پیش از اعلامیه های فدرال رزرو، دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی تقویت می شود

اقتصاد جهانی

دلار آمریکا در اوایل روز چهارشنبه در برابر شرکای تجاری اصلی خود تقویت شد. این افزایش با پیش بینی حضور جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 17:45 صبح به وقت ایران و انتشار داده های تجارت عمده فروشی ماه سپتامبر رخ داد.

در خبرهای قبلی در روز چهارشنبه، انجمن بانکداران وام مسکن گزارش داد که درخواست‌های وام مسکن در هفته منتهی به 3 نوامبر با کاهش قابل توجهی در نرخ‌های وام مسکن افزایش یافته است. قابل ذکر است که داده‌های مربوط به ذخایر نفت اداره اطلاعات انرژی هفتگی به دلیل ارتقای سیستم در این هفته منتشر نخواهد شد و EIA قصد دارد انتشار آن را هفته آینده از سر بگیرد.

به غیر از پاول، سایر چهره‌های برجسته فدرال رزرو قرار است در طول روز سخنرانی کنند: جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک در ساعت 22:10 به وقت ایران، معاون نظارت بانک مرکزی، مایکل بار در ساعت 22:300 به وقت ایران، و نایب رئیس فدرال رزرو فیلیپ جفرسون دنیز پس از آنها امشب سخنرانی خواهد داشت.

لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو، که اوایل روز چهارشنبه سخنرانی کرد، بر انعطاف‌پذیری سیستم مالی ایالات متحده تأکید کرد، اما همچنین بر لزوم هوشیاری در مورد خطرات احتمالی خارج از کشور که می‌تواند منجر به اختلالات بیشتر در زنجیره تأمین، تأثیر منفی بر فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تورم شود، تأکید کرد.

در اینجا مروری کوتاه بر فعالیت های بازار فارکس منتهی به چهارشنبه است:

یورو به دلار از 1.0701 به 1.0677 سقوط کرد. این کاهش تحت تأثیر داده های ناامیدکننده خرده فروشی اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر بود. نشست بعدی بانک مرکزی اروپا برای 14 دسامبر برنامه ریزی شده است، با آندره انریا، عضو هیئت سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا، قرار است صحبت کند.

پوند انگلیس به دلار آمریکا (GBPUSD) از 1.2299 به 1.2265 کاهش یافت. هیچ داده ای از بریتانیا برای چهارشنبه برنامه ریزی نشده است. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان گفت که نرخ بهره باید برای مدتی بالا بماند و آنطور که بلومبرگ گزارش کرده است، هیچ بحثی در مورد کاهش نرخ بهره وجود ندارد. نشست بعدی بانک مرکزی انگلیس برای 14 دسامبر برنامه ریزی شده است.

دلار آمریکا به ین ژاپن (USDJPY) از 150.4054 به 150.7831 افزایش یافت. داده‌های منتشر شده در شبانه‌روز نشان‌دهنده افزایش اندک در شاخص شرایط تانکان رویترز برای ماه نوامبر، اما کاهش شاخص پیشرو ژاپن در ماه سپتامبر بود. نشست بعدی بانک مرکزی ژاپن برای 18 تا 19 دسامبر برنامه ریزی شده است.

دلار آمریکا به دلار کانادا (USDCAD) از 1.3766 به 1.3781 افزایش یافت. داده های منتشر شده در روز چهارشنبه حاکی از کاهش جزئی شاخص های اصلی کانادا در ماه اکتبر است. داده های مجوزهای ساختمانی برای ماه سپتامبر امشب برای انتشار برنامه ریزی شده است و داده های مربوط به احساسات مصرف کننده برای ماه نوامبر نیز امشب منتشر می شود. نشست بعدی بانک مرکزی کانادا برای 6 دسامبر تعیین شده است.

برای دسترسی به تقویم اقتصادی امروز و کل هفته به این لینک مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید