قیمت طلا در مسیر تکراری2000 دلار، پس از مواضع ملایم فدرال رزرو و داده های مختلط آمریکا

اخبار طلا

اونس جهانی طلا در حال بازیابی قدرت خود است و تلاش می کند تا روز پنجشنبه به مرز 2000 دلار برسد. این امر به این دلیل اتفاق می‌افتد که پس از ارائه چشم‌انداز نامطمئن از سوی فدرال رزرو آمریکا (Fed) در مورد نرخ‌های بهره و داده‌های اقتصادی مختلط، بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا با مشکلاتی مواجه است.

قیمت طلا نسبت به موضع کمتر تندروانه فدرال رزرو و اخبار خزانه داری ایالات متحده واکنش مثبتی نشان داد. در ابتدا قبل از به روز رسانی سیاست فدرال رزرو به سمت سطح 2000 دلار حرکت کرد، زیرا دلار آمریکا به دلیل بازدهی پایین اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و عدم اطمینان بازار در تلاش برای بهبود بود. با این حال، قیمت طلا تغییر مسیر داد و برای مدت کوتاهی به حدود 1970 دلار کاهش یافت، زیرا آنها نرخ اصلی سیاست را در محدوده 5.25٪ -5.50٪ ثابت نگه داشتند.

کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نقش مهمی در تضعیف بازدهی دلار آمریکا و اوراق قرضه خزانه داری آمریکا ایفا کرد که منجر به افزایش شدید قیمت طلا شد. اگرچه پاول افزایش نرخ بهره در آینده را رد نکرد، اما نظرات او کمتر از آنچه بازار پیش بینی کرده بود، تندروانه بود. او شرایط مالی سخت تر، بازار کار قوی، اقتصاد مقاومتی و تورم بالا را تایید کرد.

کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز تحت تأثیر اعلامیه خزانه داری بود که نشان دهنده قصد دولت برای کاهش سرعت افزایش اندازه حراج اوراق با تاریخ طولانی تر بود. این تأثیر قابل توجهی بر بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری داشت که با بیش از 20 واحد کاهش به 4.7089 درصد رسید که پایین ترین سطح در بیش از دو هفته گذشته است.

علاوه بر این، دلار آمریکا با چالش‌هایی از داده‌های اقتصادی مختلط، از جمله پرداخت‌های بخش خصوصی ADP پایین‌تر از حد انتظار در ماه اکتبر و کاهش PMI تولید ISM مواجه شد. از جنبه مثبت، گزارش فرصت های شغلی و خلاصه گردش کار (JOLTS) افزایش اندکی در فرصت های شغلی در ماه سپتامبر را نشان می دهد.

در معاملات روز پنجشنبه، قیمت طلا به روند بهبود خود ادامه می دهد، زیرا سرمایه گذاران تصمیمات آتی نرخ بهره فدرال رزرو را ارزیابی می کنند. انتظارات برای افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر و ژانویه کاهش یافته است، در حالی که بازارها حتی در مورد احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در اوایل ژوئن سال آینده قیمت گذاری می کنند. افزایش ریسک ادامه دار در سهام های جهانی، به دلیل موضع فدرال رزرو، احتمالاً دلار آمریکا را تحت فشار نگه می دارد. سرمایه گذاران نیز مشتاقانه منتظر انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه هستند.

معامله گران طلا همچنین تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس (BoE) را زیر نظر دارند که انتظار می رود در اواخر روز، نرخ بهره کلیدی احتمالاً برای دومین جلسه متوالی بدون تغییر در 5.25 درصد باقی بماند. انتظار می‌رود که موضع ضعیف BoE باعث تقویت سهام شود و در عین حال پوند استرلینگ را تضعیف کند و مقداری فشار بر دلار آمریکا را کاهش دهد. با این حال، قیمت طلا همچنان پتانسیل صعودی خود را حفظ می کند، که توسط شاخص های فنی آن حمایت می شود.

تحلیل فنی طلا

TJA211-XAU_USD-638344916429684574

از منظر فنی، معامله گران تمایل دارند تا زمانی که قیمت طلا بالاتر از سطح حمایت بحرانی در 1963 دلار باقی بماند، «کف قیمت» را بخرند. متقاطع‌های میانگین متحرک مختلف و شاخص قدرت نسبی (RSI) چشم‌انداز صعودی را نشان می‌دهند. سطوح مقاومت در 1993 دلار و 2000 دلار اهداف کلیدی هستند و شکست بالای 2009 دلار به طور بالقوه منجر به یک روند صعودی پایدار می شود.

برعکس، عدم حفظ حمایت بالای 1963 دلار می تواند منجر به افت سطح روانی 1950 دلار شود و کاهش بیشتر ممکن است پایین ترین سطح را از 19 اکتبر در 1945 دلار آزمایش کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید