خبر کوتاه

قبل از نشست سیاست بانک مرکزی اروپا و گزارش NFP ایالات متحده، یورو به دلار در حدود 1.0900 باقی می ماند

تحلیل تکنیکال یورو به دلار - EURUSD

در طول سشن روز پنجشنبه اروپا، یورو به دلار کمی افزایش یافته است، اما تا حد زیادی زیر سطح مقاومت قابل توجه 1.0900 باقی مانده. انتظار می رود جفت ارز اصلی بازار فارکس پیش از تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) که برای اعلام در ساعت 15:45 به وقت ایران برنامه ریزی شده است، آرام بماند.

انتظار می رود تصمیم سیاست پولی بر چشم انداز اقتصادی منطقه یورو و بر حرکت بعدی یورو تأثیر بگذارد. سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا قصد خود را برای کاهش نرخ تسهیلات سپرده به میزان 25 واحد پایه (bps) به 3.75 درصد اعلام کرده اند. با این حال، آنها از ترسیم یک مسیر سیاستی خاص پس از ژوئن خودداری کرده اند، زیرا نبرد با تورم همچنان ادامه دارد.

مرحله نهایی بازگرداندن نرخ هدف بانک مرکزی 2 درصد، به دلیل تورم بالای خدمات مستمر، ناشی از رشد دستمزدها و چشم‌انداز اقتصادی بهبود یافته برای منطقه یورو، چالش‌برانگیزتر از حد انتظار است. تورم خدمات در ماه مه به 4.1 درصد رسید که بالاترین سطح در هفت ماه گذشته را به خود اختصاص داد. تولید ناخالص داخلی (GDP) پس از انقباض قبلی با سرعت 0.3 درصدی رشد کرد و پیچیدگی وظایف بانک مرکزی اروپا را برجسته کرده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس