قیمت نفت خام در بحبوحه تنش های خاورمیانه به 85.50 دلار رسید

TJA oil news

در اوایل جلسه روز سه‌شنبه اروپا، نفت خام وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) تقریباً 85.50 دلار در هر بشکه معامله شد. افزایش قیمت نفت خام به نگرانی در مورد مناقشه اسرائیل و حماس نسبت داده می شود.

سرمایه گذاران نسبت به احتمال تشدید اوضاع احساس نگرانی می کنند، زیرا می تواند منطقه خاورمیانه را مختل کند و بر عرضه یکی از مناطق اصلی تولید جهانی نفت تأثیر بگذارد. فشار فزاینده ای در داخل اسرائیل برای تجدید نظر در مورد احتمال حمله زمینی به غزه، که در آینده نزدیک انتظار می رفت، وجود دارد.

با این وجود، تلاش های دیپلماتیک برای کاهش تنش در درگیری اسرائیل و حماس در نوار غزه در حال انجام است. علاوه بر این، طبق نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه، پیش از انتشار گزارش‌های API Weekly Crude Oil Stock و EIA Crude Oil Change، انتظارات افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته وجود داشت.

اعلام برنامه چین برای اجازه دادن به بیش از 1 تریلیون یوان برای صدور بدهی های دولتی بیشتر بر احساسات بازار تأثیر مثبت گذاشته است. علاوه بر این، گفتگوهای مثبت بین ایالات متحده و چین در جلسه کارگروه اقتصادی اولیه آنها این چشم انداز مثبت را بیشتر تقویت کرده است. در نتیجه، دلار آمریکا تحت فشار است که منجر به افزایش قیمت نفت می شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با رسیدن به سطح فعلی حدود 105.60 در تلاش برای پایان دادن به روند باخت خود است. پس از رسیدن به اوج 5.02٪، بازدهی خزانه 10 ساله به سرعت معکوس شد و در آخرین به روز رسانی به 4.81٪ کاهش یافت. کاهش بیشتر در بازده اوراق قرضه ایالات متحده معمولاً دلار آمریکا را تضعیف می کند و کالاهایی را که به دلار قیمت گذاری می شوند، مانند نفت خام، جذاب تر می کند.

فعالان بازار برای یک هفته با تقویم اقتصادی شلوغ آماده می شوند. روز سه‌شنبه شاهد اعلام شاخص PMI جهانی S&P ایالات متحده خواهیم بود و به دنبال آن تمرکز جدی بر ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم در روز پنجشنبه خواهد بود. این هفته با اعلام هزینه های اصلی مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه به پایان می رسد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید