با کاهش اختلالات حمل و نقل دریای سرخ، قیمت نفت ثبات پیدا کرد

TJS BP oil and gas

قیمت نفت خام روز پنجشنبه پس از کاهش قابل توجه در جلسه قبل با کاهش نگرانی ها در مورد اختلالات کشتیرانی در دریای سرخ، با وجود تنش ها در خاورمیانه، تثبیت شد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 10 سنت یا 0.1 درصد افزایش به 79.75 دلار در هر بشکه در ساعت 10:00 روز پنج شنبه بوقت ایران رسید. در همین حال، نفت خام WTI آمریکا با 5 سنت کاهش به 74.06 دلار در هر بشکه معامله شد. کاهش نزدیک به 2 درصدی در روز چهارشنبه با بازگشت شرکت های بزرگ کشتیرانی به دریای سرخ همزمان شد.

هیرویوکی کیکوکاوا، رئیس NS Trading، خاطرنشان کرد: «نگرانی ها در مورد حمل و نقل در دریای سرخ کاهش یافته است، اما ادامه نگرانی ها در مورد تنش ها در خاورمیانه، به ویژه در مورد دخالت ایران در منطقه، فروش را دشوار می کند.”

کیکوکاوا همچنین اشاره کرد که بازار ممکن است در اوایل سال جدید حرکتی صعودی داشته باشد که ناشی از انتظارات برای بهبود تقاضای سوخت به دلیل تسهیل پولی در ایالات متحده و افزایش تقاضای نفت سفید در طول زمستان در نیمکره شمالی است.

شرکت کشتیرانی دانمارکی مرسک اعلام کرد که قصد دارد طی هفته‌های آینده چندین کشتی کانتینری را از طریق کانال سوئز و دریای سرخ به دنبال توقف موقت به دلیل حملات شبه‌نظامیان حوثی یمن از سر بگیرد.

با این حال، احساسات بازار همچنان تحت تأثیر چشم انداز عملیات نظامی طولانی مدت اسرائیل در غزه و سرریز احتمالی درگیری به حمله به کشتی ها در دریای سرخ است. نیروهای رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از طریق زمینی، دریایی و هوایی در مرکز غزه اقدامات خود را تشدید کردند و رئیس ستاد ارتش اسرائیل، هرزی هالوی، اعلام کرد که جنگ “برای چندین ماه” ادامه خواهد داشت.

انتظار می‌رود که اطلاعات دولت ایالات متحده در مورد ذخایر سوخت در روز پنج‌شنبه منتشر شود که به دلیل تعطیلات کریسمس در روز دوشنبه یک روز به تاخیر افتاد. داده‌های مؤسسه نفت آمریکا در روز چهارشنبه حاکی از افزایش 1.84 میلیون بشکه‌ای ذخیره‌سازی نفت خام در هفته منتهی به 22 دسامبر بود که بر خلاف تخمین‌های هفت تحلیلگر نظرسنجی برای کاهش 2.7 میلیون بشکه‌ای بود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید