قیمت نفت در آستانه نشست فدرال رزرو و شدت گرفتن درگیری در خاورمیانه افزایش یافت

اخبار نفت WTI - Brent

در معاملات آسیایی، در حالی که بانک‌های مرکزی جهانی، به‌ویژه فدرال رزرو آمریکا، برای نشست‌های حیاتی آماده می شوند، قیمت نفت اندکی افزایش یافت. درگیری مداوم اسرائیل و حماس یک نقطه کانونی برای بازار باقی مانده است. معاملات آتی نفت برنت در ماه ژانویه با 0.8 درصد افزایش به 85.68 دلار در هر بشکه پس از افت 1 درصدی در روز گذشته رسید، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 0.6 درصد افزایش به 81.54 دلار در هر بشکه رسید. توجه بازار بین اقدامات بانک مرکزی و وضعیت در حال تحول در خاورمیانه تقسیم شده است که بر قیمت نفت تأثیر می گذارد.

انتظار می رودکه فدرال رزرو پس از نشست خود، نرخ بهره را ثابت نگه دارد، اما بازار به دقت مراقب تصمیمات سیاستی آینده است. علاوه بر این، تحولات نرخ تورم اروپا و انقباض غیرمنتظره کارخانه چین در ماه اکتبر بر احساسات بازار تأثیر گذاشت. در حالی که پویایی بازار کوتاه مدت نوسان دارد، تحلیلگران گلدمن ساکس با تاکید بر اهمیت روند بهره وری و تقاضای نفت، افزایش احتمالی قیمت نفت خام برنت تا 100 دلار در هر بشکه را تا ژوئن آینده پیش بینی می کنند.

در همین حال، با حملات هوایی اسرائیل به غزه که منجر به تلفات زیادی شد، خاورمیانه همچنان یک نقطه داغ باقی می ماند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت که در صورت از دست دادن کنترل شبه نظامیان حماس، بحث درباره آینده نوار غزه روی میز است. عوامل ژئوپلیتیک و تصمیمات بانک مرکزی نقش اساسی در شکل دادن به روندهای بازار نفت ایفا می کنند و قیمت ها تحت تأثیر اخبار جهانی و منطقه ای قرار دارند.

برای دسترسی به آخرین اتفاقات، اخبار فارکس را دنبال کنید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید