افزایش قیمت اونس جهانی طلا و نقره با کاهش ارزش دلار

اخبار طلا

قیمت طلا در اوایل معاملات روز سه‌شنبه آمریکا رشد ملایمی را نشان می‌دهد، نقره نیز امروز افزایش جزئی داشته است. فلزات گرانبها با ضعف اندک شاخص دلار آمریکا حمایت شده اند. احساسات سرمایه‌گذاران، ناشی از تصور عدم افزایش قریب‌الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به ایجاد احساسات مثبت در بازارهای فلزات کمک می‌کند. فعالان بازار به دقت صورتجلسه FOMC فدرال رزرو را که قرار است امشب برگزار شود، زیر نظر دارند. در آخرین به روز رسانی، طلای دسامبر با 10.10 دلار افزایش به 1990.40 دلار و نقره دسامبر 0.026 دلار به 23.64 دلار رسید.

معاملات یک شبه در بازارهای آسیایی و اروپایی روندی ترکیبی تا ضعیف را نشان داد. شاخص‌های سهام ایالات متحده نشان‌دهنده اندکی کاهش برای جلسه روز نیویورک هستند. نگرش های مثبت در بازار حاکم است که با توجه به گزارش های اخیر تورم ایالات متحده که خفیف تر از حد انتظار بود، تقویت شده است. گزارش‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده اکتبر با موضع محتاطانه سیاست پولی ایالات متحده، که از توقف چرخه کاهش نرخ بهره فدرال رزرو حمایت می‌کنند، همسو است. ناظران فدرال رزرو به طور فزاینده ای بر این باورند که بانک مرکزی توقف خود را برای افزایش نرخ بهره تمدید خواهد کرد. شاخص‌های سهام ایالات متحده در این هفته در واکنش به داده‌های کاهش تورم به بالاترین سطح چند هفته‌ای صعود کردند.

توجه: با توجه به اینکه تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده در پنجشنبه و جمعه به طور سنتی یکی از آرام ترین روزهای معاملاتی ایالات متحده در سال است، انتظار می رود معاملات در کل این هفته نسبتاً ضعیف باشد.

شاخص‌های کلیدی بازارهای خارج از امریکا نشان می‌دهند که شاخص دلار آمریکا اندکی کاهش یافته است و یک شبه به پایین‌ترین حد در 11 هفته گذشته رسیده است. قیمت نفت خام اندکی پایین تر آمد و حدود 77.50 دلار در هر بشکه معامله می شود. گزارش ها حاکی از آن است که اوپک در حال بررسی کاهش بیشتر تولید نفت است و قرار است در آخر هفته آینده نشستی در وین برگزار شود. بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر 4.414 درصد است.

تقویم اقتصادی ایالات متحده برای روز سه شنبه شامل گزارش هفتگی خرده فروشی جانسون ردبوک، شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو، فروش خانه های موجود و صورتجلسه FOMC است.

تحلیل تکنیکال طلا

از منظر فنی، خریداران آتی طلا دارای یک مزیت کلی کوتاه مدت اندکی هستند، با هدف صعودی بعدی قیمت در نزدیکی بالاتر از مقاومت روانی در 2000.00 دلار. از جنبه نزولی، خرس‌ها قیمت‌های آتی زیر حمایت فنی روانی را در 1900.00 دلار هدف قرار می‌دهند.

TJA2111-XAU_USD (4)-638361019120741396

سطوح مقاومت و پشتیبانی برای طلا در تجزیه و تحلیل تکنیکال ما به تفصیل آمده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید