8 کار کوچک که شما انجام میدهید و دیگران برای شناسایی شخصیت شما از آنها استفاده میکنند

8 کار کوچک که شما انجام میدهید و دیگران برای شناسایی شخصیت شما از آنها استفاده میکنند

گاهی چیزهایی بسیار کوچک صداهایی بسیار بلند را به گوش میرسانند. بعضی از این چیزهای کوچک گاهی برای دیگران بعنوان وسیله ای برای قضاوت کردن دربارۀ شخصیت شما تبدیل میشوند. در اینجا به 8 مورد از این موارد اشاره میکنیم. میتوانید از آنها بیاموزید و در ملاقاتهایتان از آنها بهره گیرید.

 

1. اینکه چقدر خانۀ تان را تمیز و مرتب نگه میدارید

یک تحقیقی در انگلستان اخیراً انجام شد که میگوید تنها 26 ثانیه طول میکشد که یک نفر از روی اوضاع خانۀ تان شخصیت شما را قضاوت کند. این تحقیق همچنین میگوید که افراد ابتدا با بینی شان قضاوت میکنند. بویی که از خانۀ شما می آید بزرگترین فاکتور در یک احساس مثبت یا منفی است. نکتۀ بعدی این است که چقدر خانۀ شما به هم ریخته باشد – افراد به کفش ها و لباس ها و نامه های باز نشده توجه میکنند.

 

2. نوع سلفی گرفتن تان

تحقیقات نشان داده اند که افراد فرضیات زیادی دربارۀ سلفی هایی که شما میگیرید دارند.

معمولاً این فرضیات غیر دقیق میباشند – برای مثال اگر شما در عکس تنها باشید حتماً به این معنی نمی باشد که دچار اختلالات عصبی هستید – امّا شاید در برخی موارد هم درست برداشت کنند که یک احساس مثبت در یک سلفی نشان دهندۀ باز بودن برای تجربیات جدید است.

 

3. سلیقۀ موسیقیایی تان

برخی افراد هستند که شما را بر مبنای نوع موسیقی که گوش میدهید قضاوت میکنند.

در یکی تحقیقی دریافته شده: افرادی که به موسیقی پیچیده گوش میدهند معمولاً برای تجربیات جدید بازتر هستند و ایده های سیاسی دموکراتی دارند. آنهایی که به موسیقی متعرف و به روز گوش میدهند اغلب برون گرا و ورزشکار هستند.

 

4. رنگ مورد علاقۀ تان

شیوانی ژا تئوری ای دارد که میگوید انتخاب شما در رنگ ها چیزهایی را دربارۀ شخصیت شما نمایان میکند. برای مثال اگر رنگ مورد علاقۀ شما قرمز میباشد او فکر میکند که شما بیشتر به کارهای فیزیکی علاقه مند هستید و اگر رنگ مورد علاقۀ تان زرد است او فکر میکند که شما به نظم منطقی و ارزش فردی نیازمند هستید.

برناردو تیرادو که یک روانشناس صنعتی است این نظریه را کمی تغییر میدهد و میگوید که رنگ قرمز بیان کنندۀ این است که شما مصمّم و سرسخت هستید در حالیکه افرادی که رنگ زرد را دوست دارند از یادگیری لذت میبرند و شادی را به آسانی پیدا میکنند.

img157

 

5. اینکه آیا شما سگ ها را دوست دارید یا گربه ها را

جو والدرون مینویسد که: “کسانیکه گربه ها را دوست ندارند مشکلات کنترلی دارند.”  او همچنین میگوید که “از خامهایی که سگ های بزرگ را دوست دارند اجتناب کنید. آنها اغلب به دنبال رابطۀ بلند مدت نیستند.”

در همین راستا یک مطالعه دربارۀ این موضوع میگوید که افرادی که سگها را ترجیح میدهند بیشتر پرانرژی و اهل گشت و گذار هستند و افرادی که گربه ها را ترجیح میدهند اغلب درون گرا و حساس هستند.

 

6. اینکه کفشهایتان از کجا سائیده شده است

کالوین چیک پیشنهاد میکند که با چک کردن کف کفش افراد سرنخهایی دربارۀ شخصیت آنها بدست بیاورید:

افرادی که اعتماد بنفس کمتری دارند معمولاً در حالات بدن در حال ره رفتن و یا ایستادن به سمت جلو خم میشوند. آنها وزن بیشتری را بر روی پنجۀ پاهایشان وارد میکنند، مثل اینکه آمادۀ حرکت سریع هستند.

افرادی که اعتماد بنفس بالایی دارند معمولاً به سمت عقب خم میشوند. آنها مقدار بیشتری از وزن خود را بر روی پاشنه های پایشان وارد میکنند.

در طی زمان حالت ایستادن و راه رفتن آنها در حالت کفشهایشان بروز میکند. فردی که بیشتر فشار را برروی پنجۀ پا میگذارد آن قسمت کفشش بیشتر سائیده میشود و افرادی که این فشار را بیشتر بروری پاشنه ها میگذارند پاشنه های کفششان اغلب سائیده تر میشود.

 

7. اینکه چگونه با حیوانات رفتار میکنید

بر طبق گفتۀ لوری رابیسون گرایش و نوع رفتار یک فرد نسبت به حیوانات چیزهای زیادی را دربارۀ او نشان میدهد.

او مینویسد که ” اگر کسی با حیوانات ولگرد و یا حیوان خانگی صحبت میکند (اگر آنها با مهربانی و رفتار دوستانه نزدیکشان شوند)، آن فرد به صورت ذاتی باز و رفتار دوستانه ای دارد.

 

8. اینکه چه مقدار زمان طول میکشد که یک سئوال بپرسید

حتی اگر فردی در یک گفتگوی جمعی چیزی نگوید هنوز شما میتوانید دربارۀ شخصیت او چیزهایی بدانید.

همانطور که خالیانا اشمیتز میگوید: “وقتیکه کسی را برای بار اول ملاقات میکنید…. نگاه کنید که چه مقدار زمان طول میکشد که او یک سؤال در مقابل سؤالهای شما بپرسد. این روش به شما به میزان زیادی نشان میدهد که آیا فرد مقابل شما بیشتر “میگیرد” و یا بیشتر “اعطا میکند”. این روش کمک میکند که متوجه شوید این فرد شما را دوست دارد و یا آنچیزی که برایش فراهم میکنید را دوست دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید