اخبار فارکس

شاخص دلار امریکا در آستانه گزارش PCE با فشاری فروش مواجه است

اقتصاد امریکا

دلار آمریکا (USD) در حال تجربه فشار فروش است و در اطراف سطح 102.80، همانطور که توسط شاخص USD (DXY) در روز پنجشنبه اندازه‌گیری شد، در نوسان است.

این شاخص پس از بازگشت قابل توجه از پایین ترین سطح سه ماهه نزدیک به 102.40 در روز چهارشنبه، با مقاومت روبرو می شود.

اصلاح سه هفته اخیر دلار به گمانه زنی های فزاینده در مورد کاهش بالقوه نرخ بهره توسط فدرال رزرو در بهار 2024 نسبت داده می شود. با این حال، این دیدگاه هنوز موضوع بحث در میان برخی از تعیین کنندگان نرخ بهره فدرال رزرو است.

انتظار می‌رود امروز در سشن آمریکای شمالی، توجه بازار به انتشار داده‌های تورم ایالات متحده، از جمله هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) و PCE اصلی، همراه با شاخص‌های منظم هفتگی مانند ادعاهای اولیه، درآمد شخصی، هزینه‌های شخصی و فروش خانه معلق باشد.

عوامل موثر بر دلار شامل بهبود اخیر آن پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه هفته ای در اوایل هفته است. عملکرد کلی دلار به دلیل افزایش گمانه زنی ها در مورد کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال 2024 به دلیل فشارهای ضد تورمی و سرد شدن تدریجی بازار کار، کاهش یافته است.

در حالی که دلار آمریکا با باد مخالف مواجه است، برخی از حمایت ها از انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده و یک موضع تندروانه مداوم از سوی برخی تعیین کننده های نرخ بهره فدرال رزرو ظاهر می شود.

رویدادهای کلیدی این هفته در ایالات متحده شامل انتشار داده‌هایی مانند PCE، Core PCE، ادعاهای اولیه بی‌کار، درآمد شخصی، هزینه‌های شخصی، فروش در انتظار خانه (پنج‌شنبه) و شاخص‌های مهم در روز جمعه مانند PMI نهایی S&P Global Manufacturing، ISM Manufacturing PMI است. ، هزینه های ساخت و ساز و سخنرانی پاول فدرال رزرو.

نگرانی های جاری عبارتند از: تصور فرود نرم برای اقتصاد ایالات متحده، حدس و گمان کاهش نرخ بهره در بهار 2024، تنش های ژئوپلیتیکی با روسیه و چین و گسترش احتمالی بحران خاورمیانه به سایر مناطق.

در مورد سطوح شاخص دلار، در حال حاضر 0.09% کاهش یافته و به 102.74 رسیده است و با حمایت فوری در 102.46 (پایین ترین سطح ماهانه در 29 نوامبر) روبرو شده است. سطوح پشتیبانی بیشتر شامل 101.74 (کمترین سطح ماهانه در 4 آگوست) و 100.51 (کمترین سطح هفتگی در 27 جولای) است. در روند صعودی، شکست بالای 103.58 (SMA 200 روزه) می تواند در را به 104.21 (بالاترین قیمت هفتگی در 22 نوامبر) و سپس 105.47 (SMA 55 روزه) باز کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس