بازار فارکس امروز – تلاش دلار برای حفظ سودهای اخیر

آنچه باید در روز سه شنبه 7 فوریه (18 بهمن) در بازار فارکس بدانید در اینجا آمده است:

  • شاخص دلار DXY توانست بر اساس رشدهای هفته گذشته رشد کند و در روز دوشنبه در بحبوحه ریسک گریزی در محدوده مثبت بسته شد. اوایل روز سه‌شنبه، دلار آمریکا نسبتاً آرام می‌ماند در حالی که دلار استرالیا به دنبال اعلامیه‌های سیاست بانک مرکزی استرالیا (RBA) از رقبای خود بهتر عمل می‌کند. در غیاب انتشار داده‌های پر تاثیر، سرمایه‌گذاران به سخنرانان بانک مرکزی از جمله تیف مکلم، رئیس بانک کانادا و جروم پاول، رئیس FOMC توجه زیادی خواهند کرد.
  
  • در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه شنبه، RBA اعلام کرد که نرخ بهره خود را با 25 واحد افزایش و به 3.35 درصد همانطور که انتظار می رفت، رساند. در بیانیه سیاست خود، RBA اشاره کرد که هیئت مدیره انتظار افزایش بیشتر در نرخ بهره را دارد. AUD/USD با تقویت لحن تندروانه RBA، به شدت افزایش یافت و آخرین بار با 0.7% افزایش در روز در حدود 0.6930 مشاهده شد.
  • EUR/USD روند کاهشی خود را افزایش داد و قبل از بهبودی اندک به نرخ 1.0710 رسید. در زمان نوشتن، این جفت ارز در روز نزدیک به 1.0730 معامله می شد. داده های آلمان نشان می دهد که تولید صنعتی در ماه دسامبر 3.1 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است، در حالی که انتظار بازار برای کاهش 0.6 درصدی بود. ایزابل اشنابل، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB) بعداً در روز سخنرانی خواهد کرد.
  • علیرغم تقویت گسترده دلار آمریکا، GBP/USD نسبتاً ساکت ماند زیرا اخبار مثبت مرتبط با برگزیت به پوند استرلینگ کمک کرد تا جایگاه خود را حفظ کند. گاردین اواخر روز دوشنبه گزارش داد که مذاکره‌کنندگان اتحادیه اروپا و بریتانیا در مناقشه پروتکل ایرلند شمالی پیشرفت کرده‌اند. هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان (BoE) و جان کانلیف، معاون رئیس بانک مرکزی انگلستان، روز سه شنبه سخنرانی خواهند کرد.
  • نظرسنجی شرکت‌کنندگان در بازار کانادا برای سه ماهه چهارم سال 2022 در روز دوشنبه نشان داد که میانگین پاسخ‌ها به نرخ سیاستی تا پایان سال 2023 با پیش‌بینی کاهش 50 واحدی، 4 درصد بوده است. USD/CAD در روز دوشنبه در محدوده مثبت بسته شد، اما به نظر می رسد در تلاش است تا حرکت صعودی خود را در اوایل سه شنبه حفظ کند. در زمان انتشار، این جفت در روز با اندکی کاهش در 1.3425 معامله می شد.
  • پس از شروع صعودی هفته، USD/JPY برای به دست آوردن کشش در اوایل روز سه‌شنبه و معامله در محدوده منفی کمی بالاتر از 132.00 با مشکل مواجه است. داده‌های ژاپن در اوایل روز نشان داد که شاخص Coincident در برآورد فوری دسامبر به 98.9 کاهش یافت و شاخص اقتصادی پیشرو از 97.4 در نوامبر کمی کاهش یافت و به 97.2 رسید.
  • قیمت طلا در روز دوشنبه نتوانست حرکت قاطعی را در هر دو جهت انجام دهد قبل از اینکه اوایل روز سه شنبه شروع به افزایش کند. با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.6 درصد پس از افزایش روز دوشنبه، XAU/USD در محدوده مثبت بالای 1870 دلار معامله می شود.
  • بیت کوین روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد و در اوایل روز سه شنبه وارد فاز تثبیت نزدیک به 23000 دلار شد. اتریوم در روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد از دست داد اما توانست در اوایل سه‌شنبه دوباره جذاب بنظر برسد. در زمان انتشار، ETH/USD با 1.2 درصد افزایش در روز به 1635 دلار رسید.

برای دنبال کردن تمام اخبار روز به بخش اخبار فارکس مراجعه نمایید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید