اخبار فارکس

با توجه به داده‌های ناامیدکننده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده طلا به پذیرش بالاتر از 2050 دلار چشم دوخته است

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا برای چهارمین روز معاملاتی متوالی در اوایل روز جمعه به مرحله تثبیت خود ادامه می‌دهد و سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند قبل از انتشار داده‌های مهم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در اواخر روز در حاشیه بمانند.

مسیر فعلی طلا فاقد جهت مشخص است، زیرا معامله‌گران در انجام شرط‌بندی جدید بر روی دلار آمریکا (USD) تردید دارند که منجر به داده‌های شغلی قابل توجه در ایالات متحده شود. دلار آمریکا از زیان های اخیر، به ویژه همراه با جفت USD/JPY که کاهش قابل توجهی را تجربه کرد، در حال بهبود است. ین ژاپن در روز پنجشنبه بیش از 500 پیپ در برابر دلار آمریکا افزایش یافت و USD/JPY را به پایین‌ترین سطح چهار ماهه جدید 141.63 رساند. این افزایش ناشی از انتظارات مربوط به تغییر سیاست زودتر از حد انتظار توسط بانک مرکزی ژاپن (BoJ) بود.

علیرغم کاهش ارزش دلار، قیمت طلا نتوانست از این وضعیت استفاده کند. بازگشت بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از پایین ترین سطح چند ماهه، نقشی در کاهش جذابیت طلا، که فاقد بازدهی سودآور است، داشت. فعالان بازار در حال تعدیل موقعیت خود در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده و دلار آمریکا با هدف تضمین سود در انتظار تصمیم فدرال رزرو (Fed) در مورد نرخ بهره در هفته آینده هستند.

در همین حال، داده‌های بازار کار ایالات متحده که معامله گران مشتاقانه در انتظار آن هستند قرار است برای بینش‌هایی در مورد چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو تحت بررسی دقیق قرار گیرد. انتظارات بازار در حال حاضر تقریباً 60 درصد احتمال کاهش نرخ در ماه مارس را دارد. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) برای ماه نوامبر نشان دهد که 180000 شغل به اقتصاد ایالات متحده اضافه می‌شود که از رشد قبلی 150000 پیشی می‌گیرد. علاوه بر این، انتظار می‌رود تورم دستمزد، که با میانگین درآمد ساعتی اندازه‌گیری می‌شود، در ماه نوامبر 4.0 درصد افزایش یابد.

داده های اخیر، از جمله ADP ایالات متحده و فرصت های شغلی JOLTS، نشان دهنده کاهش شرایط بازار کار است. اگر گزارش ضعیف تر از حد انتظار NFP ایالات متحده این روند را تأیید کند، انتظارات برای کاهش نرخ فدرال رزرو ممکن است تشدید شود و منجر به کاهش بازده دلار و اوراق قرضه خزانه داری شود. در چنین سناریویی، قیمت طلا به طور بالقوه می تواند سطح 2050 دلار را به صورت پایدار بازپس گیرد. در مقابل، اگر داده‌ها فراتر از انتظارات باشد، بازارها ممکن است از آن به عنوان دلیلی برای کسب سود قبل از تصمیم فدرال رزرو استفاده کنند و به طور بالقوه باعث اصلاح قیمت طلا به سمت مرز 2000 دلار شود.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه قیمت طلا، الگوی پایین‌ترین قیمت طلا را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده پتانسیل حرکت صعودی بیشتر، به‌ویژه پس از نوسانات تجربه شده در روز دوشنبه است.

شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) در نمودار روزانه بالاتر از خط وسط روند صعودی دارد و از چشم انداز صعودی قیمت طلا پشتیبانی می کند.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا - نمودار روزانه
تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا – نمودار روزانه

برای شتاب گرفتن خریداران طلا، فراتر رفتن قیمت از منطقه 2050 دلاری بسیار مهم است و در را برای پیشرفت های بیشتر به سمت آستانه 2100 دلار باز می کند. فراتر از این نقطه، فرصت‌هایی برای خرید جدید ممکن است پدیدار شود که بالاترین سطح تاریخ 2144 دلار را هدف قرار می‌دهد.

برعکس، حمایت فوری در حداقل 2009 دلار در روز سه‌شنبه شناسایی می‌شود و شکستن زیر این سطح، سطح 2000 دلار را در کانون توجه قرار می‌دهد. در این مقطع حساس، میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) هم تراز می شود و به سطح حمایت اهمیت می دهد.

اگر فشار نزولی ادامه یابد، سطح حمایت بعدی در رقم گرد 1980 دلار قرار دارد که یک بالشتک بالقوه برای کاهش قیمت طلا فراهم می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس