با توقف نرخ بهره توسط فدرال رزرو، وال استریت هفته پرنوسان را با سود به پایان رساند

wallstreet

وال استریت پس از یک هفته پرتلاطم که در آن فدرال رزرو تصمیم گرفت نرخ های بهره را بدون تغییر نگه دارد، روز جمعه با افزایش به پایان رسید. در نتیجه، سهام ایالات متحده افزایش یافت، دلار آمریکا تضعیف شد و بازده اوراق قرضه ایالات متحده نیز کاهش یافت.

S&P 500، شاخص کلیدی بازار سهام ایالات متحده، هفته پرنوسان را با افزایش روزانه 0.9 درصدی به پایان رساند و در 4356.34 بسته شد و رشد هفتگی 5.9 درصدی را ثبت کرد. نزدک کامپوزیت با 1.4 درصد افزایش به 13478.28 واحد رسید، در حالی که میانگین داوجونز صنعتی 0.66 درصد رشد کرد و 200 واحد افزایش یافت و بالای سطح 34000 باقی ماند.

داده های اقتصادی از ایالات متحده حاکی از کندی در بازار کار است و این گمانه زنی را تقویت می کند که فدرال رزرو تحت رهبری جروم پاول از افزایش نرخ بهره خودداری خواهد کرد. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه اکتبر 150,000 افزایش یافت که کمتر از 180,000 مورد انتظار بود و از 290,000 حقوق ماه قبل عقب تر بود. تجزیه و تحلیل بیشتر گزارش وزارت کار ایالات متحده نشان داد که نرخ بیکاری به 3.9٪ افزایش یافت و میانگین درآمد ساعتی از 4.3٪ به 4.1٪ کاهش یافت.

S&P Global و موسسه مدیریت عرضه (ISM) بعداً افشا کردند که فعالیت تجاری در بخش خدمات در حال کند شدن است، همانطور که در داده های ماه اکتبر مشاهده می شود. بر اساس داده های CME FedWatch Tool، با توجه به این تحولات، معامله گران در معاملات آتی بازار پول، احتمال انقباض بیشتر فدرال رزرو را کاهش دادند و در عوض شانس کاهش 100 واحدی نرخ بهره را برای سال آینده افزایش دادند.

از نظر بخش‌ها، املاک، مواد و خدمات ارتباطی به ترتیب 2.35، 1.55 و 1.39 درصد افزایش یافتند. انرژی تنها بازنده بود که به دلیل کاهش قیمت نفت و درگیری های مداوم در خاورمیانه که برای چهارمین هفته متوالی ادامه داشت، 1.01 درصد کاهش یافت.

در روز جمعه، دلار آمریکا بیش از 1 درصد از دست داد و در نتیجه شاخص دلار آمریکا (DXY) در حدود 104.00 بسته شد که از 105.06 کاهش یافت. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت و بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 8 واحد کاهش به 4.57 درصد رسید.

در این بین، مقامات فدرال رزرو دیدگاه های خود را در رسانه ها به اشتراک گذاشتند، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، خطرات ناشی از انقباض بیش از حد و کم انقباض را یادآور شد و در مورد اینکه آیا فدرال رزرو به اوج نرخ بهره رسیده است یا خیر، ابراز تردید کرد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینه سوتا بر نیاز به نظارت بر داده ها تاکید کرد و اظهار داشت که هنوز برای تعیین اینکه آیا افزایش نرخ دیگری ضروری است یا خیر زود است.

در هفته آینده، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل سخنرانی های مقامات فدرال رزرو، از جمله رئیس جروم پاول، لیزا کوک، کریستوفر والر، فیلیپ جفرسون، و چندین رئیس بانک منطقه ای فدرال رزرو خواهد شد. اطلاعات کلیدی منتشر شده شامل ادعاهای اولیه بیکاری و شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) خواهد بود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس