همۀ ما فروشنده هستیم. این 3 تکنیک را برای اینکه فروشندۀ بهتری باشید استفاده کنید

همۀ ما فروشنده هستیم. این 3 تکنیک را برای اینکه فروشندۀ بهتری باشید استفاده کنید

ممکن است که شغل شما فروش نباشد امّا پرورش دادن این مهارت برای برقراری ارتباطی بهتر با دیگران و برنده بودن در زندگی شخصی و شغلی امری ضروری است. چه شما تجارت خودتان را بنا کرده باشید و چه برای کسی دیگر کار میکنید شانس خوبی برای صرف کردن وقت برای تقویت این مهارت دارید. همۀ ما بدون در نظر گرفتن موقعیت شغلی و میزان تأثیرگذاریمان، روزانه به گونه ای کار فروش را انجام میدهیم.

 

برای مثال والدین همیشه سعی میکنند که به کودکانشان کارهایی از قبیل مرتب کردن تختشان، به خاطر سپردن سرود مدرسه و درس خواندن را بفروشند. یک تجارت آفرین سعی در فروش ایدۀ خود به دیگران و سرمایه گذاران احتمالی دارد.

 

یک رهبر وقت زیادی را برای فروش ایده ها و چشم انداز شرکت خود به کارمندانش میکند. کارمندی که برای یک کمپانی کار میکند وقت زیادی را صرف فروش مهارت های خود برای ارتقای شغلی و حرکت به سمت بالاتر میکند.

 

همانطور که میبینید همۀ ما در حال فروش چیزی هستیم. در واقع فروش، اکسیژن لازم برای رشد و موفقیت هر تجارتی میباشد و بدون آن هیچ تجارتی به سرانجام نخواهد رسید.

 

بدون فروش رشدِ هیچ چیزی امکان پذیر نیست. بنابراین در اینجا به 3 راه برای تبدیل شدن به یک فروشندۀ بهتر اشاره میکنیم.

 

1. همیشه با سئوال کردن مشتری را هدایت کنید

افرادی که توانایی بالایی در ارتباط برقرار کردن دارند سئوالات زیادی میپرسند و با این سئوالات گفتگو را هدایت میکنند.

 

در قرار فروش بعدیتان و یا تعاملتان با شخصی دیگر سعی کنید با پرسیدن سئوالات بزرگ و مهم گفتگو را هدایت کنید. تحقیقات خود را گسترش دهید و برای پرسیدن سئوالات مهم آماده باشید.

 

زمانیکه سئوال خوبی پرسیده میشود شما در عمل 2 کار انجام میدهید که در بلند مدت کمک زیادی به شما میکند. شمارۀ یک: شما از خود یک حس فروتنی به نمایش میگذارید که همیشه میتواند بصورت مثبتی کمک رسانتان باشد. شمارۀ دو: شروع میکنید به گرفتن جوابهای کلیدی ای که به دنبالش هستید. این دو نکته کمک زیادی برای تأثیرگذار بودن و قانع کردن طرف مقابل میکند.

 

2. درک و باور خود از فروش را تغییر دهید

افراد بیشماری وجود دارند که هیچ نظر مثبتی نسبت فروش ندارند و کمتر علاقه ای به آن نشان میدهند. آنها نمیتوانند درک کنند که چرا این توانایی اینقدر مهم و حیاتی است و نمیدانند بدون داشتن این مهارت حتی در جایی دیگر نیز شغلی برای آنها پیدا نخواهد شد.

 

برای تبدیل شدن به یک فروشندۀ موفق ابتدا باید رویکرد خود را نسبت به فروش تغییر دهید. به جای داشتن نگاهی منفی به آن باید به گونه ای کاملاً متفاوت آن را در نظر بگیرید. فروش یعنی خدمت رساندن و کمک کردن به دیگران برای بدست آوردن آنچیزی که میخواهند. در فرایند فروش تنها وقتی شما موفق بوده اید که توانسته باشید در کمک به دیگران موفقیت کسب کرده باشید.

 

وقتیکه شما با خود میگوئید که چقدر فروش کار سخت و طاقت فرسایی است و چقدر از آن تنفر دارید، بسیار موفقیت در این کار را برای خود سخت کرده اید. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید تغییر این رویکرد منفی میباشد.

 

3. دربارۀ استاد شدن در حل مشکلات وسواس داشته باشید

این نکته میتواند همۀ قضیه باشد. وسواس داشتن برای حل مشکلات دیگران و فراهم کردن ارزش واقعی برای آنها باعث میشود که شما در بازار خود متفاوت و بی مانند شوید. اغلب فروشندگانِ توانا و موفق به این پروسه بعنوان پروسۀ فروش نگاه نمیکنند بلکه به آن بعنوان موقعیتی برای حل مشکل دیگران نگاه میکنند. آنها به معنی واقعی میخواهند در حل مشکلات دیگران استاد شوند.

 

به دنبال راههایی بگردید که ارزشی بیشتر برای بازار و مشتریانتان بیافرینید و همۀ وقت و انرژی خود را برروی حل مشکلات واقعی آنها بگذارید. وقتی که شما شروع به حل مشکلات میکنید، دیگران به شما قبل از یک فروشنده بعنوان یک حلال مشکلات نگاه میکنند، و اینگونه شکل تجارت و زندگی خود را به کلی تغییر داده اید.

تبدیل شدن به یک فروشندۀ ماهر و خلاق و پرورش دادن مهارت های ارتباطی کمک شایانی به شما برای پیشبرد اهدافتان و موفقیتتان میکند. حتی اگر شما برچسب فروشنده را با خود حمل نمیکنید در طول زندگی همیشه به مهارتهای فروش نیاز خواهید داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید