بورس

تسلا و نتفلیکس پس از گزارش فصلی در هم شکسته اند

wallstreet

در روز پنجشنبه 29 تیر ماه، بازارهای سهام بین المللی کمی سرد شدند زیرا گزارش‌های درآمدی از شرکت‌های فناوری بزرگ مانند تسلا و نتفلیکس سرمایه‌گذاران را تحت فشار قرار دادند و به طور بالقوه منجر به کالیبراسیون مجدد در یک بخش بیش از حد پخته شدند. شاخص‌های S&P 500 و داوجونز و نزدک که روندی چشمگیر داشتند، با کاهش 0.2 درصدی معاملات آتی در آستانه باز شدن روز پنج‌شنبه، قرار گرفتند.

تسلا پیش‌بینی‌های سود را برای سه ماهه دوم پشت سر گذاشت، اما با نگرانی در مورد تداوم کاهش قیمت و کاهش حاشیه‌ها مواجه شد که منجر به کاهش تقریباً 4 درصدی سهام آن در معاملات یک شبه شد. نتایج نهایی نتفلیکس نیز با افزایش تقریباً 6 میلیون مشترک جدید به دلیل محدودیت‌های اشتراک‌گذاری حساب، از انتظارات فراتر رفت، اما سهام آن پس از ناامید شدن درآمد سه ماهه، 9 درصد پیش از زنگ خطر سقوط کرد.

در خارج از کشور، غول تراشه‌ساز تایوان TSMC پس از گزارش کاهش 23 درصدی درآمد سه‌ماهه دوم به دلیل لکنت تقاضای جهانی، کاهش 10 درصدی فروش در سال 2023 را پیش‌بینی کرد.

مرتبط: بزرگترین و با ارزش ترین شرکت های دنیا در سال 2023

علی‌رغم گزارش‌های تکنولوژی بسیار ضعیف، سهام بانک‌ها پیشرفت کردند و Citizens Financial و US Bancorp هر دو با به‌روزرسانی‌های درآمدی چشمگیر، بیش از ۶ درصد جهش کردند.

در دنیای اقتصاد کلان، شروع به کار مسکن در ایالات متحده در ماه ژوئن پس از افزایش یک ماه قبل کاهش یافت، حتی اگر مجوزهای ساخت و ساز همچنان در حال پیشرفت بودند.

در بازار درآمد ثابت، بازدهی خزانه داری پیش از نشست هفته آینده فدرال رزرو افزایش یافت.

افزایش قیمت گندم پس از حمله روسیه به بنادر صادرکننده غلات اوکراین پس از خروج مسکو از قرارداد صادراتی دریای سیاه، تصویر قیمت مواد غذایی را تشدید کرد. گندم 2 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد سه هفته گذشته رسید و طی 5 روز گذشته 16 درصد افزایش یافت.

سهام اروپا به دلیل سیگنال‌های کاهش تورم در بریتانیا و اطراف منطقه افزایش یافت.

سهام چین با نگرانی‌های ژئوپلیتیکی و نگرانی‌ها در مورد بخش دارایی که بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد، به عملکرد ضعیف خود ادامه دادند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس