اخبار فارکس

شاخص FTSE100 تحت تاثیر شرکت نفت و گاز BT

TJS BP oil and gas

FTSE 100 شاخصی از 100 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس اوراق بهادار لندن بر اساس ارزش بازار است. این به عنوان معیاری برای عملکرد بازار سهام بریتانیا عمل می کند.

شاخص FTSE 100 با 0.5 درصد افزایش به 7295 واحد رسید. این به این معنی است که این شاخص که عملکرد جمعی 100 شرکتی را که شامل می‌شود ردیابی می‌کند، 0.5 درصد از مقدار قبلی خود افزایش یافته است.

عامل اصلی این افزایش، شرکت نفت و گاز BP بود. افزایش قیمت سهام BP به افزایش قیمت نفت نسبت داده شد که احتمالاً سود و چشم انداز کلی شرکت را افزایش داد.

ویکتوریا اسکالر، تحلیلگر اقتصادی، در یادداشتی به این نکته اشاره کرد که سودهای FTSE 100 اندک اما قابل توجه بوده است. او همچنین اشاره کرد که این افزایش با عملکرد BP و حرکت صعودی قیمت نفت مرتبط است.

قیمت سهام BP در این مدت 1.8 درصد افزایش یافت. این درصد افزایش نشان دهنده تغییر قیمت سهام BP در نتیجه افزایش قیمت نفت است.

خرده فروش Tesco شاهد افزایش 1.7 درصدی قیمت سهام خود بود. این افزایش به دلیل انتظارات تحلیلگران از عملکرد قوی تسکو در نیمه اول سال است.

شرکت‌های املاک، به‌ویژه شرکت‌هایی که در زمینه ساخت و ساز خانه فعالیت می‌کنند، به دلیل کاهش قیمت مسکن در بریتانیا با ضرر مواجه شدند. قیمت سهام تیلور ویمپی 3.0 درصد کاهش یافت و قیمت سهام Persimmonنیز 2.4 درصد کاهش یافت.

داده های Rightmove نشان می دهد که میانگین قیمت مسکن در بریتانیا در ماه منتهی به 12 اوت 1.9 درصد کاهش یافته است.

به طور کلی، عملکرد FTSE 100 تحت تأثیر ترکیبی از عوامل، از جمله عملکرد شرکت های خاص مانند BP و Tesco، و همچنین شاخص های اقتصادی گسترده تر مانند قیمت نفت و قیمت مسکن در بریتانیا قرار گرفت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس