8 کار کوچک دیگری که انجام میدهید و دیگران از آنها برای قضاوت شخصیت شما استفاده میکنند

8 کار کوچک دیگری که انجام میدهید و دیگران از آنها برای قضاوت شخصیت شما استفاده میکنند

در ادامۀ مقاله ای به همین نام که چند روز گذشته برای شما منتشر کردیم امروز نیز به 8 کار کوچک دیگر که شما انجام میدهید و دیگران با توجه به آنها به سرعت شما را قضاوت میکنند اشاره میکنیم.

از همان لحظه ای که دو نفر برای اولین بار با یکدیگر ملاقات میکنند شروع به اندازه گیری یکدیگر میکنند و به دنبال علامتهایی برای شناسایی خصوصیتهای فردی یکدیگر از قبیل صداقت، هوش و نوع دوستی میگردند.

نکات کوچک همیشه درملاقات ها بسیار اهمیت دارند چه این یک قرار برای دوستی باشد و چه یک قرار کاری یا یک مصاحبۀ کاری. از نوع دست دادن شما تا تعداد دفعات نگاه کردن شما به تلفن همراهتان همگی در درک فردِ مقابل نسبت به شما تأثیر گذار هستند.

در اینجا به 8 مورد دیگر از مواردی که افراد از آنها استفاده میکنند تا شما را قضاوت کنند اشاره میکنیم.

 

1. نوع دست دادنتان

بسیاری از افراد میگویند که دیگران را بر مبنای نوع دست دادنشان قضاوت میکنند.

دست دادن محکم معمولاً نشان از شخصیتی قوی و مطمئن دارد در حالیکه ضعیف دست دادن معمولاً بیانگرِ کمبودن اعتماد بنفس است و تفریباً شخصیت افرادی را نشان میدهد که همیشه به دنبال راههای آسان برای بدست آوردن و رسیدن به اهدافشان هستند.

تحقیقات و آزمایشات نیز این نظریه را میپذیرند و میگویند که نوع دست دادن جنبه های مختلفی از شخصیت فرد را آشکار میسازد. محققان در یک تحقیقی دریافته اند که افرادی که محکم تر دست میدهند اغلب برونگرا هستند و احساسی رسا دارند و افرادی که شل دست میدهند اغلب خجالتی و زود رنج هستند.

img160

 

2. اینکه آیا به موقع در سر قرار حاضر میشوید یا خیر

دیر کردن برای یک قرارِ مهم؟ فردی که منتظرتان است تصویری بسیار منفی در ذهن خود از شخصیت شما میسازد.

یک فرد مثبت و فعال همیشه سرِ وقت خواهد بود، زیرا او با انگیزه است، از لحاظ ذهنی سازمان یافته است، و برای وقت ارزش قائل است درحالیکه فردی که با تأخیر حاضر میشود حتماً در حال دویدن در دقایق پایانی میباشد.

علم نیز میگوید: افرادیکه بصورت مزمن تأخیر میکنند ملزوماً افرادی بی ملاحظه نیستند ولی اغلب افرادی بی خیال و پشت گوش انداز هستند.

 

3. چگونه با گارسون رستوران برخورد میکنید

خیلی از افراد میگویند که به دقت رفتار فرد مقابلشان را با خدمۀ رستوران نگاه میکنند تا درک بهتری از شخصیت آنها پیدا کنند.

در یک تحقیق روانشناسی اغلب خانم ها اشاره کرده بودند که با آقایونی که رفتاری نامناسب با گارسون رستوران دارند قرار نمیگذارند.

حتی مدیران ارشد نیز میگویند که چیزهای زیادی دربارۀ شخصیت افراد برمبنای رفتاری که آنها با خدمۀ هتل، رستوران و یا محافظین امنیتی دارند میتوان آموخت. مدیر عامل “پانرا برد” میگوید که: ” یک بار از استخدام کردن یک نفر به این دلیل صرف نظر کردم که با من مهربان رفتار میکرد ولی با کسی که میز را تمیز میکرد بی ادبانه صحبت کرد.”

 

4. اینکه هنگام نوشیدن کجا را نگاه میکنید

آقای دیوید جانتو مینویسد: “فردی که هنگام نوشیدن داخل لیوان را نگاه میکند بیشتر درون گرا، خودآگاه، متمرکز و آرمان گراست. فردیکه در هنگام نوشیدن به لبۀ لیوان نگاه میکند اغلب تحت تأثیر دیگران است، با محیط سازگارتر، برون گرا، بی خیال و معتمد است. کسی که هنگام نوشیدن چشمهایش را میبندد، یک نوع درد و یا ناراحتی دارد و ذهنش درگیر آزاد شدن و لذت بردن است.”

نوع چیزی که برای نوشیدنی نیز انتخاب میکنند نیز تأثیر زیادی بر روی قضاوت افراد میگذارد که در این بحث نمیگنجد.

 

5. اینکه آیا ناخنهای خود را میجوید

برخی افراد فکر میکنند کسیکه ناخن هایش را میخورد در واقع در حال خوردن قسمتی از خود است.

تحقیقات در این باره میگویند که افرادی که ناخنهایشان را میجوند (یا موهایشان را میکنند و یا پوست دستشان را میجوند) اغلب کمال گرا هستند و قادر به داشتن آرامشِ واقعی نیستند.

 

6. دست خطِ تان

چه شما در حال نوشتن یک شرح کار روزانه و یا نامه ای کاری و یا عاشقانه هستید دست خط شما چیزهای زیادی دربارۀ تان میگوید.

برخی افراد معتقدند که ” کسانیکه فشار زیادی بر قلم و کاغذ در هنگام نوشتن وارد میکنند در نگرششان استوار هستند. آنها اعتماد بنفس بالایی دارند.”

پروفسور کتی مکنایت میگوید که: “کلمات بزرگتر نشان میدهد که شما مردم گرا هستید درحالیکه نوشتن کلمات کوچک میگوید که شما درون گرا هستید. لغاتی که به سمت راست منحرف میشوند میتوانند به این معنی باشند که شما احساسی و مهربان هستید. اگر کلماتتان اصلاً انحرافی به سمتی ندارند و کاملاً مستقیم هستند به این معنی میتواند باشد که عملگرا هستید و کلماتی که به سمت چپ انحراف دارند میتوانند بگویند که نویسندۀ آن درونگرا میباشد.”

7. چند وقت به چند وقت تلفنتان را چک میکنید

محققان میگویند: اینکه شما دفعات زیادی به تلفنتان نگاه کنید و یا اینکه مداوم ایمیلهایتان و یا فیسبوکتان را چک کنید میتواند بیانگر این موضوع باشد که که ثبات احساسیِ کمتری دارید و سعی میکنید که حس خود را بهتر کنید.

 

8. اینکه شما تماس چشمی برقرار میکنید یا خیر

برخی میگویند که شل دست دادن و نداشتن تماس چشمیِ متداوم نشاندهندۀ کمبود اعتماد بنفس، عزم و ارادۀ ضعیف میباشد.

آدرین فارنهام که یک روانشناس است مینویسد: در روانشناسیِ امروز میتوان دریافت که افراد برونگرا بیشتر از افراد درونگرا تمایل به نگاه کردن برای مدت طولانی به مخاطب کلامی خود دارند. و در کل افرادی که بیشتر و مکرراً به مخاطب خود نگاه میکنند اعتماد بنفس بالاتری دارند و از لحاظ اجتماعی غالب تر میباشند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید