با تمرکز بر نشست اوپک پلاس، قیمت نفت خام بالای 80 دلار با سوگیری منفی معامله می شود

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام برنت همچنان با کاهش مداومی که از روز چهارشنبه آغاز شد، دست و پنجه نرم می‌کند و در جلسه روز سه‌شنبه اروپا کمی بالاتر از 80 دلار در هر بشکه معامله میشود.

در میان روند منفی حاکم بر شاخص دلار آمریکا، چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای وجود دارد که نشست آتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (اوپک پلاس) در روز پنجشنبه می‌تواند تا حدودی از قیمت نفت خام حمایت کند. انتظارات حول محور تمدید احتمالی کاهش تولید نفت تا سال 2024 توسط اوپک پلاس است.

نشست قریب الوقوع اوپک پلاس در شرایطی رخ می دهد که قیمت نفت خام کاهش قابل توجهی داشته باشد که ناشی از نگرانی از مازاد عرضه علی رغم تلاش های مداوم اوپک پلاس برای محدود کردن تولید است. تولید قابل توجه کشورهای غیراوپک، به ویژه ایالات متحده (آمریکا)، به فشار نزولی بر قیمت نفت کمک کرده است.

پیش بینی می شود علاوه بر نشست اوپک پلاس، انتشار داده های شاخص مدیران خرید NBS چین (PMI) در روز پنجشنبه اهمیت زیادی داشته باشد. داده های مثبت از بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، چین، به طور بالقوه می تواند تأثیر مطلوبی بر قیمت نفت داشته باشد.

هفته گذشته، اوپک پلاس با به تعویق انداختن نشست خود به دلیل اختلاف نظر بر سر اهداف تولید برای تولیدکنندگان آفریقایی، عنصر نوسانی را معرفی کرد. علاوه بر این، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) مازاد تولید نفت خام را در سال 2024 پیش‌بینی می‌کند، حتی اگر کشورهای اوپک پلاس کاهش تولید خود را تا سال آینده تمدید کنند.

معامله گران نفت به دقت داده های سهام نفت خام هفتگی API را برای هفته منتهی به 24 نوامبر که برای انتشار در روز سه شنبه برنامه ریزی شده است و تغییرات ذخایر نفت خام EIA برای همین دوره در روز چهارشنبه را زیر نظر دارند.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس