افراد با ذهن قوی از این 13 مورد اجتناب می کنند

ذهن قوی

کارهایی که افراد با اعتماد به نفس، با روحیه و ذهن قوی انجام نمی دهند در لیستی توسط خانم امی مورین که روانشناس برجسته ای میباشد منتشر شده که برای من بسیار جالب بود. البته در اینجا قصد دارم لیست او را با برداشت ذهنی خودم و ارتباط آن با بحث همیشگی این وب سایت یعنی تجارت آفرینی یا به گفته دیگران کارآفرینی ارائه دهم.

1 – اتلاف وقت با متاسف بودن برای خودشان

شما هرگز نمی بینید که افرادِ با اعتماد به نفس و با ذهن قوی، برای اتفاقاتی که برایشان افتاده و یا بدرفتاری هایی که در گذشته با آنها شده است احساس تاسف کنند. آنها یادگرفته اند که باید مسئولیت کامل اعمال خود و نتایج آن اعمال را بپذیرند و آنها این حقیقت را میدانند که دنیا هرگز عادلانه نبوده و نیست. آنها میتوانند که با تلاش و خودشناسی، خود را از آن شرایط خارج کنند و از آن درسی بیاموزند. وقتیکه اتفاق ناخوشایندی رخ میدهد با خود میگویند : ” بعدی ” و یا اینکه ” این هم چالشی بود “.

2 – سو استفاده از قدرت

افراد دارای ذهنیت قوی از به رخ کشیدن قدرت خود و یا تحقیر دیگران اجتناب میکنند. آنها میتوانند اعمال و احساسات خود را کنترل کنند و میدانند که قدرتشان به آنها این توانایی را میدهد که رفتار خود را به خوبی مدیریت کنند.

3 – خجالت از تغییر

افراد با ذهنیت بزرگ و قوی همیشه تغییرات را با آغوش باز قبول میکنند و به چالش ها خوش آمد میگویند. اگر آنها از چیزی بترسند شاید آن چیز راکد بودن و راضی بودن از خود است. محیطی که در آن چالش، تغییر و گاهی نا اطمینانی وجود دارد میتواند به اینگونه افراد انرژی دهد و آنها از این شرایط استقبال میکنند.

4 – اتلاف انرژی توسط چیزهایی که در کنترل آنها نیست

افراد با ذهنیت قوی از شرایط سیاسی، اقتصادی، (گاهی) ترافیک و به خصوص در مورد دیگران شکوه و شکایت نمی کنند زیرا به این درک رسیده اند که این شرایط خارج از کنترل آنهاست. آنها در اوضاع و شرایط نابه سامان، میدانند که آنچیزی که میتوانند کنترل کنند پاسخشان به شرایط و رویکرد آنها به آن موضوع است، و از این فاکتورها به بهترین نحو استفاده میکنند.

5 – نگران راضی نگه داشتن بقیه بودن

آیا افرادی را میشناسید که میخواهند همه را راضی نگه دارند؟ یا برعکس کسانی که همه کس را از خود می رنجانند تا نشان دهند که چه مقدار افراد پرقدرتی هستند؟ هیچ کدام از این رویکردها خوب نیست. افراد با ذهنیت قوی، سعی میکنند که در زمان مناسب مهربان و عادل باشند ولی از اینکه صدای خود را بالا ببرند نیز ترسی ندارند. آنها میتوانند که شرایط را شناسایی کنند و نسبت به آن شرایط بهترین رویکرد را از خود نشان بدهند.

6 – ترس از ریسک حساب شده

افراد با ذهنیت مثبت از اینکه ریسک حساب شده انجام بدهند ترسی ندارند. البته معنی ریسک حساب شده برای هر کسی ممکن است که متفاوت باشد. خرید تمام یک شرکت توسط وارن بافت ممکن است که ریسکی حساب شده باشد ولی خرید همان شرکت برای هر فردی دیگر میتواند بسیار خطرناک باشد. این تفاوت بین ریسک حساب شده و ریسک احمقانه است زیرا وارن بافت با تجربه و استعداد خود میداند که دقیقا چه شرکتی را چه زمانی، به چه قیمتی و برای چه مدتی خریداری کند. افراد با ذهنیت قوی میتوانند شرایط را بررسی کنند و میدانند که کدام ریسک برای آنها میتواند مناسب باشد و کدام ریسک احمقانه است.

7 – در گذشته ماندن

برای اینکه بتوانید گذشته را بپذیرید و به خصوص بتوانید از گذشته درس بگیرید نیازمند قدرت هستید اما افراد با ذهنیت قوی هرگز در منجلاب افکار گذشته فرو نمی روند و تاسف روزهای با شکوه از دست رفته گذشته و یا شرایط سختی که بر آنها گذشته است را نمی خورند. آنها تمام انرژی خود صرف بهینه سازی آینده خود میکنند.

8 – انجام چند باره ی یک اشتباه

همه ما معنی واژه دیوانگی میدانیم، درست است؟ وقتیکه یک کار را بارها و بارها به یک شکل انجام دهیم و هر بار به دنبال نتیجه متفاوت و بهتر از آن کار تکراری هستیم. افراد با ذهنیت قوی هرگز از تکرار کاری اشتباه نتیجه مثبت درخواست نمی کنند بلکه از اشتباه خود درس میگیرند و در رفتار و افکار خود تجدید نظر میکنند. آیا در اطراف خود کسی را دارید که همیشه از شرایط موجود و یا اوضاع بازار نالان باشد؟ بله همه ما این افراد را میشناسیم. اما تراژدی تلخ داستان در اینجاست که آنها هرگز نخواهند فهمید که برای بهتر شدن اوضاع باید خودشان و افکارشان را تغییر دهند نه اینکه اشتباهی که برای تمام عمر انجام داده اند را دوباره تکرار کنند و به دنبال بهتر شدن شرایط بگردند. تحقیقات نشان داده است که یکی از بزرگترین توانایی های تجارت آفرینان موفق، انعطاف پذیری آنها در مواجهه با شرایط متفاوت است.

9 – ناراحت شدن از موفقیت دیگران

برای اینکه بتوانید از موفقیت دیگران لذت ببرید و هیجان زده شوید، نیاز به شخصیتی قدرتمند دارید. افراد با ذهنیت قوی این توانایی را دارند. آنها به موفقیت دیگران حسادت نمی کنند و گاهی موفقیت آنها را با ارسال نوشته ای به آنها تبریک می گویند. آنها تصمیم خود را گرفته اند و میخواهند که برای موفقیت خود، بدون متکی شدن به میانبرها به سختی کار کنند.

10 – رها کردن بعد از شکست خوردن

هر شکست یک شانس برای بهتر شدن است و یا به عبارتی هر شکست پلی برای پیروزی است. حتی بزرگترین تجارت آفرینان پذیرفته اند که در تلاش های ابتدایی خود با شکست های زیادی روبرو شده اند. افراد با ذهنیت قوی میدانند که ممکن است شکست بخورند و بعد از هر بار شکست خوردن چیزی جدید یاد میگیرند و آن قدر شکست میخورند و چیز یاد میگیرند تا راه شکست دادن را میاموزند. آنها از تجربیات هر شکست گذشته خود استفاده میکنند و میدانند که هر بار یک قدم به هدف نهایی خود نزدیک تر شده اند.

11 – از زمان های تنهایی ترسیدن

افراد با ذهن قوی زمان های تنهایی خود را مانند گنجی میدانند و از آن لذت میبرند. آنها از زمانهایی که کمی پایین یا کسل هستند برای برنامه ریزی و پیدا کردن راه های کاراتر بودن خود و یا مجموعه خود استفاده میکنند. بیشتر افراد موفق برای سرحال شدن به دیگران متکی نیستند و شادی را در خودشان پیدا میکنند. آنها میتوانند با دیگران ( البته نه همه ) و حتی تنها نیز شاد باشند.

12 – احساس اینکه دنیا چیزی به آنها بدهکار است

در دنیای اقتصادی امروز، در شرایط کارمندی یا مدیریتی و یا هر سطحی که به فکر شما برسد درک اینکه دنیا چیزی به شما بدهکار نیست امر بسیار مهمی میباشد. اینکه شما چه میزان سواد دارید و یا چقدر آماده انجام کاری هستید کسی را به شما بدهکار نمیکند. افراد با ذهن قوی میدانند که تمام دنیا آماده کار کردن برای موفقیت آنهاست و در عین حال میدانند که این بازی قوانین خود را دارد.

13 – توقع سریع نتیجه گرفتن

هرچیزی که میخواهد باشد، ورزش، یادگیری زبان خارجی، شروع یک تجارت و یا خیلی چیزهای دیگر همگی نیاز به طی مراحل طولانی دارد. افراد با ذهن قوی این موضوع را میدانند، بنابراین هرگز به دنبال پیمودن راه چند ساله در یک شب نیستند. آنها به دنبال معجزه نمی گردند و میدانند که برای رسیدن به هدفشان باید مسیر آن را طی کنند. آنها انرژی و زمان خود را صرف انجام کارهایی که برای رسیدن به هدفشان نیاز است میکنند و هر قدم جلو رفتن و موفقیت خود را جشن میگیرند. آنها میدانند که تغییرات واقعی نیازمند زمان هستند.

آیا شما نیز فردی با ذهن قوی هستید ؟ آیا موارد ذکر شده در بالا را در خود میبینید و یا به دنبال نهادینه کردن آنها در خود هستید ؟ به لطف خانم امی مورین، ما و تمام کسانی که امروز سایت تجارت آفرین را مطالعه میکنند میدانیم که برای داشتن یه ذهن قوی نیازمند چه عناصری در خود هستیم.


افراد با ذهن قوی از این 13 مورد اجتناب می کنند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید