در حالی که معامله گران برای PPI و خرده فروشی ایالات متحده آماده می شوند، قیمت نفت خام پایین آمد

TJS BP oil and gas

به دنبال تلاش کوتاه مدت قیمت نفت خام برای عبور از مرز 80.00 دلار در روز سه شنبه، قیمت نفت درست در آستانه معاملات روز چهارشنبه آمریکا با کاهش روبرو شد. کاهش ارقام تورم در ایالات متحده بازارها را متزلزل کرد و منجر به افزایش قابل توجهی در قیمت سهام و اوراق قرضه شد. معامله‌گران نفت اکنون با این سوال دست و پنجه نرم می‌کنند که چه چیزی می‌تواند باعث افزایش قیمت‌های نفت شود، به‌ویژه وقتی در نظر بگیریم که فدرال رزرو پایان افزایش نرخ بهره را نشان داده است و داده‌های اقتصادی چین حاکی از بهبود سریع‌تر از حد انتظار است.

در همین حال، دلار آمریکا (USD) شاهد بیشترین کاهش ارزش روزانه خود در بیش از 52 هفته بوده است، به طوری که شاخص دلار آمریکا (DXY) بیش از 1.5 درصد در روز کاهش یافته است. احساسات حاکم بر بازار نشان می دهد که با توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، باید تقاضا در اقتصاد افزایش یابد.

در حال حاضر، نفت خام (WTI) 77.86 دلار در هر بشکه معامله می شود، در حالی که نفت برنت با قیمت 82.04 دلار در هر بشکه معامله می شود.

اخبار کلیدی مرتبط با نفت و محرک‌های بازار عبارتند از:

  • ریسک های دیدار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سانفرانسیسکو.
  • وزارت انرژی ایالات متحده خرید نزدیک به 1.2 میلیون بشکه برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفت را تایید کرد.
  • موسسه نفت آمریکا (API) از افزایش 1.3 میلیون بشکه ای ذخایر در هفته گذشته خبر داد.
  • آژانس اطلاعات انرژی (EIA) قرار است تغییرات هفتگی EIA نفت خام خود را در حدود ساعت 15:30 به وقت گرینویچ منتشر کند. انتظار می رود پس از تولید 740 هزار بشکه در هفته گذشته، 300 هزار بشکه کاهش یابد. برآوردها از ساخت 1,700,000 تا 13,500,000 متفاوت است.

تجزیه و تحلیل تکنیکال نفت

به نظر می رسد قیمت نفت با وجود وقایع اخیر بازار جهانی، با پتانسیل صعودی محدود، گیر کرده است. تمرکز فعلی بر کاهش تقاضا است و بازار پیش بینی می کند که این بن بست تا نشست اوپک پلاس در پایان نوامبر ادامه یابد، جایی که مداخله بالقوه ممکن است جو تقاضا را برطرف کند.

TJA1511-WTI US OIL (47)-638356397242061936

در حالت صعودی، 80.00 دلار یک سطح مقاومتی حیاتی است، و اگر نفت خام موفق به افزایش شود، 84.00 دلار سطح بعدی برای فشار فروش یا کسب سود است. تثبیت بالاتر از این سطح می‌تواند قیمت بالای 93.00 دلار را به بازی بازگرداند.

از جنبه نزولی، معامله گران مشاهده می کنند که یک طبقه نرم در نزدیکی 74.00 دلار شکل می گیرد که به عنوان آخرین خط دفاعی قبل از ورود به محدوده 70.00 دلار و پایین تر عمل می کند. در آن منطقه، بازارها ممکن است در خطر مداخله غافلگیرکننده اوپک پلاس برای افزایش دوباره قیمت نفت نقش داشته باشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید