اخبار فارکس

پس از اعلام نرخ تورم در امریکا، دلار آرام گرفت ، طلا بالا رفت

اقتصاد امریکا

روز جمعه، قیمت طلا در واکنش به کاهش ارزش دلار و نشانه‌هایی از کاهش تورم آمریکا با 0.6 درصد افزایش به 1957.19 دلار در هر اونس رسید. کاهش جزئی دلار باعث جذابیت بیشتر طلا برای سرمایه گذاران شد و منجر به افزایش قیمت آن شد.

اونس جهانی طلا - XAUUSD

نرخ تورم سالانه ایالات متحده در ماه ژوئن به میزان قابل توجهی کاهش یافت، همانطور که با شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) اندازه گیری شد که تنها 0.2٪ افزایش یافت. این تحول به این گمانه زنی کمک کرد که فدرال رزرو ممکن است به چرخه انقباض پولی خود پایان دهد و نگرانی ها در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره را کاهش دهد.

ادوارد میر، تحلیلگر فلزات در Marex، خاطرنشان کرد که PCE اصلی (یک معیار کلیدی تورم که توسط فدرال رزرو به دقت مورد بررسی قرار می گیرد) با تخمین ها مطابقت دارد و نشان می دهد که بانک مرکزی ممکن است تا زمانی که بیش از حد نگران قدرت اخیر در داده های اقتصادی نباشد. از آنجایی که تورم تحت کنترل است.

امروز کاهش 0.1 درصدی دلار در برابر رقبای خود، طلا را برای سایر دارندگان ارز مقرون به صرفه تر کرد و از افزایش قیمت آن حمایت بیشتری کرد.

علیرغم افزایش اخیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا، قیمت طلا همچنان انعطاف پذیر است. افزایش نرخ بهره تمایل دارد هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را افزایش دهد، زیرا مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها سود یا سود سهام ارائه نمی‌کند. با این حال، عقب‌نشینی دلار و نشانه‌هایی از تعدیل تورم احتمالاً برخی از اثرات منفی افزایش نرخ بر قیمت طلا را خنثی کرد.

شایان ذکر است که سایر فلزات گرانبها نیز حرکات ترکیبی را تجربه کردند. هر اونس نقره با 0.5 درصد افزایش به 24.26 دلار رسید، پلاتین 0.3 درصد کاهش یافت و به 933.30 دلار رسید و پالادیوم با 0.4 درصد افزایش به 1245.74 دلار رسید. با این حال، هر سه فلز با وجود افزایش در آن روز خاص، برای ضرر هفتگی تعیین شده بودند.

مانند هر بازار مالی، قیمت فلزات گرانبها می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله داده های اقتصادی، سیاست های بانک مرکزی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و احساسات بازار قرار گیرد. بنابراین، نظارت دقیق بر تحولات جاری برای درک پویایی که باعث این حرکت قیمت می شود، ضروری است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس