با استفاده از این 5 نکته مثبت تر شوید

با استفاده از این 5 نکته مثبت تر شوید

تاریخ نشان داده است افرادی که رویکرد مثبت به مسائل داشته اند همان افرادی هستند که بیشترین موفقیت ها را کسب کرده اند.

تغییر رویکرد از منفی به مثبت باعث تغییر کل مسیر زندگی شما هم در مسائل تجاری و هم مسائل شخصی میشود. زمانیکه شما دیدگاه خود را مثبت تر میکنید میتوانید راه های موفقیت را پیدا کرده و از آنها بهترین استفاده را ببرید.

در اینجا به پنج نکته اشاره میشود که میتواند به شما کمک کند تا طرز فکر منفی را به مثبت تبدیل کنید.

 

سپاسگذاری خود را ابراز کنید

یکی از آسانترین راه ها برای افزایش رویکرد مثبت در خودتان ابراز تشکر است. سپاسگذار بودن برای چیزی که در حال حاضر دارید به سرعت دیدگاه منفی ای که در شما وجود داشته است را دفع میکند. سپاسگذاری به سرعت شما را به احساس عشق و علاقه نزدیک میکند. در جائیکه عشق وجود داشته باشد، ترس و احساسات منفی از بین میروند.

بهترین و مؤثرترین راه ابراز تشکر این است که این کار را هر روز صبح انجام دهید. بعد از بیدار شدن برای ده چیزی که دارید سپاسگذار باشید. این لیست را میتوانید در ذهن خود مرور کنید و یا اینکه به زبان بیاورید. اگر چشمان خود را ببندید و آنها را به یاد بیاورید کمک بیشتری به خود کرده اید.

 

بخشنده باشید

اکثر وقتها احساسات منفی میتوانند باعث تمرکز شما بر روی جنبه های منفی زندگیتان شود. شما میتوانید به سرعت این احساسات را با بخشیدن به دیگران به احساسات مثبت تبدیل کنید.

مهارت های خود را با افرادی که در اطراف شما هستند تقسیم کنید. چنانچه کسی نصیحتی میخواهد به او کمک کنید. به ارزشهای خود متعصب نباشید و هرجا که لازم شد به آنها شک کنید. حتی یک حالت کوچک از کمک به دیگران میتواند برای شما یک احساس مثبت به همراه بیاورد.

 

نفس خود را کنترل کنید

میگویند : کسانی که میتوانند تنفس خود را کنترل کنند میتوانند به زندگی خود کنترل داشته باشند. از خیلی جوانب، این جمله صحیح میباشد. به زمانهایی نگاه کنید که کنترل خود را از دست داده اید، چه اتفاقی برای نوع تنفس شما می افتد؟ در حالت خشم، نفسهای شما کوتاه و سریع میشوند. اگر تنفس خود را کنترل کنید میتوانید که متوجه شوید و احساس منفی خود را کنترل کنید.

چه در یک گوشه ای خلوت و چه در هنگام تمرکز کردن این نوع تنفس را با خود تمرین کنید. با هر دمتان احساس کنید که هوا در حال وارد شدن (از طریق بینی) به بدن شما و ششهایتان است. در بازدمتان احساس کنید که ششهایتان در حال تخلیه کردن هوا از بدنتان (از طریق دهانتان) است.

 

موفقیت را تجسم کنید

توانایی شما در تجسم کردن و خیال کردن میتواند یک ابزار قدرتمند برای مثبت تر شدنتان باشد. بسیاری از ذهن های بزرگ دنیا مانند اوپراه وینفری، تایگر وودز، ویل اسمیت و آرنولند شوارتزنگر از چنین قدرتی برای بدست آوردن آنچه در زندگی میخواهند استفاده میکنند. پس چرا شما نباید این کار را انجام دهید؟

با بستن چشمهایتان و تجسم اتفاقات مثبتی که در گذشته برایتان رخ داده است شروع کنید. در ذهنتان دقیقاً آن اتفاق را تداعی کنید. خودتان را در آن موقعیت قرار دهید و آن حس مثبتی که در آن زمان داشته اید را دوباره حس کنید. وقتیکه چشمانتان را باز میکنید باز هم در همان حس مثبت باقی بمانید. بعد از تمرکز کردن نیز این تجسمات میتوانند حالت قویتری داشته باشند.

 

تمرکز کنید

مدیتیشن یکی از مؤثرترین راههای افزایش احساسات مثبت است. تمرین مدیتیشن میتواند آگاهی شما را نسبت به خودتان بیشتر کند و همچنین این اجازه را به شما میدهد تا ارتباط شفافی بین روح، بدن و ذهنتان برقرار سازید. در هنگام مدیتیشن یا همان تمرکز میتوانید یاد بگیرید که چگونه احساسات منفی را از خود دور نگاه دارید و چگونه ارتباط بهتری بین ذهن و جسمتان برقرار سازید.

یک جای آرام و راحت برای نشستن، دراز کشیدن یا هرچیزی که احساس بهتری دارید را پیدا کنید. چشمانتان را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و به خود اجازه دهید تا آرام شوید. درحالیکه نفس عمیق میکشید احساس کنید که تمام احساست منفی را از ذهنتان بیرون میکنید. با هر نفس کمی بیشتر از این احساس منفی را خارج کنید. هر چه این احساسات منفی در شما کمتر وجود داشته باشند، خودتان را در فضایی مثبت تر و دوستانه تر خواهید یافت.

چنانچه این روش ها را مورد استفاده قرار دهید میتوانید که احساس مثبت را در خود تقویت کنید و با کم کردن احساسات منفی شانس خیلی بیشتر از گذشته به سراغ شما خواهد آمد.

 

img100

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید