اخبار فارکس

افزایش اونس جهانی طلا قبل از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه محدود است

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا در اوایل روز چهارشنبه با حاکم شدن احساسات محتاطانه و توقف در روند صعودی سه روزه دلار آمریکا، بهبود اخیر خود را بالای 2020 دلار حفظ کرد. در حالی که معامله گران طلا برای گزارش مورد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی که برای روز جمعه برنامه ریزی شده است، آماده می شوند، توجه به انتشار اطلاعات هفتگی بیکاری ایالات متحده در روز پنجشنبه معطوف شده است.

با وجود قرمز بودن سهام آسیایی، قیمت طلا با احتیاط معامله می شود زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده از کاهش اخیر خود در روز پنجشنبه فاصله گرفته است. ثابت ماندن شاخص دلار آمریکا تا حدودی از طلا حمایت می کند، حتی با وجود اینکه این ارز در مرحله تثبیت صعودی قرار می گیرد و در روز چهارشنبه به بالاترین سطح سه ماهه 104.23 در برابر همتایان اصلی خود رسید. با افزایش گمانه زنی معامله گران بر روی کاهش نرخ بهره توسط سایر بانک های مرکزی، روند پیروزی گرین بک ادامه دارد و با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مخالفت می کند.

جو بازار منعکس کننده احتمال 85 درصدی کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) در نشست ماه مارس است، در حالی که احتمال پایان چرخه صعود بانک مرکزی استرالیا (RBA) به دنبال توقف موقت این هفته افزایش یافته است.

علی‌رغم ناامید کننده بودن داده‌های تغییر اشتغال ADP ایالات متحده، که افزایش 103,000 حقوق و دستمزد خصوصی را در ماه گذشته نشان داد (که از 106,000 تنزل یافته است)، روند صعودی دلار همچنان نامشخص است. اجماع بازار برای افزایش 130000 واحدی حقوق و دستمزدمحقق نشد.

اکنون همه نگاه ها به داده های مهم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برای بینش تازه در مورد بازار کار معطوف است. انتظار می رود این داده ها به طور قابل توجهی بر چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (Fed) تأثیر بگذارد و متعاقباً بر بازار فارکس و طلا تأثیر بگذارد. اقتصاددانان پیش بینی می کنند که در ماه نوامبر 185000 شغل به اقتصاد ایالات متحده اضافه شود در حالی که در اکتبر 150000 شغل اضافه شده بود.

در این میان، داده های هفتگی بیکاری ایالات متحده می تواند مشوق های معاملاتی جدیدی را برای معامله گران طلا فراهم کند. انتظارات کاهش سیاست پولی جهانی در سال آینده ممکن است به حمایت از قیمت طلا ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

بررسی نمودار چهار ساعته قیمت طلا، الگوی اوج های پایین تر را نشان می دهد که با فشار فروش پایدار در اطراف میانگین متحرک 50 ساده (SMA) واقع در 2037 دلار همراه است.

نمودار چهار ساعته قیمت طلا
نمودار چهار ساعته قیمت طلا

21 SMA در حال حاضر آماده عبور از زیر 50 SMA است که به طور بالقوه تایید کننده یک Bear Cross و تقویت احساسات نزولی غالب است. این بیشتر توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) پشتیبانی می شود که همچنان در زیر خط وسط باقی می ماند.

در کوتاه مدت، حمایت فوری در 100 SMA صعودی، در 2010 دلار شناسایی می شود. نقض این مورد، سطح قیمت 2000 دلار را به خطر می اندازد، که نشان دهنده افزایش ریسک نزولی است.

در صورت تداوم فشار فروش، فروشندگان طلا با کاهش بیشتر قیمت 200 SMA را به قیمت 1992 دلار در نظر خواهند گرفت.

برعکس، برای اینکه خریداران طلا دوباره کنترل خود را به دست آورند، باید یک منطقه حمایتی قوی در محدوده 2037 تا 2040 دلار ایجاد شود، جایی که هر دو SMA 21 و 50 همگرا هستند. شکست قاطع بالاتر از این سطح، مانع روانشناختی 2050 دلاری را با پتانسیل هدف قرار دادن آستانه 2100 دلاری پس از آن با چالش مواجه خواهد کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس