اخبار فارکس

قیمت طلا به نظر می‌رسد 2050 دلار را پس از داده‌های اقتصادی آمریکا پس بگیرد

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا تلاش می کند تا اوایل روز سه شنبه به سمت 2050 دلار بازگردد و پس از رسیدن به رکورد جدید 2144 دلاری در معاملات روز دوشنبه آسیا، از کاهش قابل توجه 120 دلاری خود بازیابی کند. این بازگشت با تضعیف دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا حمایت می شود. اکنون تمرکز بر روی داده‌های بازگشایی شغلی JOLTS ایالات متحده و PMI خدمات ISM است که قرار است بعداً در روز سه‌شنبه انجام شود.

علیرغم کاهش قابل توجه قیمت طلا در روز دوشنبه پس از یک روند صعودی طولانی مدت، غیرمنتظره نبود. سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا (Fed) تعدیل کردند و پیش از انتشار داده های مهم اشتغال ایالات متحده که از روز سه شنبه شروع می شود، به سود گرفتن پرداختند.

پیش‌بینی می‌شود که داده‌های فرصت‌های شغلی ایالات متحده در ساعت 18:30 به وقت ایران، 9.35 میلیون فرصت شغلی را نشان دهد که نشان‌دهنده کندی بازار کار در مقایسه با سپتامبر است. تداوم کسادی در بخش اشتغال ایالات متحده احتمالاً انتظارات از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس را تقویت می کند و منجر به کاهش بیشتر بازدهی دلار و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده می شود. در حال حاضر بازار با احتمال 60 درصدی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس قیمت گذاری می کند.

به طور همزمان، توجه به اعلام سیاست بانک مرکزی استرالیا (RBA) است که پیش بینی می شود نرخ بهره در نشست دسامبر در 4.35 درصد باقی بماند. انتظار می‌رود که لحن منفی در ارتباطات RBA در مورد مسیرهای آینده، از قیمت طلا حمایت کند.

معامله گران طلا همچنین از شاخص قوی Caixin General Services PMI چین که در ماه نوامبر به 51.5 رسید، که از انتظارات 50.8 و رقم قبلی 50.4 فراتر رفت، خوشحال هستند. بهبود حرکت تجاری در چین، یکی از مصرف کنندگان عمده طلا، احتمالاً تأثیر مثبتی بر قیمت طلا خواهد داشت.

علاوه بر این، تحولات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه از نزدیک توسط قیمت طلا برای انگیزه های تجاری بالقوه رصد خواهد شد.

بررسی فنی XAUUSD

بررسی فنی طلا سه شنبه ۱۴ آذر
بررسی فنی طلا سه شنبه ۱۴ آذر

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه قیمت طلا نشان می دهد که احساسات صعودی حفظ شده است، به طوری که شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) از منطقه بیش از حد خرید شده و بالاتر از خط وسط نگه داشته شده است. این نشان دهنده پتانسیل یک حرکت صعودی جدید در قیمت طلا است.

تایید یک روند مثبت توسط گذر طلایی پشتیبانی می شود، که با تقاطع صعودی بین میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) و SMA 200 روزه مشخص شده است، و به انتظار افزایش بیشتر اعتبار می بخشد.

برای تثبیت روند صعودی پایدار به سمت بالاترین رکورد 2144 دلار، بسته شدن روزانه بالای سطح 2100 دلار بسیار مهم است. قبل از رسیدن به این نقطه عطف، خریداران طلا باید از سد روانی 2050 دلار عبور کنند.

برعکس، اگر کاهش اصلاحی از سر گرفته شود، سطح حمایت قابل توجهی در مرز 2000 دلار در انتظار خواهد بود. کمتر از این، SMA 21 روزه با قیمت 1994 دلار می تواند به عنوان یک سطح ایمنی برای خریداران طلا عمل کند. فشار نزولی بیشتر ممکن است رقم گرد 1990 دلار را آزمایش کند. معامله گران از نزدیک این سطوح را برای تغییرات احتمالی در پویایی بازار رصد خواهند کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس