ادامه مناقشات در خاورمیانه، اونس جهانی طلا را در مسیر 2000 دلاری حفظ می کند

XAUUSD TJA GOLD

اونس جهانی طلا در اوایل روز پنج‌شنبه روند صعودی قبلی خود را افزایش داده و از احساسات ریسک‌گریزی گسترده‌تر بازارها بهره می‌برد. امروز نیز تنش‌های تازه خاورمیانه در کانون توجه قرار گرفته است. طلا حتی در مواجهه با حرکت مثبت اخیر شاخص دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده انعطاف نشان داده است.

امروز توجه معامله گران را گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده و درگیری های خاورمیانه به خود جلب خواهد کرد. جلسه معاملاتی قبلی در ایالات متحده پس از سقوط سهام وال استریت در واکنش به گزارش درآمد ناامیدکننده شرکت مادر گوگل، آلفابت، شاهد یک محیط منفی بود. عملکرد ضعیف گوگل، به ویژه در درآمد خدمات ابری، نتایج قوی شرکت متا را تحت الشعاع قرار داد.

در پاسخ به این رکود، سرمایه گذاران به دنبال امنیت در طلا و دلار آمریکا بودند، زیرا بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده بار دیگر به سمت مرز 5.0 درصد پیش رفت و باعث نگرانی در مورد افزایش هزینه های استقراض شد. این احساسات منجر به کاهش ریسک پذیری بازارها شده است که در روز پنجشنبه نیز در بازارهای آسیایی حاکم است. علاوه بر این، تشدید تنش‌های اخیر مربوط به مناقشه حماس و اسرائیل، پس از اعلام بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مبنی بر آمادگی برای حمله زمینی به غزه، احساسات ریسک پذیر سرمایه‌گذاران را بیشتر کاهش داده است.

سرمایه گذاران همچنین در انتظار انتشار اولیه گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم ایالات متحده، که می تواند چشم انداز سیاست فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار دهد هستند.

با نگاهی به آینده، تنش های ادامه دار خاورمیانه احتمالاً از قیمت طلا حمایت می کند. با این حال، با انتشار داده های اقتصادی آتی ایالات متحده، تمرکز می تواند به مسیر نرخ بهره فدرال رزرو برگردد. در همین حال، انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا (ECB) برنامه سخت‌گیرانه خود را در روز پنج‌شنبه متوقف کند، اما پیام کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، بسیار مهم خواهد بود و بر احساسات ریسک تأثیر می‌گذارد.

بررسی فنی اونس جهانی طلا

تجزیه و تحلیل فنی قیمت طلا در نمودار روزانه، تایید الگوی Bull Flag را پس از بسته شدن روز چهارشنبه بالای مقاومت خط روند نزولی در 1976 دلار نشان می دهد. شاخص 14 روزه شاخص قدرت نسبی (RSI) به شرایط خرید افراطی اشاره می کند که نشان می دهد هنوز جا برای حرکت رو به بالا وجود دارد.

TJA26-XAU_USD-638338900893324184

از منظر فنی کوتاه‌مدت، وضعیت قیمت طلا همچنان ثابت است و همچنان به عنوان یک فرصت «خرید کف قیمت» در نظر گرفته می‌شود. مقاومت فوری اکنون در بالاترین سطح از 20 جولای در 1988 دلار شناسایی شده است. فراتر از این سطح، خریداران طلا در مسیر رسیدن به نقطه عطف قابل توجه 2000 دلار، بالاترین رقم 5 ماهه 1997 دلار را هدف قرار خواهند داد.

برعکس، اگر قیمت طلا در سطوح بالاتر با مقاومت روبرو شود، حمایت ثابتی در 1963 دلار وجود دارد که می تواند در طی اصلاحات وارد عمل شود. علاوه بر جنبه منفی، سطح روانی 1950 دلار مورد آزمایش قرار می گیرد. در صورت تداوم فشار فروش، فروشندگان طلا ممکن است از 19 اکتبر به 1945 دلار دست پیدا کنند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید