5 راه موثر برای ارتباط با مشتری

5 راه موثر برای ارتباط با مشتری

برای ایجاد ارتباط با مشتری، و توانمند نگهداشتن آنها، شما باید تمام سعی خود را جهت درگیرنمودن مشتری ها انجام دهید. اینجا 5 روش برای ایجاد ارتباطات با مشتری و برگرداندن آنها (برای خرید مجدد) وجود دارد.

1- مراوده داشته باشید

مراوده داشتن به عنوان کلیدی در هر ارتباط خوب و روشی اساسی جهت ایجاد ارتباط با مشتری می باشد. بهبود بخشی به کسب وکار و گوش دادن به مشتریان در یک راستا قرار دارند و اهمیتی یکسان دارند.

به جای توضیح صرف به مشتری ها در مورد کسب و کار و محصول خود با آنها گفتگو کنید. نیازهای مشتریان خود را بفهمید، سپس به آنها نشان دهید که دارای راه حل برای مشکلشان هستید.

اگر دارای کارمندانی می باشید، به آنها یاد دهید که چگونه به صورت موثر با مشتریان ارتباط برقرار کنند. رویکرد کارمندان باید مبتنی بر پیگیری زمان بندی شده جهت اطمینان از برآورده شدن نیازهای مشتری باشد. از پاسخ گویی سریع و به مناسب پرسنل خود به پیام های صوتی، تلفن ها و ایمیل ها اطمینان حاصل نمایید.

2- فراتر از انتظارات عمل کنید

مشتریان انتظار محصولات یا خدمات عالی از جانب شما را دارند. در مورد آنچه که شرکت شما ارائه می نماید، فراتر از استانداردهای موجود و معین عمل کنید.

به طور ساده، تعهدات کم، و تحویل های بیشتر. وقتی شما مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید، آنها به مراجعت خود جهت خرید ادامه می دهند. برای فراتر رفتن از انتظارات مشتری، شما می توانید یک محصول یا خدمت را سریع تر از زمان پیش بینی شده تحویل دهید. هنگامی که شما زودتر از موعد انتظار تحویل دهید، مشتری به خاطر این غافلگیری از جانب شما خوشحال خواهد شد. برای مثال، به مشتریان بگویید که سفارش آنها تا آخر ماه آماده خواهد بود، حال انکه می دانید ان را یک هفته زودتر آماده خواهید نمود.

مرتبط: قوانین فروش موفق – هرگز این ۷ مورد را به زبان نیاورید

3- درخواست بازخورد داشته باشید

خواه مشتریان نظر خو یا نامساعدی در مورد کسب و کار شما داشته باشند، احساسات خود را عیان خواهند نمود. درخواست بازخورد از مشتری داشته باشید که به معنای گوش دادن شما به آنهاست. کارت های نظرات را روی باجه ی کسب و کار و یا وب سایت آنلاین خود قرار دهید یا یک نظر خواهی عمومی به عمل بیاورید.

بازخورد مشتری به شما جهت دستیابی به نیازهای ویژه مشتریان کمک می نماید بنابراین شما می توانید بهترین راه حل ها را برای مشکلات آنها بیابید. هرچقدر پیشنهادات شما بهتر نیازهای آنها را براورده سازد، کسب و کار شما رشد بیشتری خواهد داشت.

همواره به نظر مشتریان با دقت گوش دهید و سریعا به آنها پاسخ دهید، چه آن نظر یک تعریف باشد چه شکایت. بدترین کاری که شما می توانید انجام دهید درخواست برای بازخورد و سپس عدم رسیدگی به نگرانی ها است. حتی بازخورد منفی باارزش بوده و می تواند سنجش درستی از رضایت مشتری به شما ارائه دهد.

مرتبط: ارتباطات مانند ارز با ارزش می باشند

4- تماس حاصل کنید

با وجود فناوری، راه های بیشتری از گذشته جهت شروع گفتگو با مشتریان وجود دارد. بسیاری از ابزارهای آنلاین و مجراهای مربوط به رسانه های اجتماعی وجود دارند که شما برای دسترسی به مشتریان  می توانید از آنها استفاده کنید.

هنگامی که به صورت آنلاین با مشتریان خود تماس برقرار میکنید، در مورد این گفتگوی دوطرفه احتیاط نمایید. به سوالات مشتریان دقیق پاسخ داده، و به پرس و جوهای آنها با دلسوزی رسیدگی کنید. برای تجارت های آنلاین گفتگوی آنلاین توسط وب سایت میتواند مشتریان را تا حد بالایی راضی نگه دارد.

همچنین، از کیفیت بالای وب سایت خود اطمینان حاصل نمایید، و جهت درگیر نمودن مشتریان و چشم اندازهای مربوطه وبلاگ نویسی را شروع کنید. از طریق حضور آنلاین خود، اقدام به ایجاد ارتباطات با مشتری نمایید.

5- قدردانی خود را نشان دهید

به مشتریان طولانی مدت خود با یک برنامه دقیق و منظم، تخفیف مشتری وفادار دهید. شما می توانید به ارائه ی دستی کارت های جایزه پرداخته، یا از یک برنامه ی مربوط به مشتریان وفادار جهت پیگیری جایزه ها استفاده نمایید. با یک برنامه ی مشتریان وفادار، مشتریان برای خرید کالاها یا خدمات شما امتیاز دریافت می کنند. بعد از کسب میزان معینی از امتیازات، مشتری یک جایزه می گیرد. برای مثال، شما می توانید به مشتری برای خرید بعدی آنها تخفیف قائل شوید.

همچنین اقلام با برندهای ارزان مانند خودکارها یا دفاتر یادداشت، یا حتی اقلام گران مانند پیراهن، کلاه یا ژاکت را با نام تجاری خود روی آنها به مشتریان اعطا کنید. این یک روش کوچک  و در عین حال موثر جهت تشکر از مشتریانتان و راهی برای حفظ رونق کسب و کار شما می باشد.


5 راه موثر برای ارتباط با مشتری


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید