بازار پیش‌بینی می‌کند که امروز فدرال رزرو نرخ‌ بهره را در همین حد حفظ کند

رئیس فدرال رزرو پاول

انتظار می رود امروز فدرال رزرو (Fed) برای دومین بار متوالی در ماه نوامبر نرخ بهره خود را در محدوده 5.25 تا 5.50 درصد حفظ کند. این تصمیم در ساعت 21:30 به وقت ایران اعلام خواهد شد و پس از آن یک کنفرانس مطبوعاتی توسط رئیس FOMC، جروم پاول در ساعت 22:00 به وقت ایران اعلام خواهد شد. احساسات بازار نشان می دهد که نرخ بهره فدرال رزرو ثابت می ماند، اگرچه احتمال کمی برای افزایش ۲۵ واحد پایه دیگر نرخ بهره تا پایان سال وجود دارد.

تصمیم فدرال رزرو به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از 4.3 درصد به 5 درصد، تحت تأثیر عواملی مانند نگرانی های تعطیلی دولت، به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. افزایش بالقوه بازده اوراق قرضه پیامدهایی برای سیاست فدرال رزرو دارد که رئیس پاول در سخنرانی اخیر خود به آن اذعان کرد. بازار کار و قدرت اقتصادی ایالات متحده قوی است، با افزایش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه سپتامبر 336000 نفر و رشد اقتصاد با نرخ سالانه 4.9٪ در سه ماهه سوم.

مقامات فدرال رزرو در سخنرانی های اخیر خود که منتهی به نشست FOMC در 1 نوامبر بود، رویکرد متعادل تری را اتخاذ کردند. اگر فدرال رزرو پیشنهادی برای افزایش نرخ بهره در دسامبر نداشته باشد، ممکن است دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها تضعیف شود، در حالی که لحن تندروانه می تواند دلار را تقویت کند. یک موضع خنثی ممکن است منجر به موقعیت یابی محتاطانه در بازار قبل از گزارش مشاغل آتی شود.

تحلیلگران TD Securities پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو لحن تندروانه خواهد داشت، اما خاطرنشان می‌کنند که ممکن است تاثیر قابل‌توجهی بر بازار نداشته باشد. افزایش اخیر شاخص دلار و افزایش موقعیت های خرید می تواند واکنش دلار را به اعلامیه فدرال رزرو محدود کند. علاوه بر این، داده‌های نرم‌تر ایالات متحده و داده‌های قوی‌تر چین می‌تواند بر پویایی بازار تأثیر بگذارد و به طور بالقوه منجر به تلاش دلار برای حفظ قدرت اخیر خود شود.

تجزیه و تحلیل فنی برای EUR/USD یک سوگیری نزولی را در کوتاه مدت نشان می دهد، با سطوح حمایتی کلیدی در 1.0500، 1.0450 و 1.0400، در حالی که سطوح مقاومت در 1.0650، 1.0750 و 1.0800 هستند. شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان دهنده یک شیب نزولی در چشم انداز کوتاه مدت برای EUR/USD است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید