بازگشت اونس جهانی طلا در صورت داده های ضعیف مشاغل ADP ایالات متحده می تواند افزایش یابد

اونس جهانی طلا XAUUSD

در اوایل روز چهارشنبه، قیمت اونس جهانی طلا در حال تلاش برای بهبود اندک نزدیک به 2020 دلار است که منعکس کننده روند مشاهده شده در معاملات روز سه شنبه آسیا است. به نظر می رسد که احساسات ریسک غالب با احتیاط پایدار است و در کنار توقف رشد اخیر دلار آمریکا، از طلا حمایت می کند.

قیمت طلا در حال حاضر تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، از جمله سرویس مودیز که دورنمای خود را از رتبه اعتباری دولت چین از ثبات به منفی کاهش داده است. با وجود این، آژانس رتبه بندی، رتبه بلندمدت “A1” چین را در مورد اوراق قرضه دولتی حفظ کرد. علاوه بر این، عدم اطمینان پیرامون چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (Fed) بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می گذارد، به ویژه پس از انتشار مجموعه ای از داده های اقتصادی ایالات متحده در روز سه شنبه.

موسسه مدیریت تامین (ISM) گزارش داد که PMI خدمات در ماه نوامبر به 52.7 افزایش یافته است که نشان دهنده بهبود نسبت به 51.8 در اکتبر است. با این حال، فرصت های شغلی US JOLTS به کمترین میزان در 2-1/2 سال گذشته یعنی 8.733 میلیون در اکتبر کاهش یافت که نشان دهنده کاهش بیشتر شرایط بازار کار است.

انتظارات بازار در حال حاضر منعکس کننده احتمال 60 درصدی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس است. سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر داده های تغییر اشتغال ADP ایالات متحده در روز چهارشنبه هستند تا ارزیابی جدیدی از پویایی قیمت دلار و طلا انجام دهند. پیش‌بینی می‌شود که گزارش ADP 130 هزار شغل را در بخش خصوصی آمریکا برای ماه نوامبر نشان دهد که از 113 هزار شغل در ماه اکتبر افزایش یافته است.

اگر داده های مشاغل ADP ایالات متحده افزایش کمتر از حد انتظار را نشان دهد، می تواند انتظارات از فدرال رزرو را تقویت کند و به طور بالقوه منجر به کاهش شاخص دلار آمریکا و گسترش حرکت صعودی طلا به سمت 2050 دلار شود. در مقابل، تغییر در تمایلات ریسک یا گزارش مشاغل قوی در ایالات متحده ممکن است حمایت بیشتری برای بهبود مداوم دلار آمریکا فراهم کند و منجر به فشار نزولی برای قیمت طلا شود.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تمایل صعودی خود را حفظ می کند، زیرا چندین شاخص فنی از این چشم انداز حمایت می کنند. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) به تدریج از خط وسط بالا می رود که نشان دهنده جهش قیمت طلا است.

بررسی تکنیکال اونس جهانی طلا
بررسی تکنیکال اونس جهانی طلا

علاوه بر این، گذر طلایی، که با تقاطع صعودی میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) و SMA 200 روزه مشخص شده است، همچنان به قوت خود باقی می ماند و احساسات مثبت را بیشتر تقویت می کند.

برای خریداران طلا برای تقویت موقعیت خود، رسیدن به بسته شدن روزانه بالای مرز روانی 2050 دلار بسیار مهم است. این حرکت نشان‌دهنده از سرگیری روند صعودی با هدف اولیه 2100 دلار است. پیشی گرفتن از این سطح چالشی برای آزمایش مجدد بالاترین سطح تاریخ 2144 دلار خواهد بود.

برعکس، اگر اصلاحی رخ دهد، حمایت فوری در آستانه 2000 دلار شناسایی می شود. اگر تصحیح شتاب بیشتری پیدا کند، SMA 21 روزه در 1995 دلار آماده ارائه پشتیبانی اضافی است. دفاع نهایی برای خریداران طلا در رقم رند 1990 دلار مشاهده می شود. این سطوح به عنوان مناطق پشتیبانی کلیدی در صورت کاهش قیمت طلا عمل می کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید