ادامه کاهش قیمت نفت با وجود تاکید روسیه و عربستان برای کاهش تولید

اخبار نفت WTI - Brent

با وجود اینکه عربستان سعودی و روسیه بر تعهد خود برای حفظ کاهش عرضه حداقل تا دسامبر تاکید کردند، قیمت نفت در حال کاهش است. پایین آمدن قیمت نفت خام با کاهش قابل توجه صادرات چین تشدید می شود که نشان دهنده کاهش تقاضا از سوی بزرگترین مصرف کننده نفت خام در دنیا است.

در همین حال، دلار آمریکا (USD) هفته گذشته کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به رالی تابستانی خود پایان داد. شاخص‌های مختلف اقتصادی ایالات متحده نگرانی‌هایی را نشان می‌دهند که اخطار می‌دهد اقتصاد در شرایط فعلی نرخ بهره با مشکل مواجه است. علاوه بر این، هزینه های ایالات متحده افزایش یافته است زیرا جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، نه تنها می خواهد از اوکراین، بلکه به اسرائیل نیز حمایت مالی کند، و این کار بار بدهی بر خزانه داری ایالات متحده را افزایش می دهد.

تا لحظه نگارش این مقاله، نفت خام (WTI) بشکه ای 79.32 دلار و نفت برنت 83.57 دلار در هر بشکه معامله می شود.

تحولات مهم در بازار نفت عبارتند از:

  • اوپک پلاس چشم‌انداز مثبتی را برای رشد تقاضای نفت حفظ می‌کند و هیثم الغیس، دبیر کل اوپک، اظهار داشت که اقتصاد خوب عمل می‌کند و باید شاهد تقاضای مثبت در بازار باشد.
  • خط لوله Ozark در ایالات متحده یک قطعی را گزارش کرده است که پس از قرار گرفتن در سطوح بسیار پایین برای سطوح عرضه کوشینگ مطلوب است.
    داده های اقتصادی چین کاهش قابل توجه 6.4 درصدی صادرات را نشان می دهد که با توجه به اینکه چین بازیگر اصلی در بازار نفت است، کاهش اشتها برای خرید نفت خام را نشان می دهد.
  • عربستان سعودی و روسیه بر تعهد خود برای کاهش تولید بیش از یک میلیون بشکه در روز در مجموع تاکید کرده اند که نشان دهنده تلاش آنها برای حمایت از ثبات قیمت ها در میان تقاضای ضعیف است.
  • انتظار می‌رود که آمار هفتگی ذخایر خام مؤسسه نفت آمریکا در ساعت 21:30 به وقت گرینویچ منتشر شوند و عدد قبلی 1.374 میلیون نفر را نشان می‌دهد.

تجزیه و تحلیل تکنیکال قیمت نفت نشان می دهد که قیمت از بالاترین قیمت اخیر خود عقب نشینی می کنند. در حالی که برخی از کشورهای تولیدکننده نفت در تلاش برای اعمال محدودیت قیمت هستند، کاهش قابل توجه تقاضا یک چالش مهم است. فشار فروش بیشتر ممکن است در افق باشد، به خصوص اگر تعداد ذخایر نفت خام ایالات متحده افزایشی را نشان دهد. با این حال، کاهش بیشتر عرضه یا تشدید قابل توجه درگیری های خاورمیانه می تواند به افزایش قیمت نفت منجر شود.

TJA711-WTI US OIL (42)-638349525097094222

از جنبه مثبت، سطح 84.25 دلار سطح مقاومت جدید است. اگر نفت خام عملکردی مشابه با شاخص دلار آمریکا داشته باشد، ممکن است به سرعت تا 88 دلار افزایش یابد. تثبیت بالاتر از این سطح ممکن است راه را برای سودهای بیشتر به سمت 93 دلار باز کند.

از جنبه نزولی، معامله گران در حال آماده شدن برای منطقه 78 دلاری هستند که باید حمایت خوبی را ارائه دهد. کاهش بیشتر زیر این سطح ممکن است باعث افت قابل توجهی شود و به طور بالقوه قیمت نفت را به زیر 70 دلار برساند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید