6 درسی که در طول زندگی ام تا به امروز یاد گرفته ام

درس های زندگی

تجارت آفرینی یعنی ساختن ثروت بر مبنای ارزش های که شما می آفرینید و استفاده از آن ثروت برای بزرگ تر زندگی کردن.

آقای تیموتی سایکس یکی از افراد موفق در عرصه تجارت آفرینی، تجربیات خود را در مقاله ای به نام ” 6 درسی که در طول زندگی تا به امروز یاد گرفته ام ” به اشتراک گذاشته است که در اینجا ما نیز تجربیات ایشان را با شما در میان میگزاریم.

گاهی اوقات افراد سئوال میکنند که شما چگونه به موفقیت رسیدید. جواب آقای تیموتی این است که ” همه چیزی که برای موفقیت نیاز است که بدانم را از تجربیات زندگی آموخته ام “. بهترین درس ها را ما همیشه از تجربیاتمان از دنیای واقعی میگیریم. از بین تمام تجربیات آقای تیموتی 6 تای آنها را بصورت چکیده بیان میکنیم.

1-  به هر جائیکه میتوانید سفر کنید

یکی از سرمایه گذاری های بزرگ هر فرد در زندگی میتواند سفر کردن باشد. یکی از اهداف من در زندگی دیدن تمام کشورهای دنیا است. هر کشور و مردمان آن چیزی برای ارائه کردن به شما دارند. شما میتوانید چیزهای زیادی را از آنها و از نوع کارکرد جامعه آنها بیاموزید. من خیلی از این درس ها را با خود می آورم و از آنها در تجارت خود استفاده میکنم.

هیچ چیزی به اندازه سفر به من آموزش نداده است.

2 – پول نمیتواند برای شما خوشبختی بیاورد اما میتواند برایتان وقت و تجربه بخرد

پول فقط به معنی پول ارزشی ندارد. شما نمیتوانید فقط به خاطر خود پول انگیزه پیدا کنید. اما پول میتواند برای شما زمان بخرد تا آن چیزیکه علاقه دارید را انجام دهید. پول میتواند برای شما تجربه ای بخرد که در چیزی که دوستش دارید خبره شوید. زمانیکه علاقه خود را کشف کردید برای زندگی انگیزه پیدا میکنید و حتی در زمانهای سخت شما این انگیزه را از دست نخواهید داد.

با تمام وجود سعی کنید که ثروتمند شوید ولی درباره آن فکر کنید. این سئوال را از خود بپرسید : چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

3 – ما در دورانی بی شباهت به دوران دیگر زندگی میکنیم

خیلی آسان است که از اشباع بازارها و یا تاثیر جهانی شدن برروی تجارت های کوچک گلایه کرد. اما زمانیکه از گلایه کردن دست میکشید و شروع به فکر کردن میکنید در میابید که ما در دورانی بسیار طلایی زندگی میکنیم. موقعیت هایی که قبلا وجود داشته است امروز نیز وجود دارند و تمام این موقعیت ها بسیار به شما نزدیک تر از گذشته هستند. امروز ما دنیای آنلاین را تجربه میکنیم. دنیای آنلاین دنیایی است که قبلا وجود نداشته است و امروز دست شما را برای کارهای بسیار بزرگ باز کرده است.

برای پول ساختن از این دنیای جدید استفاده کنید. گاهی اوقات وقتیکه استرس دارم با خود میگویم که من امروز مزیتی بزرگ نسبت به اجداد خود دارم. این به من انگیزه برگشتن به کار را میدهد.

4 – جاه طلب باشید

آرزوهای بزرگ داشتن چیزی است که من همیشه از آن استفاده میکنم. جامعه مملو از افراد ناموفق است پس به آنها توجه نکنید. افراد ناموفق همیشه مشکلات خود را بر گردن دیگران و یا دولت ها می اندازند و به دنبال این هستند که کسی غیر از خودشان مشکلشان را حل کند. درنیای واقعی هیچ کاری به انجام نمی رسد مگر با اراده، تلاش، کار و باور خود شما.

5 – پیدا کردن علاقه، کلید خوشبختی و شاد زندگی کردن است

شکست خوردن در کاری که از آن متنفر هستید باعث بدبختی فرد میشود ولی شکست خوردن در کاری که عاشقش هستید شما را به سمت دوباره برگشتن برای انجام کار هدایت میکند. وقتیکه کارها دشوار میشوند چیزیکه باعث حرکت کردن شما میشود اشتیاق شما برای ادامه انجام کاری است که دوستش دارید. اشتیاق همه آن چیزی است که شما در زندگی به آن نیاز دارید.

6 – رویای خودتان را بسازید نه رویای کسی دیگر را

من افراد موفق زیادی را ملاقات کرده ام. من همچنین افراد موفقی که بسیار بدبخت بوده اند را نیز ملاقات کرده ام. بله درست است، آنها خیلی چیزهایی که شاخصه موفقت است را به دست آورده اند اما هرگز آن کاری که عاشقش بوده اند را انجام نداده اند. آنها رویاهای افراد دیگر را دنبال کرده اند. برای مثال والدینشان آنها را به انجام این کار مجبور کرده اند. شاید این چیزی بوده است که جامعه به آنها دیکته کرده است. نکته اینجاست که آنها آن چیزی که واقعاً میخواستند را انجام نداده اند.

بنابراین رویاهای خودتان را بسازید نه مال دیگران را.

شما نیز میتوانید نظر خود را درباره چیزهای مهمی که در طول زندگی یاد گرفته اید با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید