اخبار فارکس

آیا پاول به قیمت طلا کمک می کند هفته را بالای 2050 دلار ببندد؟

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا در اوایل روز جمعه دوباره رشد کرد و پس از رسیدن به بالاترین سطح 6 ماهه 2052 دلاری در روز پنج شنبه، پس از یک اصلاح بهبود یافت. کاهش مجدد بازدهی دلار آمریکا (USD) و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به حرکت مثبت طلا کمک می کند. سرمایه گذاران از نزدیک داده های PMI تولید ISM ایالات متحده و ظاهر دوگانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) را در اواخر روز مشاهده می کنند.

دلار آمریکا روز جمعه با فشار فروش مجدد در معاملات آسیایی مواجه شد که بخشی از آن به دلیل کاهش اندک بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بود. معامله گران نسبت به افزایش انتظارات از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در اوایل مارس 2024 خوش بین هستند. قیمت طلا پاسخ مثبتی می دهد و قصد دارند بار دیگر به سطح 2050 دلار نزدیک شوند.

گزارش نرم اخیر از داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (PCE) انتظارات فدرال رزرو را تقویت کرده است. شاخص قیمت اصلی PCE برای ماه اکتبر با سرعت سالانه 3.0 درصد افزایش یافت، کمی کمتر از سه ماه قبل اما همچنان بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو. بر اساس ماهانه، تورم اصلی PCE رشدی نشان نداد و پیش‌بینی افزایش 0.1 درصدی را از دست داد.

مقامات فدرال رزرو، از جمله جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، اظهاراتی مبهوت کننده کرده اند که رویکرد محتاطانه ای را برای افزایش بیشتر نرخ بهره پیشنهاد می کنند. شاخص های وال استریت پاسخ مثبتی به انتظارات مبنی بر تغییر سیاست های ناخواسته توسط فدرال رزرو دادند.

در حالی که بازارهای آسیایی در تلاش برای سرمایه گذاری کامل از بسته شدن مثبت وال استریت بودند، سرمایه گذاران با شروع دسامبر محتاط هستند، به ویژه قبل از سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو، که آخرین حضور او قبل از “دوره خاموشی” فدرال رزرو از شنبه خواهد بود.

معامله گران طلا به دقت سخنان پاول را زیر نظر دارند تا اعتبار گمانه زنی ها در مورد کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو را ارزیابی کنند. انتظار می رود پاول مواضع محتاطانه خود را حفظ کند که نشان می دهد در صورت توقف تورم، انقباض بیشتر ممکن است.

در این میان، قیمت طلا همچنان از رشد غیرمنتظره داده‌های PMI تولیدی Caixin چین در ماه نوامبر بهره می‌برد، زیرا چین مصرف‌کننده قابل توجهی از طلا است.

در روز پنجشنبه، قیمت طلا کاهش اصلاحی را تجربه کرد زیرا سرمایه گذاران درگیر سود گرفتن در موقعیت های خرید خود بودند در میان روند صعودی اخیر و با بسته شدن ماهانه که بر حرکات بازار تأثیر می گذارد. جریان های پایان ماه تسکین موقتی برای دلار آمریکا ایجاد کرد.

بررسی فنی XAUUSD

در تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت طلاT به نظر می رسد قیمت در حال بازیابی شتاب صعودی است، زیرا شاخص 14 روزه شاخص قدرت نسبی (RSI) از محدوده خرید خارج شده و اکنون در منطقه صعودی قرار دارد. این نشان دهنده پتانسیل یک حرکت صعودی جدید است.

بررسی فنی XAUUSD
بررسی فنی XAUUSD

میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) به دنبال بسته شدن هفتگی بالاتر از SMA 200 روزه است. اگر این اتفاق بیفتد، صلیب طلایی را تأیید می کند، یک سیگنال صعودی در تحلیل تکنیکال.

نکته مثبت این است که اگر طلا بتواند از بالاترین سطح چند ماهه 2052 دلار عبور کند، احتمالاً روند صعودی خود را به سمت مقاومت ایستا در 2070 دلار ادامه خواهد داد. سطح قابل توجه بعدی برای خریداران طلا بالاترین رکورد تاریخ 2079 دلار خواهد بود.

در مقابل، حمایت فوری در پایین ترین سطح روز پنجشنبه 2035 دلار شناسایی شده است. اگر این سطح شکسته شود، حمایت بالقوه بعدی در حداقل 2012 دلار در روز سه شنبه خواهد بود.

حرکت نزولی بیشتر می تواند قیمت طلا را به آزمایش آستانه 2000 دلاری سوق دهد که ممکن است به عنوان سطح حمایتی برای خریداران طلا عمل کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس