گزارشی از بازار طلای امروز – پایین ترین سطح قیمت طلا در 5 هفته اخیر

اخبار طلا

قیمت طلا روز دوشنبه به پایین ترین سطح خود در بیش از پنج هفته گذشته رسید. کاهش قیمت به دلیل تقویت دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه است.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

دلایل حرکت قیمت طلا

1 – صورتجلسه نشست جولای فدرال رزرو ایالات متحده: انتشار آتی صورتجلسات جولای فدرال رزرو ایالات متحده بر انتظارات بازار در مورد نرخ های بهره آتی تأثیر می گذارد. سرمایه گذاران به دقت این دقایق را دنبال می کنند تا بینشی در مورد موضع فدرال رزرو در مورد نرخ بهره داشته باشند.

2- بازده اوراق قرضه و قدرت دلار: بازده اوراق قرضه ایالات متحده افزایش یافت که منجر به تقویت دلار شد. افزایش بازده اوراق قرضه و تقویت دلار بر قیمت طلا فشار وارد می کند.

3- داده‌های قیمت تولیدکننده: داده‌های روز جمعه نشان داد که قیمت‌های تولیدکننده در ماه ژوئیه بیش از حد انتظار افزایش یافته است، به ویژه به دلیل افزایش هزینه خدمات. این احتمالاً به تقویت بازده اوراق قرضه و دلار کمک کرده است.

سطوح قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و به 1914.26 دلار رسید و به پایین ترین سطح خود از 7 جولای رسید. معاملات آتی طلای آمریکا: قیمت طلای آمریکا در 1946.30 دلار ثابت ماند.


نرخ های بهره بالاتر و افزایش بازده اوراق خزانه داری، هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می دهد که درآمد بهره ای را ارائه نمی دهد. از آنجایی که طلا به دلار قیمت گذاری می شود، دلار قوی تر آن را برای دارندگان سایر ارزها نسبتاً گران تر می کند.

داده ها و رویدادهای آینده

داده های خرده فروشی و تولید صنعتی چین قرار است روز سه شنبه منتشر شود.
همچنین انتظار می‌رود که آمار خرده‌فروشی در ایالات متحده در روز سه‌شنبه منتشر شود.
صورتجلسه فدرال رزرو در ماه جولای مشتاقانه منتظر است و قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

انتظارات بازار

انتظار می‌رود صورتجلسه فدرال رزرو در ماه ژوئیه “قاطعانه هاوکیش” باشد که به معنای موضع تهاجمی تر در مورد سیاست پولی است. این پیش بینی می تواند بر قیمت طلا تاثیر بیشتری بگذارد. برخی اقتصاددانان پیشنهاد می‌کنند که به دلیل موضع پیش‌بینی‌شده هاوکیش و سایر عوامل، طلا به طور بالقوه می‌تواند به سطوحی در حدود 1900 دلار یا حتی 1880 دلار سقوط کند.

SPDR Gold Trust که بزرگترین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلا (ETF) در جهان است، گزارش داد که دارایی های آن به پایین ترین سطح از ژانویه 2020 رسیده است. این نشان دهنده کاهش علاقه سرمایه گذاران به نگهداری طلا است.

موقعیت های دلالان طلای COMEX

سفته بازان در بازار طلای COMEX در هفته منتهی به 8 آگوست 23,755 قرارداد فروش خالص خود را کاهش دادند. موقعیت های خرید خالص به 75,582 قرارداد کاهش یافت. این کاهش در موقعیت های خرید خالص نشان دهنده کاهش احساسات صعودی در میان سفته بازان است.

سایر فلزات گرانبها

نقره: نقره (XAGUSD1!) با 0.2 درصد افزایش قیمت به 22.72 دلار در هر اونس رسید. این سطح قیمت آخرین بار در 6 جولای مشاهده شد.

پلاتین: پلاتین (PL1!) با 0.2 درصد افزایش قیمت به 914.08 دلار در هر اونس رسید.

پالادیوم: پالادیوم (XPDUSD1!) با جهش 1.3 درصدی به 1310.01 دلار در هر اونس، بیشترین افزایش را در بین فلزات گرانبهای ذکر شده نشان داد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید