با افزایش بازدهی آمریکا و تقویت دلار، طلا به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید

طلا در سال 2023 - XAU/USD

عملکرد طلا

قیمت طلا به دلیل عوامل متعدد مؤثر بر بازار فلزات گرانبها به پایین‌ترین حد خود در پنج ماه گذشته رسید.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

هر اونس طلا در 1893 دلار ثابت ماند و در 1888.30 دلار به ضعیف ترین سطح خود از 15 مارس رسیده است. معاملات آتی طلا با 0.3 درصد کاهش به 1922.60 دلار رسید.

عوامل تاثیرگذار

ایالات متحده بازده دلار و خزانه داری: دلار ایالات متحده و بازدهی اوراق بهادار خزانه‌داری به دنبال داده‌های مثبت اقتصادی شتاب بیشتری گرفت و سرمایه‌گذاران را به سمت دور شدن از دارایی‌های بدون بهره مانند طلا سوق داد.

سیاست فدرال رزرو: نشست ژوئیه فدرال رزرو نشان داد که “بیشتر” سیاست گذاران بر مبارزه با تورم متمرکز شده اند، در حالی که “برخی از شرکت کنندگان” خطرات بالقوه اقتصاد را از افزایش بیش از حد نرخ ها برجسته کردند.

بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده : معیار 10 ساله بازدهی اوراق بهادار خزانه داری به بالاترین حد خود در 10 ماه گذشته رسید که باعث تقویت بیشتر دلار و کاهش جذابیت طلا شد.

چشم انداز بازار

پیش‌بینی قیمت: تحلیل‌های فنی نشان می‌دهد که طلا می‌تواند به‌طور بالقوه به ۱۸۷۹ دلار در هر اونس سقوط کند.

نوسانات و تفسیر: انتظارات از آینده تصمیمات نرخ بهره ایالات متحده و اظهارنظرهای مرتبط همچنان به نوسانات قیمت طلا ادامه می دهند.

عوامل حمایت کننده از افزایش قیمت طلا

کاهش نرخ بهره: تحلیلگران اشاره می کنند که در صورت تحقق کاهش نرخ های مورد انتظار در سال 2024، قیمت طلا ممکن است افزایشی را تجربه کند.

داده های اقتصادی: مثبت ایالات متحده داده‌های اقتصادی با انتظارات مربوط به رکود در تناقض بوده است که باعث کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به طلا به عنوان یک دارایی امن شده است.

سایر فلزات گرانبها

نقره: هر اونس نقره با 0.3 درصد افزایش به 22.46 دلار رسید.

پلاتین: پلاتین با 0.3 درصد افزایش به 885.15 دلار در هر اونس رسید که به پایین ترین سطح خود از اکتبر رسیده است.

پالادیوم: پالادیوم با 0.4 درصد افزایش به 1213.94 دلار رسید.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید