19 مورد قبل از اینکه یک کارآفرین را برای قرارعاشقانه انتخاب کنید

قرار عاشقانه

پس شما می خواهید که با یک کارآفرین قرار عاشقانه بگذارید؟ (این می تواند نام گام بزرگ بعدی برای شما باشد). آن یک اقدام ماجراجویانه محسوب می شود، و اگر شما خودتان جزو تجارت آفرینان نباشید ممکن است با مشاهده ی عادات غیر عادی و دمدمی بودنشان غافلگیر شوید. اخم نکنید. داشتن روابط عاشقانه با یک تجارت آفرین تجربه ی عالی است، امّا برخی مسائل وجود دارند که میبایست از آنها مطلع باشید.

 1. آنها مطالعه ی فراوانی در مورد کسب و کار و توسعه ی وجودی و فردی خود دارند

کار آفرینان به ندرت به نقطه ای می رسند که در آن احساس خرسندی از پیشرفت شخصی و حرفه ای خود داشته باشند. در نتیجه، قفسه ی کتاب هایشان پر از خاطرات مبتکران بوده، و علامت گذاری آنلاینشان از کتاب ها همگی به مقالات مربوط به توسعه ی وجودی پیوند می خورند. این موضوع را در قرار عاشقانه با آنها در نظر داشته باشید.

 1. آنها گاهی اوقات در تغییر زمان کاری به غیر کاری مشکل دارند

هنگامی که صاحب کسب و کار هستید، هیچ کاری صرفا در محل کار ترک نخواهد شد. در مقابل، همیشه چیزهایی برای انجام دادن انتظار شما را می کشند، و پر نکردن لحظات وقت آزاد با بررسی موارد قابل انجام در فهرست کارها امری دشوار است. قانع کردن تجارت آفرینان به گذران اوقات فراغت برای استراحت ممکن است کمی هنرمندانه به نظر برسد.

 1. شما همیشه از کاهش میزان مالیات دارایی ها دچار شگفتی خواهید شد

تجارت آفرینان احتمالاً بیشتر از افراد سایر حرفه ها از هزینه های مشمول مالیات لذت می برند. شما یاد خواهید گرفت که خوردن قهوه (یا توقف در کنار یک دستفروش در طول سفر) نوع دیگری از کاهش مالیات مشمول برای آنهاست و از این امر دچار شگفت زدگی خواهید شد.

 1. آنها تقریباً هرچیزی را به منظور بررسی ارزش آن برای وقت گذاشتن تجزیه و تحلیل می کنند

به این دلیل که فهرست کاری آنها هرگز خالی نمی باشد، آخرین چیزی که یک تجارت آفرین مایل به انجام است تلف نمودن وقت روی یک کار غیر لذت بخش یا بی فایده می باشد. هر موردی در برنامه ی کاری به دقت تحلیل می شود تا از ارزش وقت گذاری برای آن اطمینان حاصل شود–  امّا اگر آنها وقتشان را با شما می گذرانند، نشان می دهد که حقیقتاً این کار را دوست دارند.

 1. آنها قطعاً تنها در ساعات بین 9 الی 5 کار نمی کنند

صاحبان کسب و کار نیازمند ایفای نقش های متفاوتی می باشند: بازاریاب، تولید کننده ی محتوا، فروشنده، رهبر، گزارشگر خدمات مشتری و … این فهرست ادامه دارد. روزهای کاری تمام وقت آنها به ندرت در ساعات کاری بین 9 الی 5 مشاهده شده در سایر شغل ها می گنجد، که به معنای این است که تجارت آفرین شما تا دیروقت با لپ تاپ خود بیدار بوده، صبح خیلی زود جهت کار روی یک برنامه ی مربوط به کسب و کار بیدار شده، یا در وسط روز استراحت می کند بنابراین هنگام عصر بهره ورتر از هر زمان دیگری خواهد بود. پس در قرار عاشقانه با او انتظار نداشته باشید که لپ تاپ خود را با خود نیاورد.

 1. آنها سوالات بسیاری می پرسند

تجارت آفرینان هرگز یادگیری را به اتمام نمی رسانند حتی وقتی موضوع هیچ ربطی به کسب وکار آنها ندارد. آنها ماهیتاً کنجکاوند، و میلیون ها نوع سوال می پرسند تا هرچه بیشتر به دانش خود بیفزایند. با قرار عاشقانه گذاشتن با یک تجارت آفرین، شما هم با گنجینه ای از اطلاعات و البته با شخصی ملاقات می کنید که همواره شما را جهت ادامه ی یادگیری به چالش خواهد کشید.

 

 1. آنها به طور ویژه ای از گذراندن وقت خود با افراد تنبل لذت نمی برند

برای حفظ انگیزه ی خود، تجارت آفرینان مایل به احاطه ی خود با افراد برابر با خود از نظر الهام بخشی و توانایی هستند. آنها دوست دارند تا ایده های سایر صاحبان کسب وکار، مبتکران، و خلاقان را بیرون بکشند و به ویژه از وقت گذرانی با کسانی لذت می برند که آنها را به انجام هوشمندانه تر کارها وادار نماید. افراد تنبل کاملاً برعکس این عمل می کند.

 1. آنها می توانند به نوعی همه فن حریف باشند

به یاد می آورید که من به اشتیاق پیوسته ی تجارت آفرینان برای یادگیری اشاره نمودم؟ نتیجه ی این امر همسری است که علاقه به اخذ شغل در هر موردی را دارد. یک شخص دارای انگیزه های بالا، می تواند توانمندی های چندین شخص با مجموعه ی مهارت های مختلف را به نمایش بگذارد، بنابراین شما تمام بسته ی مهارت را دریافت خواهید نمود.

 1. آنها برای رسیدن (به اهداف) زندگی می کنند

تجارت آفرینان به طور پیوسته جهت رسیدن به برخی اهداف، اغلب چندین هدف همزمان، فعالیت می کنند. هر موفقیتی در کسب هدف به آنها انگیزه ی بالاترمورد نیاز برای دست یابی به هدف بعدی را می دهد. حمایت شما در طول هرقدم برداشتن به سمت هدف بی قیمت است.

 1. خود جوشی بخشی از این بسته محسوب می شود

فقدان ساعات کاری 9 الی 5، تنوع عظیم در مسئولیت های در حال تغییر، و طرز فکرِ بهترین ها را خواستن این اطمینان را به شما می دهد که هرگز لحظات کسل کننده ای با تجارت آفرین خود نخواهید داشت. هنگام بروز یک ایده، آنها به دنبالش می روند، و شما نیز برای همراهی دعوت می شوید.

 1. شما چیزهای زیادی در مورد کارآفرینی خواهید آموخت

داستان ها، پیروزی ها و مشکلاتی که همسرتان به اشتراک می گذارد، به شما در مورد سخت کوشی آنها چیزهای بیشتری خواهد آموخت تا اینکه خودتان بخواهید در آن مورد اطلاعاتی را کسب کنید. ممکن است که شما به این زودی ها  در حال برنامه ریزی برای گشایش کسب و کارتان نباشید، امّا تجربیات دست دوم در حوزه ی کسب وکار شما را تبدیل به تجارت آفرینی افتخاری خواهد نمود.

 1. آنها در غافلگیر کردن استاد هستند

همه ی اینها به مسأله ی خودجوشی باز میگردد. تجارت آفرینان به طور طبیعی به سرانجام امور مهم توجه می کنند، بنابراین غافلگیر کردنشان فراتر از گل و شکلات می باشد–  و زمان بندی بی عیب و نقص دارند.

 1. توضیح کاری که انجام می دهند دشوار می باشد

البته شما به سادگی می توانید تجارت آفرین بودن همسرتان را به افراد بگویید، امّا با هرکسی که صحبت کنید احتمالاً از شما توضیحات تفصیلی می خواهد. در نتیجه، شما مجبور هستید تا صحبت خود را با آوردن نام کسب وکار همسرتان، نوع کسب و کار، چرایی شروع آن توسط همسرتان، و غیره ادامه دهید. و قبل از آنکه خودتان متوجه شوید، می بینید که صحبت هایتان ده دقیقه به طول انجامیده است.

 1. شما (در کنار تجارت آفرین) فیلم هایی مانند “شبکه ی اجتماعی” و نمایش هایی چون “سیلیکون ولی” را تماشا خواهید نمود

تجارت آفرینان بخش کافی از سبک زندگی ماجراجویانه ی خود را نه تنها خارج از صحنه که در روی صحنه نیز جستجو می کنند. خواه فیلم هایی در سبک زندگی نامه ای مانند “جابز” باشد یا سریال هایی مانند ” به دنبال خوشبختی”، شخصیت های داستان به آنها برای سخت کوشی بیشتر و صعود الهام می بخشند.

 1. احساسات آنها اغلب بی ثبات است

تجارت آفرینان با کسب موفقیت تشویق شده، و با هر کندی در مسیر پیشرفت دچار یاس و ناامیدی می شوند. در عین اینکه این مسأله برای بیشترافراد صادق است، امّا صاحبان کسب و کار نسبت به دیگران تمایل به تجربیات ماجراجویانه تری دارند—آنها ممکن است یک لحظه هیجان زده و لحظه ی بعد آزرده شوند.

 1. ممکن است که آنها نیاز به این یادآوری داشته باشند که به صورت همزمان خود را درگیر چندین کار ننمایند

برای حفظ هرچه بیشتر وضعیت “همه فن حریفی” و کسب موفقیت، تجارت آفرینان تقریباً هر پروژه ی پیشنهاد شده را قبول می کنند. این یک روش عالی برای توسعه ی همه جانبه و کسب موفقیت است امّا می تواند سبب شکست شغلی نیز شود، بنابراین شما ممکن است وادار به اقدام به عنوان یک بخش از یک شبکه ی امنیت شوید.

 1. آنها نیاز به همسری دارند که در زمینه های پرورش، ایجاد فضا، بخشش و مزاح خوب باشد

برنامه ها و رویاهای غیرمعقول آنها را نسبت به دیگران کمی پیچیده تر می سازد. همسر ایده ال یک تجارت آفرین کسی است که از اهداف آنها حمایت می کند، به آنها فضای لازم را می دهد، آنها را به دلیل تا دیروقت فعالیت کردن می بخشد، و خوشگذرانی در طول اوقات فراغت را دوست دارد. در مقابل، آنها دنیا را به شما خواهند داد.

 1. آنها بیشتر از آنچه که بدانید به شما فکر کرده و اهمیت می دهند

به دلایل بالا هرکسی قادر به برقراری روابط عاشقانه با یک تجارت آفرین نیست، که به معنای این می باشد اگر شما توانستید، پس خاص تر از بقیه هستید. عشق و فداکاری شما برای شریک زندگیتان معنای خیلی بیشتری از آنچه دارد که ممکن است بدانید.

 1. ممکن است گاهی او را برای 3 ماه نبینید

تجارت آفرینان به دلیل نوع کسب و کار و گاهی به دلیل ماجراجویی های خود مجبور به سفر هستند. آنها زندگی ای متفاوت از بقیه افراد را تجریه میکنند و شما نیز بخشی از زندگی آنها خواهید شد. یا باید خود را برای همراهی با او آماده کنید و یا اینکه گاهی مجبورید مدت طولانی با او تنها تلفنی صحبت کنید. امّا زمانی را که با هم برای تفریح میگذرانید قطعاً برای شما و او بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی میباشد.

سبک زندگی یک تجارت آفرین کشتی غلطانی از تجربیات و احساسات است. چه چیزی در طول این همراهی آموختید؟


19 مورد قبل از اینکه یک کارآفرین را برای قرارعاشقانه انتخاب کنید


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید