بازار فارکس امروز – پس از تلاطم روز دوشنبه، بازارها بلاتکلیف هستند

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز سه شنبه 21 مارس در بازار فارکس بدانید:

فعالان بازار پس از حرکات پر هرج و مرج روز دوشنبه از تعهد به موقعیت های بزرگ در اوایل روز سه شنبه خودداری می کنند. نظرسنجی ZEW برای منطقه یورو و آلمان در سند اقتصادی اروپا ارائه خواهد شد. در اواخر روز، آمار کانادا ارقام تورم را منتشر خواهد کرد. در نهایت، فروش خانه های موجود از ایالات متحده برای انگیزه تازه در جلسه اولیه آمریکا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جریان های ریسک در آغاز هفته بر بازار حاکم بود، اما کاهش شدید بازده اوراق قرضه جهانی در جلسه اروپا باعث شد سرمایه گذاران یک گام به عقب بردارند. با این وجود، شاخص های اصلی وال استریت در روز دوشنبه توانستند در محدوده مثبت بسته شوند و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 3.4 درصد بازگشت. در همین حال، دلار آمریکا برای مقاومت در برابر رقبای خود تلاش کرد.

در اوایل روز سه‌شنبه، شاخص دلار آمریکا DXY اندکی زیر 103.50 ثابت است و بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بین 3.4 تا 3.5 درصد در نوسان است. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حدود 0.2٪ افزایش یافته است که نشان دهنده بهبود جزئی در تمایل به ریسک است.

EUR/USD از ضعف گسترده دلار آمریکا استفاده کرد و بالای 1.0700 بسته شد. این جفت در مرحله تثبیت نزدیک به سطح بسته شدن روز دوشنبه باقی می ماند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) روز دوشنبه هنگام شهادت در کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت: ما بسیار مطمئن هستیم که وضعیت سرمایه و نقدینگی بانک‌های منطقه یورو بیش از نیاز است.

GBP/USD در روز دوشنبه نزدیک به 100 پیپ افزایش یافت و بالاترین بسته شدن روزانه خود از اوایل فوریه را به ثبت رساند. این جفت در اوایل روز سه شنبه اصلاحات فنی را انجام داد و آخرین بار در روز نزدیک به 1.2250 با اندکی کاهش معامله شد.

صورتجلسات جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی استرالیا در جلسه آسیایی نشان داد که سیاستگذاران موافقت کردند که پرونده را برای توقف مجدد بررسی کنند، “با توجه به این که توقف فرصت بیشتری برای ارزیابی مجدد چشم انداز اقتصاد فراهم می کند.” اگرچه AUD/USD با واکنش اولیه به بالاترین سطح روزانه 0.6720 صعود کرد، اما تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند. در زمان نوشتن، این جفت ارز نزدیک به 0.6700 معامله می شد.

انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در کانادا از 5.9 درصد در ژانویه به 5.4 درصد به صورت سالانه در ماه فوریه کاهش یابد. روز دوشنبه، بهبود قیمت نفت خام به بازار حساس به کالا کمک کرد تا تقاضا را پیدا کند و USD/CAD در محدوده منفی زیر 1.3700 بسته شود. این جفت باخت های روز دوشنبه را تثبیت می کند و اندکی زیر 1.3700 اوایل سه شنبه باقی می ماند.

قیمت طلا پس از صعود به بالاترین سطح چند ماهه جدید به بالای 2000 دلار در روز دوشنبه، کشش خود را از دست داد و روز را در اعماق قرمز به پایان رساند. XAU/USD تلاش می کند تا در صبح اروپا یک جهش مجدد داشته باشد و زیر 1980 دلار در نوسان است.

پس از رالی چشمگیر هفته گذشته، بیت کوین کاهش یافت و به زیر 28000 دلار بسته شد. در زمان نوشتن، BTC/USD تقریباً 1٪ در روز کاهش یافت و در حدود 27600 دلار بود. اتریوم در روز دوشنبه نزدیک به 3 درصد سقوط کرد و به 1700 دلار در اوایل روز سه شنبه ادامه داد.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید