بررسی قیمت نفت پس از سقوط 8 درصدی از روز جمعه تا به امروز

اخبار نفت WTI - Brent

قیمت نفت قبل از گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی (EIA) اندکی افزایش یافته است، اما نسبت به اوج خود که در 20 اکتبر بود 8 درصد کاهش یافته است. بسیاری از رهبران جهان بر روی تلاش های بشردوستانه در غزه کار می کنند. با کاهش خطر یک درگیری بزرگتر در خاورمیانه به دلیل عقب نشینی در حمله زمینی اسرائیل، فشار نزولی بیشتری بر قیمت نفت وارد می کند.

در حال حاضر، هر بشکه نفت خام (WTI) 83.44 دلار و نفت برنت 87.22 دلار در هر بشکه معامله می شود.

نکات کلیدی در بازار نفت

نگرانی های مربوط به اسرائیل و فلسطین می تواند اوپک پلاس را وادار کند که محدودیت های تولید خود را کاهش دهد.

شکافی بین قیمت نفت در آمریکا و کانادا وجود دارد. قیمت نفت کانادا در حال کاهش است، اگرچه مشکلاتی در خطوط لوله در کانادا وجود دارد که باعث تاخیر در ارسال نفت به پالایشگاه ها می شود. خطوط لوله کانادا مجبور شدند مقدار نفت خود را در سال جاری محدود کنند زیرا تولید نفت افزایش یافته است.

مؤسسه نفت آمریکا (API) پس از کاهش 4 میلیون و 383 هزار بشکه ای قبلی، 2.668 میلیون بشکه کاهش داد.
آژانس اطلاعات انرژی هفتگی (EIA) ارقام ذخایر خود را با انتظارات از کاهش 3 میلیون بشکه ای تا افزایش 2 میلیون بشکه ای منتشر خواهد کرد. ساخت بزرگتر می تواند فشار نزولی بر قیمت نفت خام وارد کند.

روسیه برای افزایش صادرات نفت خود به ویژه در مورد محصولات نفتی با مشکل مواجه است. صادرات فرآورده های نفتی آنها به پایین ترین سطح در بیش از سه سال گذشته رسیده است. به طور خاص، صادرات گازوئیل در این ماه به 769000 بشکه در روز کاهش یافته است.

تجزیه و تحلیل فنی نفت خام

به دلیل عقب نشینی حمله زمینی اسرائیل، قیمت نفت نسبت به بالاترین رقم اخیر کاهش یافته است. با این حال، شاخص‌های قبلا نیز حاکی از کاهش احتمالی قیمت‌های نفت خام بود. از نظر تاریخی، زمانی که چندین بانک شروع به پیش بینی های خوش بینانه 150 دلار در هر بشکه می کنند، اغلب به نتیجه معکوس می انجامد. سفته بازان بیش از حد خوشبین می شوند و فروشندگان قابل توجهی از قیمت های بالا سوء استفاده می کنند، به ویژه زمانی که تقاضای جهانی رو به کاهش است و عرضه بیش از حد نگران کننده است.

با نگاهی به سناریوهای احتمالی، از جنبه مثبت، سطح مقاومت جدید در 84.25 دلار وجود دارد. اگر نفت خام از مسیر مشابهی مانند شاخص دلار آمریکا در روز سه شنبه پیروی کند، می توانیم شاهد حرکت سریع به سمت 88 دلار باشیم. اگر قیمت نفت بتواند بالاتر از این نقطه تثبیت شود، ممکن است در پاییز امسال به سطوح نزدیک به 93 دلار برسد.

tja 25 WTI US OIL (41)-638338207490614995

در مقابل، در جهت نزولی، معامله گران خود را برای عقب نشینی احتمالی تا حدود 78 دلار آماده می کنند. انتظار می رود این محدوده حمایت قوی برای خرید داشته باشد. کاهش بیشتر به زیر این سطح می تواند منجر به کاهش قابل توجه قیمت نفت شود و به طور بالقوه قیمت نفت را به زیر 70 دلار برساند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید