با توجه به جو محتاطانه بازار، اونس جهانی طلا به 2000 دلار برگشت

اونس جهانی طلا XAUUSD

اونس جهانی طلا در نیمه اول دیروز روند صعودی را تجربه کرد و در بحبوحه ضعف عمومی دلار آمریکا به 2016.38 دلار در هر اونس رسید. با این حال، پس از افتتاح وال استریت، شاخص دلار امریکا DXY بهبودی نشان داد و این فلز گرانبها با کاهشی جزئی در حال حاضر با قیمت 2010 دلار معامله می شود. شاخص‌های سهام ایالات متحده متاثر از کاهش شاخص‌های آسیایی، زیان متوسطی را در طول روز ثبت می‌کنند.

دلار آمریکا تا حدودی به دلیل تغییر در احساسات بازار و از دست دادن علاقه در میان فروشندگان در کوتاه مدت افزایش یافت. گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) چرخه انقباض پولی خود را کامل کرده است، سرمایه گذاران را به سمت دارایی های پربازده سوق داد. علیرغم افت روزانه در بازارهای سهام، دلار آمریکا در تلاش است تا بهبود قابل توجه خود را حفظ کند.

با یک تقویم اقتصادی کلان محدود در روز، جفت ارزهای اصلی در حال حفظ سطوح آشنا هستند و منتظر به روز رسانی گزارش تورم هستند. آلمان و منطقه یورو قرار است شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) خود را منتشر کنند، در حالی که ایالات متحده هزینه‌های مصرف شخصی اکتبر (PCE) – شاخص قیمت، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو را در پنجشنبه آینده منتشر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

از نظر تحلیل تکنیکال، نمودار روزانه XAU/USD پتانسیل حرکت رو به بالا را نشان می‌دهد که سومین بالاترین بالاتر و پایین‌تر بالاتر را نشان می‌دهد. طلا به راحتی بالاتر از میانگین متحرک بدون جهت است، با میانگین متحرک 20 ساده در حدود 1976 دلار. شاخص های فنی در نمودار روزانه به سمت بالا و رسیدن به بالاترین حد یک ماهه، با حرکت صعودی فعلی همسو هستند.

تحلیل اونس جهانی طلا 7 آذر
تحلیل اونس جهانی طلا 7 آذر

در نمودار 4 ساعته، XAU/USD در کوتاه مدت خنثی به صعودی در نظر گرفته می شود. طلا بسیار بالاتر از SMA صعودی 20 است، در حالی که میانگین های متحرک بلندمدت با قدرت متفاوتی زیر میانگین کوتاه تر پیش می روند. شاخص های فنی در نمودار 4 ساعته فاقد قدرت جهت گیری واضح هستند، اما در سطوح مثبت باقی می مانند، که نشان دهنده یک سوگیری به سمت بالا بدون تایید حرکت قریب الوقوع صعودی است.

سطوح پشتیبانی: 2018.10 دلار، 2034.50 دلار، 2051.90 دلار

سطوح مقاومت: 2005.60 دلار، 1991.45 دلار، 1978.40 دلار

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید