اگر خوشحال نیستید از شکایت کردن دست بردارید و تغییری بوجود آورید

اگر خوشحال نیستید از شکایت کردن دست بردارید و تغییری بوجود آورید

چند بار پیش آمده که ببینید کسی میگوید “آه، دوباره شنبه” یا اینکه “دوباره روز از نو روزی از نو”.

کسانیکه کاملاً خوشحال هستند خود را در موقعیت خوشحال بودن قرار داده اند زیرا هر چیزی به جز خوشحال بودن برای آنها غیر قابل قبول است. آنها تلاش بسیاری برای رسیدن به درجه ای از خوشحالی که طالب هستند میکنند.

این قضیه به این بستگی دارد که شما به دنبال چه چیزی هستید و اینکه آیا میتوانید برای آن برنامه ریزی کنید و برای رسیدن به آن به سختی کار کنید یا خیر.

آقای توماس جفرسون میگوید : “من به شانس به شدت باور دارم و دریافته ام که هرچقدر سخت تر تلاش میکنم شانس بیشتری نصیبم میشود.”

چنانچه شما خوشحال نیستید دو راه پیش رویتان دارید: میتوانید دربارۀ همه چیز شکایت کنید و به دنبال دست غیبی برای رتق و فتق اوضاع باشید و یا اینکه برنامه ای برای تغییر شرایط در پیش گیرید. برای پیشنهاد دوم در اینجا به چهار قدم سریع برای رسیدن به شادمانی اشاره میکنیم. اگر ناخشنود هستید این را به خود بدهکارید که تغییری بوجود آورید.

 

1. مشخص کنید که چرا خوشحال نیستید

دلایل مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که باعث شوند شما خوشحال نباشید. مثلاً ممکن است که در جایی کار کنید که واقعاً آن را دوست ندارید، ممکن است با افرادی هستید که از کنار آنها بودن لذت نمیبرید و یا کاری را انجام میدهید که آن را در حد خود نمیدانید.

حتی ناخشنودی شما ممکن است که همۀ اینها باشد. ممکن است که در انتهای راه یک رابطه باشید. میلیونها دلیل دیگر وجود دارد که موجب ناخشنودی شما میشوند و این به خود شما بستگی دارد که چگونه آنها را شناسایی میکنید. این را مد نظر داشته باشید که تنها زمانی میتوانید به خوشحالی واقعی دست پیدا کنید که دلیل خوشحال نبودن خود را بدانید.

 

2. رویکرد خود را تغییر دهید

اولین چیزی که در اول این مقاله اشاره کردیم این بود : “آه دوباره شنبه” یا ” روز از نو روزی از نو”. همۀ ما با این جملات و این لحن صحبت آشنا هستیم. اگر شما همیشه سرتان را با این دیدگاه منفی پر میکنید بنابراین چه توقعی میتوانید داشته باشید؟

افکار منفی با خود منفی گری و ناخشنودی به همراه می آورد، در حالیکه افکار مثبت کاملاً برعکس باعث خوشنودی شما میشوند.

بنابراین اگر شما از اینگونه جملاتی استفاده میکنید تمام و کمال مسئول خوشحال نبودن خود هستید. تنها راهی که باعث خوشحالی شما خواهید شد این است که رویکرد خود را تغییر دهید و بدانید که شما کنترل کامل بر روی زندگیتان دارید و همچنین شما کاملاً قادر هستید تا شرایط را تغییر دهید.

 

3. برنامه ای برای بدست آوردن خوشحالی بریزید

زمانیکه میدانید چرا ناخشنود هستید و رویکرد مثبتی نیز در پیش گرفته اید میتوانید شروع به برنامه ریزی برای بدست آوردن خوشحالی کنید. این دقیقاً همانجایی است که بیشتر افراد قدرت تصمیم گیری و اعتماد بنفس خود را خود را از دست میدهند

“چه کار بهتری میتوانم پیدا کنم ”
“آدم بهتری گیرم نمیاد”
“پیرتر از آنی هستم که یک تجارت جدید راه اندازی کنم”

بهانه ها برای این ساخته شده اند که شما را عقب و بیچاره نگه دارند. اگر شما دربارۀ خوشحال بودن واقعی مصمّم هستید نیاز دارید تا این نوع شک کردن ها را کنار بگذارید و در ذهنتان متعهد شوید که برای خوشحال بودن برنامه ای دقیق فراهم کنید. هدف نهایی خود را مشخص کنید و آن هدف را مهندسی معکوس کنید و دریابید که از چه راهی به آن خواهید رسید.

 

4. حرکت کنید و به عقب نگاه نکنید

در برنامۀ تان این مهم را بیاورید که زمانِ حرکت است و هرگز به عقب بر نمی گردید. حرکت کردن به تنهایی نمیتواند نتیجه را گارانتی کند. انی را باید بدانید که حرکت به سمت خوشحال بودن گاهی با اشتباهات و نا امیدی هایی همراه میشود. امّا اگر دست به کار نشوید تنها یک گارانتی وجود دارد و آن این است که شما هرگز نمیتوانید شرایط را بهبود بخشید و همینگونه ناخشنود باقی خواهید ماند.

خوشحالی یا خوشبختی یک شبه بوجود نمی آید. شما باید بدون توجه به مشکلات احتمالی با پشتکار ادامه دهید.
وینستون چرچیل میگوید “افراد منفی گرا در هر موقعیتی یک مشکل میبینند. امّا افراد مثبت گرا در هر مشکلی یک موقعیت میبینند.”

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید