اخبار فارکس

با ضعف دلار امریکا، بازار سهام ثابت ماند – انتظار برای داده های جدید اقتصادی

اقتصاد امریکا

سهام جهانی در روز سه‌شنبه با حمایت سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه فدرال رزرو افزایش بیشتر نرخ بهره را اعمال نخواهد کرد، تثبیت شد. این احساسات شاخص دلار را در پایین ترین سطح سه ماهه خود نگه داشت و قیمت طلا را بالای 2000 دلار در هر اونس حفظ کرد.

معامله گران به دقت تقویم اقتصادی این هفته از جمله عملکرد سه ماهه سوم ایالات متحده، شاخص های کلیدی تورم مصرف کننده و هزینه ها را زیر نظر دارند که می تواند بر انتظارات برای زمان بندی تعدیل بالقوه نرخ بهره تاثیر بگذارند.

شاخص MSCI All-World امروز بدون تغییر باقی ماند و با 8.5 درصد افزایش در ماه نوامبر به بهترین ماه خود در سه سال اخیر رسید. شاخص دلار DXY که در این ماه 3.2 درصد کاهش را در برابر سبدی از ارزها تجربه کرد، ثابت بود و نزدیک به پایین ترین حد خود در سه ماه اخیر بود.

سهام اروپا 0.6 درصد سقوط کرد که ناشی از ضرر شرکت های داروسازی و کالاهای مصرفی بود، در حالی که معاملات آتی سهام ایالات متحده 0.1 درصد کاهش یافت.

توجه به گزارش مخارج مصرف شخصی ماه اکتبر ایالات متحده (PCE)، از جمله PCE Core که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو در نظر گرفته شده است، و ارقام تورم مصرف کنندگان منطقه یورو متمرکز شده است. انتظار می رود این گزارش ها شفافیت بیشتری در مورد روند قیمت ها و سیاست پولی بانک های مرکزی ارائه دهد.

تورم مصرف کننده در ایالات متحده، که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، با نرخ 3.2 درصد کاهش یافته است، در مقایسه با 3.7 درصد در سپتامبر، و انتظار می رود PCE اصلی، با 3.7 درصد در سپتامبر، روند مشابهی را دنبال کند. اجزای مخارج در گزارش PCE برای معامله گران بسیار مهم خواهد بود و اطلاعات جدیدی در مورد انتظار بازار از سناریوی “فرود نرم” ارائه می دهد.

معامله گران طلا همچنین اعداد تورم ایالات متحده را زیر نظر دارند، زیرا قیمت آن در بالاترین حد شش ماهه بالای 2000 دلار باقی مانده است که ناشی از ضعیف تر شدن دلار و بازدهی پایین خزانه داری است.

بانک های مرکزی در سطح جهان بر تعهد خود به حفظ نرخ بهره برای مبارزه با تورم تاکید کرده اند. داده های تورم منطقه یورو در این هفته به این بحث جاری در بازارهای اروپایی می افزاید.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و سخنان آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به دقت زیر نظر خواهند بود تا تغییرات آتی نرخ بهره را بسنجند. بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری، با افزایش 2 واحدی در 4.41 درصد، پس از اینکه داده های روز دوشنبه کاهش بیش از حد انتظار در فروش خانه های جدید در ماه اکتبر را نشان داد، برخی از افزایش ها را تسلیم کرد.

در ارزها، ین ژاپن تقویت شد و در مقابل دلار 0.1% افزایش یافت و به 148.44 رسید، در حالی که یورو به دلار در 1.0956 دلار ثابت بود. کاهش ارزش دلار به افزایش قیمت نفت کمک کرد، به طوری که نفت خام برنت 1.1 درصد افزایش یافت و به 80.83 دلار در هر بشکه رسید، و معاملات آتی نفت خام آمریکا WTI با 1.1 درصد افزایش به 75.68 دلار رسید.

انتظار می رود پیش از نشست روز پنجشنبه اوپک پلاس برای بحث در مورد اهداف تولید، نوسانات در بازار نفت وجود داشته باشد. هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 2014 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس