پیش بینی هفتگی قیمت طلا – سطح مقاومت نزدیک به 1930 دلار آزمایش خواهد شد

اخبار طلا

اونس جهانی طلا در هفته گذشته کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به پایین ترین سطح خود در نزدیک به یک ماه گذشته در زیر 1950 دلار رسید. تلاش های قبلی برای تثبیت بیش از 2000 دلار در ماه ناموفق بود. پیش بینی می شود هفته پیش رو تحت تأثیر انتشار داده های سطح بالا از ایالات متحده، از جمله شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اکتبر، و نظرات مقامات فدرال رزرو باشد که می تواند بر حرکت XAU/USD تأثیر بگذارد.

هفته گذشته

هفته گذشته، دلار آمریکا (USD) به دلیل تغییر لحن فدرال رزرو، با رشد قابل توجهی در برابر همتایان خود مواجه شد. رشد شاخص دلار امریکا باعث کاهش XAU/USD شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه ای اعلام کرد که تا زمانی که همه گروگان ها توسط حماس آزاد نشوند، اسرائیل با آتش بس عمومی موافقت نخواهد کرد. با این حال، او آمادگی خود را برای “مکث های کوتاه” ابراز کرد. بر اساس گزارش ها، شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد پیش نویس قطعنامه ای برای پایان دادن به درگیری به توافق نرسید. با وجود این، وضعیت در نوار غزه مهار شد و نگرانی‌ها در مورد بحران گسترده‌تر در خاورمیانه را کاهش داد و تقاضای پناهگاه امن برای طلا را محدود کرد.

روز چهارشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.5 درصد کاهش یافت که بر عملکرد دلار تأثیر گذاشت. XAU/USD نیز با کاهش مازاد تجاری چین در ماه اکتبر کاهش یافت که برآوردهای تحلیلگران را از دست داد. روز پنجشنبه شاهد کاهش شاخص قیمت مصرف کننده چین بودیم که باعث افزایش نگرانی ها در مورد فعالیت مصرف کنندگان و مانع از بهبود طلا شد.

وزارت کار ایالات متحده گزارش داد که در هفته منتهی به 4 نوامبر، درخواست های اولین بار برای دریافت مزایای بیکاری به 217000 کاهش یافته است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در جریان پانل صندوق بین المللی پول در روز پنجشنبه، بر رویکرد بانک مرکزی به سیاست وابسته به داده ها تأکید کرد. پاول به عدم اطمینان در مورد دستیابی به یک سیاست محدودکننده به اندازه کافی برای کاهش تورم به هدف 2 درصد اشاره کرد که منجر به افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا و جلوگیری از بازگشت طلا از کاهش هفتگی خود شد.

هفته پیشرو

با نگاهی به آینده، اداره آمار کار ایالات متحده داده های تورم اکتبر را منتشر خواهد کرد و بازارها احتمال 90 درصدی را برای حفظ نرخ سیاستی بانک مرکزی در دسامبر پیش بینی می کنند. تورم قوی تر از حد انتظار می تواند دلار را تقویت کند، در حالی که تورم ضعیف ممکن است بر تقاضا تأثیر بگذارد. داده‌های خرده‌فروشی در روز چهارشنبه و نظرات مقامات فدرال رزرو نیز از نظر تأثیر بالقوه آنها بر XAU/USD به دقت بررسی می‌شوند.

تحلیل تکنیکال طلا

از نظر چشم انداز فنی، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه منعکس کننده کاهش حرکت صعودی است. حمایت قابل توجهی در محدوده 1925 تا 1930 دلار مشاهده می شود و اهداف بالقوه نزولی در 1900 دلار و 1875 دلار مشاهده می شود. در روند صعودی، مقاومت فوری در 1960 دلار و پس از آن 1975 دلار است و بسته شدن روزانه بالاتر از 1975 دلار می تواند منجر به بازگشت به 2000 دلار شود.

TJA1311-image-638352221608381612
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید