اخبار فارکس

پیش بینی یورو به دلار در هفته پیش رو – داده های تورم ایالات متحده و منطقه یورو برای تعیین سیاست پولی سال 2024

اقتصادی اروپا

جفت ارز EUR/USD موقعیت خود را در طول یک هفته بدون تغییری حفظ کرد و بدون نوسانات زیاد در حدود 1.0900 هفته به پایان رسید. تعطیلات روز شکرگزاری و یک تقویم پراکنده اقتصاد کلان، این جفت را در محدوده باریکی محدود کرد. با این وجود، داده‌های مثبت، احساسات خوش‌بینانه را حفظ کرد و استدلال برای رکود اقتصادی ملایم‌تر و توقف بانک‌های مرکزی را تقویت کرد.

سقوط اقتصادی منطقه یورو نشانه هایی از کند شدن را نشان داد و اقتصاد اروپا از ایالات متحده عقب تر بود. برآوردهای اولیه شاخص‌های مدیریت خرید نوامبر (PMI) از S&P Global، شگفتی‌های مثبتی را نشان داد که نشان‌دهنده انقباض است که نسبت به اکتبر بهبود یافته و از انتظارات بازار فراتر رفته است. PMI ترکیبی اتحادیه اروپا از 46.5 به 47.1 رسید و از پیش بینی 46.9 پیشی گرفت. اگرچه نرخ انقباض خفیف‌تر از حد انتظار بود، ولی فعالیت‌های تجاری به دلیل کاهش قابل توجه سفارش‌های جدید به کاهش خود ادامه دادند.

در آلمان، تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم با 0.1 درصد کاهش، مطابق با انتظارات بازار بود. به طور همزمان، شاخص قیمت تولیدکننده اکتبر (PPI) 11 درصد در سال کاهش یافت، یک نتیجه قابل پیش بینی بود که چشم انداز تورم را به خوبی پیش بینی می کند.

مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) مواضع محتاطانه خود را با توجه به تورم بالا، رشد ضعیف و نرخ‌های بهره بالا حفظ می‌کنند که فضای کمی برای مانور باقی می‌گذارد. بانک مرکزی اروپا در نشست اخیر، نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و بر رویکرد “بالاتر برای طولانی تر” تاکید کرد و بر وابستگی به داده ها برای تصمیمات آتی تاکید کرد. با وجود این، فعالان بازار به طور فزاینده‌ای روی کاهش قریب‌الوقوع نرخ‌ها گمانه زنی می‌کنند و انتظارات برای کاهش در ماه آوریل بسیار زیاد وجود دارد.

فدرال رزرو آمریکا (Fed) نیز با وضعیت مشابهی مواجه است که در دو جلسه گذشته از تغییر نرخ بهره خودداری کرده و بر وابستگی به داده ها برای تصمیم گیری های آتی تاکید کرده است. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، اگرچه مقامات قصد دارند تا حدس و گمان کاهش نرخ را سرکوب کنند، بازارها با احتمال 44 درصدی برای کاهش نرخ در ماه مه قیمت گذاری می کنند.

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) صورتجلسه آخرین نشست خود را منتشر کرد که حاکی از توسعه اقتصادی قوی است اما به باد مخالف احتمالی ناشی از شرایط سخت تر اعتباری و مالی اذعان داشت.

تورم همچنان یک نقطه کانونی است، با منافع سفته‌بازی دارایی‌های پربازده و دلار ضعیف‌تر. با وجود نشانه‌های بهتر در اقتصاد ایالات متحده در مقایسه با منطقه یورو، جفت یورو/دلار آمریکا احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد. با این حال، دلار ممکن است در نهایت بر روی انعطاف پذیری آمریکا سرمایه گذاری کند. داده های آینده، از جمله به روز رسانی های جدید تورم و اعلامیه های سیاست پولی پایان سال، بسیار مهم خواهد بود.

این هفته آلمان و منطقه یورو تخمین های اولیه از شاخص هماهنگ شده قیمت های مصرف کننده (HICP) نوامبر را منتشر خواهند کرد، در حالی که ایالات متحده از شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی (PCE) اکتبر به همراه تخمین GDP نهایی سه ماهه سوم و PMI تولید نوامبر ISM رونمایی خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال یورو به دلار

تحلیل یورو به دلار 2611

از نظر تحلیل تکنیکال، جفت EUR/USD در سطوح فیبوناچی معامله شد و به اوج 1.0964 رسید. نمودار هفتگی یک بالاترین بالاتر و یک پایین تر را نشان می دهد، با شاخص های فنی حاکی از صعود بالقوه است. در نمودار روزانه، این جفت باید از مقاومت فیبوناچی 1.0960 عبور کند تا ادامه پیشرفت خود را تایید کند، با سطوح مقاومت در 1.1000، 1.1060 و 1.1120. شکست به زیر سطح حمایت 1.0860 می تواند منجر به کاهش به سمت 1.0790 و 1.0740 شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس