اخبار فارکس

در حالی که داده‌های اقتصادی نگرانی‌های مربوط به کندی رشد اقتصادی را نقض می‌کند، دلار امریکا تقویت شد

اسکناس 1 دلاری

خریداران دلار آمریکا (USD) در روز چهارشنبه و پنج‌شنبه با انتشار داده‌های منتشر شده دوباره قدرت گرفتند، که نشان می‌دهد برخلاف نگرانی‌ها از کاهش رشد، اقتصاد ایالات متحده انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند. آخرین ارقام مربوط به هزینه های مصرف شخصی (PCE)، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو ایالات متحده، بینش هایی را در مورد سناریوهای تورم متضاد بین اروپا و ایالات متحده ارائه می دهد. در حالی که تورم اروپا کاهش قابل توجهی را نشان می دهد، تورم ایالات متحده ثابت می شود که پایدارتر است و تنها به تدریج کاهش می یابد.

شاخص‌های کلیدی اقتصادی برای پنج‌شنبه قبلاً پیش بینی شده بودند، و همسویی تقریباً تمام عناصر PCE با انتظارات، موضع فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم همچنان یک عامل مهم است را تقویت می‌کند. گزارش اولیه ادعاهای بیکاری بیشتر از این دیدگاه حمایت می کند و هیچ افزایش قابل توجهی در بیکاری در هفته نشان نمی دهد.

داده های قابل توجه منتشر شده در ساعت 18:00 به وقت ایران روز پنجشنبه به شرح زیر است:

  • انتظار می رود که مطالبات اولیه بیکاری در ایالات متحده از 211000 به 218000 افزایش یابد.
  • مطالبات مستمر بیکاری از 1,840,000 به 1,927,000 افزایش یافت.
  • تیتر ماهانه شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی برای ماه اکتبر از 0.4% به 0% کاهش یافت.
  • شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی سرفصل سالانه از 3.4 درصد به 3 درصد کاهش یافته است.
  • شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی ماهانه ماهانه برای ماه اکتبر مطابق با انتظارات از 0.3% به 0.2% کاهش یافت.
  • طبق پیش بینی ها، شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی اصلی به صورت سالانه از 3.7 درصد به 3.5 درصد کاهش یافت.
  • درآمد شخصی در ماه اکتبر از کاهش 0.4 درصدی به 0.2 درصد افزایش یافت.
  • مخارج شخصی در ماه اکتبر از 0.7 درصد به 0.2 درصد کاهش یافته است.
  • اظهارات قابل توجه مری دالی، مسئول فدرال رزرو سانفرانسیسکو، حاکی از آن است که کاهش نرخ بهره در افق فوری نیست، و تأکید می کند که در صورت اقتضای تورم ممکن است افزایش بیشتری لازم باشد. علاوه بر این، اظهارات جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو، از فدرال رزرو نیویورک نشان می دهد که حفظ نرخ های محدودکننده، استراتژی ترجیحی برای آینده قابل پیش بینی است.

با نزدیک شدن به پایان ماه نوامبر، بازارهای سهام در آستانه ثبت یکی از بهترین ماه های تاریخ اخیر هستند. سهام اروپا در محدوده مثبت قرار دارند و سهام ایالات متحده نزدیک به بالاترین سطح جلسه هستند. ابزار FedWatch گروه CME به احتمال 95.8 درصد نشان می دهد که فدرال رزرو در نشست دسامبر خود نرخ بهره را حفظ کند.

اوراق معیار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 4.32 درصد معامله می شود که پس از کاهش اخیر در اوایل هفته، حمایت را پیدا کرده است.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار ایالات متحده

تحلیل تکنیکال شاخص دلار ایالات متحده 9 آذر
تحلیل تکنیکال شاخص دلار ایالات متحده 9 آذر

از نظر تحلیل تکنیکال برای شاخص دلار آمریکا (DXY)، شاخص قدرت نسبی (RSI) شرایط فروش بیش از حد را در اوایل این هفته نشان می دهد. یک جهش اصلاحی در حال انجام است که به طور بالقوه به DXY اجازه می دهد هفته را در قلمرو مثبت ببندد. DXY به میانگین متحرک 200 روزه (SMA) در حدود 103.59 نزدیک می شود و ادامه بازگشت ممکن است منجر به آزمایش مجدد سطوح بالای 104.28 شود. از جنبه نزولی، سطوح حمایت تاریخی از آگوست می تواند وارد عمل شود، با حمایت احتمالی نزدیک به 101.92 و سطوح بعدی در 100.82، 100.00 و 99.41 در صورت کاهش بیشتر.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس