5 فرد سمی که مانع رشد کسب و کار می شوند

5 فرد سمی که مانع رشد کسب و کار می شوند

زمانی که رشد کسب و کارتان متوقف می شود، و یا اینکه با کاهش روبرو می شوید، معمولاً یک حس غریزی به شما می گوید که خط تولید و یا تعداد محصولات را بررسی کنید. اما آیا می دانید که اگر تعداد محصولات قابل اطمینان بود و یا به عبارتی خط تولید با موفقیت از این آزمون ها عبور کرد، باید به سراغ چه عاملی بروید؟

چقدر به کسانی که محصولاتتان را به آنها می فروشید، فکر می کنید؟ آیا فکر می کنید که این افراد، تماماً بر روی شرکت شما سرمایه گذاری کرده اند و اینکه به طور پیوسته کسب و کار شما را رشد می دهند؟ آیا فکر می کنید که آنها هر کاری که بتوانند برای بهبود و رشد شرکت شما انجام می دهند؟ آیا مشخصات و ویژگی هایی مطلوبی که برای تعامل با مشتری لازم است را در اختیار دارید، یا اینکه به گونه ای هستید که مردم از محصولات شما، با هر قیمتی که باشد، دوری می کنند؟ شاید زمان آن رسیده باشد که اطمینان پیدا کنید، در شرکت خود، یک محیط مناسب و مهم تر از آن، افراد مناسبی دارید.

برخی از افراد به گونه ای هستند، که به طور بالقوه مانع رشد کسب و کار می شوند، و کار شما را مختل می کنند؛ یا به اصطلاح سمی هستند. اگر ادامه مطلب را مطالعه کنید، متوجه می شوید که چگونه می توانید این افراد را در پیرامون خود شناسایی کنید.

 

مرتبط : 8 نوع افراد سمی که باید از تجارت و زندگیتان دور نگه داشته شوند

1- همه چیزدان ها (کسانی که فکر می کنند همه چیز را می دانند)

مطمئناً همه ما در محیط کاری خود با کسانی مواجه شده ایم که فکر می کنند پاسخ همه چیز را می دانند. این افراد معمولاً از هر کار خصوصی که دیگران انجام می دهند، انتقاد می کنند. و برای آنها تفاوتی نمی کند که یک مدیر را نقد می کنند یا یک کارمند را. همه چیزدان ها معمولاً به این نکته اشاره می کنند که مثلاً فلان کار می توانسته بهتر و یا متفاوت تر انجام شده باشد.

از نگاه آنها، خودشان تنها کسانی هستند که می توانند یک شرکت را بدون ایجاد هیچ مشکلی به سادگی اداره کنند. این افراد معمولاً خیلی نمی دانند، امّا به هر حال زیاد صحبت می کنند، و یا ادعای زیادی دارند. مطمئن شوید که این افراد را از پیرامون خود دور می کنید. چرا که تنها برای گروه و برندتان، مشکل آفرین هستند.

2- بی انگیزه ها

به نظر من، این دسته از افراد از مقصرترین های هر شرکتی به حساب می آیند. افراد بی انگیزه هیچ کمکی به رشد کسب و کارتان نمی کنند. این افراد کمترین میزان ممکن را کار می کنند، در واقع به حدی کار می کنند که فقط اخراج نشوند. اگر لازم باشد که کار بیشتری انجام شود، این افراد مطمئناً یا آن موضوع را پشت گوش می اندازند، و یا اینکه تلاش می کنند هر میانبری پیدا کنند که تا جای ممکن سریع تر آن کار را تکمیل کنند.

همه ما می دانیم که میانبر زدن در کسب و کار، چه بلایی بر سر آن می آورد. به عنوان یک رهبر، بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که یاد بگیرید چگونه می توانید به کارمندانتان انگیزه بدهید. طبیعتاً انگیزه برای هرکس متفاوت می باشد. به دنبال این باشید که بفمهید چه چیزی به کارمندانتان انگیزه می دهد و آنها را رو به جلو می راند؛ یعنی چیزی که سبب شود مایل ها پیش بروند تا به رشد کسب و کار شما کمک کنند.

مرتبط: تحلیل طلا در فارکس – نکاتی برای معامله نماد طلا XAU

3- بی خواب ها

تصورات بسیاری راجع به نوع خواب و ساخت یک شرکت وجود دارد. خیلی از مردم فکر می کنند که باید از خواب خود بگذرند و یا اینکه تنها چند ساعت در روز را به خوابیدن اختصاص دهند، چرا که تصور می کنند همه این ساعات، اوقات با ارزشی است که می تواند برای بهبود و رشد کسب و کار استفاده شود. خیلی ساده است، این باور برای همه درست نیست. خانم Arianna Huffington، نویسنده کتاب ” The Sleep Revolution (انقلاب خواب)”، و بنیانگذار خبرگذاری Huffington Post ، نظری مخالف دارد و بیان می کند که: “هر چه بیشتر بخوابیم، توانمندتر می شویم و کنترل بیشتری بر زندگی مان خواهیم داشت.” شاید کسانی باشند که بتوانند با خواب کم به حداکثر توانایی لازم برسند ولی این امر برای افراد معمولی صادق نیست.

همین موضوع راجع به کارمندان نیز صدق می کند. اگر کسی از بین کارمندانتان خواب کافی نداشته باشد، در واقع شاهد یک عضو خسته در تیم کاری خود خواهید بود. کسانی که انرژی لازم برای زندگی روزمره خود را ندارند، طبیعتاً نمی توانند آنچه که برای بهبود و رشد کسب و کارتان لازم است را فراهم کنند. اطمینان پیدا کنید که افراد پیرامون تان، الگوهای خوابیدن متعادل را برای خود در اولویت قرار داده اند. شما به 100 درصد یک فرد نیاز دارید، نه 55 درصد آن.

4- شاکی ها

متأسفانه تعداد این دسته از افراد خیلی زیاد است. کسانی که دائماً از همه چیز شکایت دارند، خیلی راحت راجع به کارفرمای افتضاح خود با دیگران صحبت می کنند و به همه می گویند که آرزو دارند که کار دیگری داشته باشند. اگر این افراد را در شرکت خود داشته باشید، حتما شاهد کاهش چشمگیر روحیه همه افراد خواهید بود. و البته که این موضوع بر رشد بالقوه شما نیز تأثیر می گذارد.

اگر رئیس یک شرکت هستید و افراد شرکتتان از شما شاکی بوده و شما را دوست ندارند، باید سعی کنید که شخص بهتری باشید. امّا اگر اکثر افراد شرکت، شما را دوست داشتنی می دانند، و تنها یک عده که دائماً در حال شکایت هستند، با شما مخالفند، پس زمان آن است که راه خود را از آنها جدا کنید. نگه داشتن این افراد در کسب و کار خود، باعث ایجاد یک فرهنگ ضعیف در شرکت می شود.

6- دروغگوها

حفظ اعتماد مشتری، سبب رشد کسب و کار می شود. مشتریانی که به شما اعتماد کنند، به خرید محصولاتتان ادامه می دهند و هر زمان که لازم بدانند، به شما مراجعه می کنند. امّا اگر کسی در شرکت شما باشد که دائماً وعده های بسیار می دهد و کمتر عمل می کند، دراین صورت کسی است که مشتریانتان را از شما دور می کند. افراد دروغگو معمولاً راجع به مزایای یک محصول بیش از حد اغراق می کنند، و همه را به اسم فروش محصول انجام می دهند.

تنها یک مشکل بزرگ وجود دارد: بعد از فروش معمولاً مشتریان بر می گردند و هزینه خود را پس می گیرند و راجع به این تجربه منفی به دوستانشان نیز می گویند. بهترین راه برای اینکه بتوانید مشتری را به فروشگاه خود برگردانید، این است که با آنها صادق باشید. اگر راجع به یکی از فروشندگان خود شکایات زیادی را می شنوید، بهتر است پیش از اینکه وی به اعتبار و شهرت شما آسیب وارد کند، خودتان دست به کار شده و راجع به وی تصمیم گیری کنید.

مرتبط : با این سه روش می توانید افراد ناکارآمد را پیش از استخدام بشناسید

توقف رشد، همیشه مربوط به کیفیت محصول، یا میزان فروش تیم کاری تان نیست. می تواند به این علّت باشد که برخی از افرادی که استخدام کرده اید، در واقع برای موفقیت شما تلاش نمی کنند و یا به عبارتی مانع اهدافتان نیز هستند. از نزدیک به کسانی که با آنها کار می کنید توجه کنید. گاهی ممکن است کار کردن با این افراد به قیمت از دست دادن کسب و کارتان تمام شود.


5 فرد سمی که مانع رشد کسب و کار می شوند


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید