5  بحث داغ در مورد ارز دیجیتال که تجارت آفرینان باید بدانند

ارز دیجیتال

در 10 سال اخیر قلمروی پرداخت آنلاین  به صورت شگفت انگیزی گسترش پیدا کرده است و تغییرات جدی ای در اغلب تجارت ها بوجود آورده است. امروز ما میتوانیم سریع تر و آسان تر از همیشه و تنها با چند کلیک و پر کردن چند فرم ساده محصول خود را بصورت آنلاین خریداری کنیم و پرداخت آن را انجام دهیم. 5  بحث داغ در مورد ارز دیجیتال را اینجا با هم بررسی میکنیم.

اما این پایان راه نبوده است و بخش پولی و مالی همچنان دستخوش تغییرات بزرگی می شود. امروزه همانطور که نوع بانک ها و مراوادت مالی تغییر کرده اند، نوع پول و کیف پول نیز در حال تغییری شگرف میباشند که احتمالا محاسباب آینده هر کسی را میتواند دچار تغییر کند. امروز ارز دیجیتال در حال سیطره بر دنیا می باشد.

پدیده ای که امروزه در حال دگرگون سازی نوع مراودات مالی است ارزهای رمزنگاری شده یا همان Cryptocurrencies میباشد. باوجود اینکه همچنان چالش هایی در خصوص این نوع پول و این شکل پرداخت ها وجود دارد اما آنها به سرعت در حال رشد هستند و امروز کمتر کسی است که درباره آن ها فکر یا صحبت نمیکند. در این مقاله قصد دارم که با شما وارد این قلمرو شوم و شما را با پنج روند که میتواند برای تجارت آفرینان امروز مهم باشد آشنا کنم.

 ارز دیجیتال چیست ؟

ارز دیجیتال نوعی پول دیجیتالی میباشد که از تکنولوژی بلاک-چین استفاده کرده و به صورت شبکه ای غیر متمرکز عمل میکند. شاید در همین تعریف نکات مبهم زیادی برای شما وجود داشته باشد اما برای اینکه بصورت ساده تر این نوع پول دیجیتالی را تعریف کنم میتوان گفت که یک ارز رمزگذاری شده یک سیستم مالی با ویژگی ناشناس ماندن در هنگام تراکنش و بدون نیاز به یک کمپانی امنیتی یا یک دولت برای برقراری امنیت آن میباشد. امروزه به جای استفاده از کارت های بانکی، پول و نوع سنتی حساب های بانکی شما میتوانید با استفاده از ارز رمزگذاری شده پرداخت های خود را انجام دهید و کالا و یا خدمات خود را خریداری نمایید. خیلی ها در مورد بیت کوین که نمونه ای از ارزهای رمزگذاری شده است شنیده اند ولی مانند بیت کوین هزاران نوع دیگر پول الکترونیکی وجود دارند که میتوانید از آنها برای تراکنش های امن خود استفاده کنید.

با در نظر داشتن آنچه تاکنون گفته شد این را بدانید که ارز رمزگذاری شده در حال رشد خیره کننده ای است. برخلاف این واقعیت که خیلی ها سو استفاده غیر قانونی از این نوع پول را نگران کننده میدانند ولی سازمان ها در وارد شدن به این قلمرو در حال سبقت گرفتن از یکدیگر میباشند. اکنون 5 بخث داغ در مورد این نوع پول را در اینجا برای استفاده تجارت آفرینان بررسی میکنیم.

1 – حواستان به بازیگران جدید این قلمرو باشد

برخلاف بیت کوین که معروفترین نوع ارز دیجیتال است خیلی از این نوع پول های الکترونیکی که وارد بازار شده اند هنوز نامشان چندان بر سر زبان ها نیفتاده است. برای مثال آکادمی کوین (Academy Coin). این نوع پول بعنوان ارز آموزشی تبلیغ میشود. آکادمی کوین ارز رمزگذاری شده ای است که به معلمان، اساتید و انواع دیگر افراد فعال در زمینه آموزش این اجازه را میدهد که از دانش آموزان، اعضا و یا دیگر حامیان خود دریافت پول داشته باشند.

تجارت آفرینان میبایست به انواع جدید پول رمزگذاری شده دقت کنند زیرا ارزش آنها نیز میتواند به اندازه ارزهای معروف مانند بیت کوین افزایش پیدا کند.

2 – آژانس ها و دولت ها توجه ویژه ای به ارز دیجیتال میکنند

در حال حاظر فعالیت ارزهای رمزگذاری شده خارج از کنترل دولت ها میباشد و به همین دلیل است که نگرانی هایی برای استفاده غیرقانونی از پول با استفاده از این نوع تکنولوژی وجود دارد. برای شفاف تر کردن موضوع باید بگویم که این نوع پول تنها نوع ارز در دنیا است که توسط افراد معمولی کنترل میشود و هیچ دولتی در آن نقشی ندارد.

دولت ها نیز در سرتاسر دنیا در حال ورود به زنجیره ارز مرزگذاری شده میباشند و این به معنی تغییرات پرشتاب تر در سال های آینده خواهد بود. به عنوان یک تجارت آفرین این مسئله مهمی است که امروز ما هم از منفعت های این ارز بهره مند شویم و یا حداقل از تغییرات با شتاب آن آگاه باشیم.

3 – تمرکز بیشتری برروی پتانسیل های بلاک چین انجام خواهد شد

همانطور که گفته شد بلاک چین تکنولوژی ای است که در ارزهای رمزگذاری شده مانند بیت کوین از آن استفاده میشود. با وجود اینکه این تکنولوژی باعث تغییرات اساسی در نوع پول شده است، هنوز پتانسیل های دیگر این نوع تکنولوژی مورد استفاده قرار نگرفته است. حتی هنوز از توانایی های کامل پول رمزگذاری شده نیز استفاده نشده است. این نوع ارز هیچ محدودیتی ندارد و میتواند برای تمام افراد قابل دسترس کند.

بله ، استفاده های زیادی از تکنولوژی بلاک چین به غیر از ارز رمزگذاری شده میتوان انجام داد. بلاک چین این اجازه را میدهد که بدون نیاز به واسطه تراکنش انجام داد و جدا از آن بلاک چین میتواند در قراردادها و خیلی موارد دیگر نیز وارد شود و روند آنها را بهبود بخشد.

4 – ارزهای رمزگذاری شده دسترسی به اطلاعات را دشوار میکنند

بعنوان یک تجارت آفرین، میدانید که داشتن اطلاعات مشتری برای شما و تجارتتان بسیار حیاتی میباشد. این اطلاعات به شما این اجازه را میدهد که درباره مخاطبان خود مطالعه داشته باشید و برروی مسائل بازاریابی و برندینگ کمپانی خود کار کنید. بله پول رمزگذاری شده دسترسی به اطلاعات مشتری را برای شما بسیار مشکل خواهد ساخت. بنابراین باید خود را برای نوع جدیدی از دریافت این اطلاعات آماده کنید.

5 – پول رمزگذاری شده دردسرهای روش های سنتی انتقال پول را نخواهد داشت

استفاده از روش های سنتی انتقال پول دردسرهای زیادی را با خود به همراه دارد. برای مثال همیشه میبایست کارمزد قابل توجهی برای انتقال پول به خصوص انتقال پول به خارج از کشور پرداخت کنید، و یا اینکه برای برخی از کشورها مانند ایران این انتقال پول با سختی های تحریم های دیگر دولت ها نیز روبرو میباشد. همچنین تراکنش های مالی به خارج از کشور بسیار زمان بر نیز میباشد.

ارز رمزگذاری شده تمام موانع و دردسر های شما را از بین میبرد و هیچگونه تحریم و یا کارمزدی در میان نخواهد بود. هیچ دولتی وجود ندارد که مراودات شما را کنترل کند و در واقع نوعی آزادی انتقال پول در این سیستم وجود دارد. این سیستم توسط مردم و برای مردم درست شده است .

به نظر شما، آیا ارز دیجیتال شده میتواند به امپراطوری دولت های بزرگ بر بازارهای مالی خاتمه دهد؟

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید