اخبار فارکس

پوند کاهش یافت، تورم بریتانیا پایین تر از انتظارات، اما همچنان بالای نرخ هدف

اقتصادی انگلستان

پوند (GBP) در روز چهارشنبه کاهش قابل توجهی در ارزش خود در برابر ارزهای اصلی تجربه کرد. این کاهش به دلیل داده‌های پایین‌تر از انتظار تورم بریتانیا در ماه ژوئن بود که نشان‌دهنده نرخ تورم کندتر است اما همچنان بسیار بالاتر از هدف بانک انگلستان باقی مانده است.

پوند به دلار GBP/USD

تورم سالانه قیمت مصرف کننده در بریتانیا در ماه ژوئن به 7.9 درصد کاهش یافت که کمتر از کاهش پیش بینی شده به 8.2 درصد بود. اگرچه این رقم به طور قابل توجهی کمتر از بالاترین رقم 41 ساله 11.1 درصدی ثبت شده در اکتبر سال قبل است، اما همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از نرخ هدف بانک انگلستان یعنی 2 درصد است. تورم اصلی که اجزای بی ثبات خاصی مانند قیمت مواد غذایی، انرژی، الکل و تنباکو را در نظر نمی گیرد، در ماه ژوئن به 6.9 درصد کاهش یافت که اندکی کمتر از پیش بینی بود اما همچنان نزدیک به بالاترین رقم 31 ساله مشاهده شده در ماه قبل است.

در نتیجه این آمار تورمی، ارزش پوند کاهش یافت. جفت GBP/USD با 0.8 درصد کاهش به 1.2934 دلار رسید، در حالی که جفت GBP/EUR با 0.64 درصد کاهش به 86.69 پنس رسید. یورو در اوایل جلسه معاملاتی به بالاترین سطح خود در برابر پوند از اواخر ماه می رسید.

خبر کاهش تورم تاثیر مثبتی بر معاملات آتی شاخص FTSE 100 داشت. معاملات آتی در FTSE 100 0.7 درصد افزایش یافت که نشان دهنده شروع قدرتمند روز برای شاخص بلوچی لندن در آینده است.

جرمی باتستون-کار، استراتژیست اروپایی در ریموند جیمز، در مورد این وضعیت اظهار نظر کرد و اظهار داشت که در حالی که کاهش تورم CPI گامی در جهت درست برای اقتصاد بریتانیا است، رشد دستمزد بالا و قیمت‌های زیربنایی مداوم نشان می‌دهد که هنوز مدت طولانی وجود دارد. راهی برای پایین آوردن تورم به سطوح باثبات تر.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس