اخبار لیر ترکیهاخبار فارکس

بررسی قیمت لیر ترکیه در مقابل دلار – جمعه 3 آذر

لیر ترکیه - USDTRY

دیروز دلار به لیر، کاهشی را تجربه کرد و روز را در منطقه آشنایی نزدیک به قیمت 28.78 لیر به پایان رساند. امروز نرخ USD/TRY با افزایش اندکی روبرو شد و به مرز 28.91 نیز رسید.

USDTRY - دلار به لیر ترکیه

در نمودار ساعتی،  USD/TRY همچنان بالاتر از خط میانگین متحرک 1 ساعته 200 دوره ای، که در حال حاضر برروی نرخ 28.72 قرار دارد، معامله می‌شود. سناریوی مشابهی در نمودار چهار نیز ساعته مشاهده می‌شود.

با توجه به این مشاهدات تکنیکال، به نظر عاقلانه است که موضع معاملاتی صعودی را حفظ کنید و تا زمانی که USD/TRY در نموار ساعتی بالاتر میانگین متحرک 200 دوره ای قرار دارد، معامله گران بهتر است که در پایان اصلاح به دنبال نقاط ورودی برای یافتن موقعیت خرید دلار در مقابل لیر باشند.

در اینجا سطوح حمایت و مقاومت کلیدی دلار به لیر ترکیه شناسایی شده است:

سطوح پشتیبانی

  • 28.75
  • 28.72

سطوح مقاومت

  • 28.91
  • 29.00

سناریوی اولیه ادامه حرکت صعودی را به سمت نرخ 29.00 که سطح روانی است پیش بینی شده است که مطابق با رکرد جدید قیمت دلار به لیر است.

همچنین بسیار مهم است که یک معامله گران یک سناریوی جایگزین را نیز همیشه مد نظر داشته باشند. این سناریوی جایگزین اکنون شامل تثبیت در زیر میانگین متحرک 200 دوره ای در نمودار ساعتی است، که به طور بالقوه منجر به کاهش USD/TRY تا نرخ 28.57 می شود، که پایین ترین سطح مشاهده شده دیروز را نشان می دهد.

عملکرد 5 روزه نرخ لیر ترکیه

TRY=X (1)
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس