بهترین روش کسب درآمد از یوتیوب YouTube

بهترین روشهای درآمد از یوتیوب - آموزش و راهکارهای افزایش درآمد در YouTube

شاید شما هم داستانهایی درباره افرادی که با درآمد از یوتیوب به پول زیادی رسیده اند را شنیده اید و با خود فکر کرده باشید که چگونه آنها توانسته اند از آن درآمد کسب کنند. یا شاید با خود گفته باشید که من هم می توانم اینکار را انجام دهم. با وجود اینکه درآمد میلیونی از YouTube ممکن است که کمی غیر واقعی باشد اما می توان از آن به سرعت درآمدزایی کرد، بخصوص اگر بتوانید فالوورها یا دنبال کنندگان زیادی را به خود جذب کنید. اینجا در تجارت آفرین، می خواهیم به شما بهترین روش کسب درآمد از یوتیوب به همراه راهکارها افزایش درآمد از آن را نشان دهیم.

مرتبط : درآمد از تبلیغات اینترنت – کسب درآمد از طریق دیدن تبلیغات

1 – قدم اول ساخت کانال در یوتیوب است.

ابتدا برای خود یک کانال در یوتیوب راه اندازی کنید. کانال شما بیانگر حظورتان است. حساب یوتیوب همانند حساب گوگل است و ساختن حساب کاربری در یوتیوب به شما اجازه دسترسی به محصولات گوگل مانند جیمیل، گوگل درایو و غیره را می دهد.

 • برای کانال خود کلمات کلیدی مناسبی انتخاب کنید تا دیگران بتوانند راحتتر آن را پیدا کنند. برای اضافه کردن کلمات کلیدی به کانال باید وارد قسمت Advanced شوید و در آنجا وارد Channel Setting شوید. کلمات کلیدی که اضافه می کنید باید مرتبط با محتوای کانال شما باشد.
 • کلمه کاربری می تواند دوست خوب شما یا دشمنتان باشد. اگر کلمه کاربری شما کوتاه و به یادماندنی باشد، بهتر با کاربران ارتباط برقرار می کند و آنها شما را سریع تر به خاطر خواهند آورد. با این وجود شما همیشه می توانید Username خود را در یوتیوب تغییر دهید.

2 – محتویات اضافه کنید.

سعی کنید تا محتویات با کیفیت بالا و طولانی را برای کانال خود اضافه کنید. همچنین این روش را به صورت مداوم و پیگیرانه در پیش گیرید. یکی از بهترین روشهای درآمد از یوتیوب داشتن محتوای با کیفیت و مفید برای کاربران است که بتوانند آنچه را که می خواهند در کانال شما پیدا کنند.

 • حتی اگر در ابتدا محتوای خوبی ندارید سعی کنید که همیشه آن را بهبود دهید. سعی کنید که هر ویدئو از ویدئوی قبلی بهتر و با کیفیت تر باشد. معمولا هرچقدر که پیش می روید می توانید نتیجه بهتری بگیرید و نکات بیشتری را یاد بگیرید.
 • از یک دوربین خوب برای فیلم برداری استفاده کنید، همچنین از نرم افزارهای افکت ویدئو و تکنیک های جدید بهره مند شوید. این باعث می شود که کاربران از تماشای فیلم ها و کلیپ های شما بیشتر لذت ببرند.
 • کلمات کلیدی مناسبی را برای ویدئوی خود تگ کنید. با این کار به پیدا شدن محتوا برای کاربر کمک می کنید و آنها بیشتر به سمت کانال شما می آیند.

3 – مخاطبین زیادی را جذب کنید.

ساختن زنجیره ای از مخاطبین و فالوورها مهمترین روش در کسب درآمد از یوتیوب است. برای اینکه بتوانید از یوتیوب درآمد بالایی کسب کنید باید تبلیغات روی ویدئو توسط مخاطبین آن دیده شود. یکی از بهترین روشهای کسب درآمد از یوتیوب افزایش تعداد مخاطبین است. برخی افراد هستند که توانایی بالایی برای جذب فالوور دارند، اینگونه افراد شانس بالایی برای کسب درآمد از یوتیوب را دارند.

 • با به اشتراک گذاشتن ویدئوی خود در فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی شانس دیده شدن آنها را بالاتر ببرید.
 • وقتیکه مخاطبین در زیر ویدئوی شما دیدگاه خود را می نویسند به آن پاسخ دهید. ارتباط با فالوورها و مخاطبین یکی از شاه کلیدهای کسب درآمد از یوتیوب است.

4 – از ویدئوی خود در یوتیوب پول بسازید.

برای اینکه شروع به درآمد از یوتیوب کنید باید قابلیت کسب درآمد از ویدئو را در آن فعال کنید. این بدین معنی است که به یوتیوب اجازه می دهید تا تبلیغات خود را برروی ویدئوهای شما بگذارد. همچنین به این معنی است که شما قانون حق مالف را نیز رعایت کرده اید و این ویدئو مخصوص خود شماست و متعلق به فرد یا جایی دیگر نمی باشد.

 • وارد سایت یوتیوب به آدرس www.youtube.com شوید و برروی My Channel کلیک کنید.
 • برروی لینک Video Manager که در نوار بالایی صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 • برروی کانال کلیک کنید و Monetization را Enable  کنید.

5 – برای کسب درآمد از یوتیوب باید به حداقل ها برسید.

برای اینکه بتوانید از یوتیوب درآمد داشته باشید باید حداقل 4000 ساعت در 12 ماه گذشته ویدئوی شما دیده شده باشد و حداقل 1000 دنبال کننده داشته باشید.

 • برای درآمد زایی از ویدئوی خود می توانید بعد از اینکه آن را آپلود کردید، با کلیک کردن برروی  گزینه Monetization  و انتخاب گزینه Monetize with Ads قابلیت کسب درآمد از ویدئو با کلیپ خود را فعال کنید.
 • برای کسب درآمد از ویدئو وارد قسمت Video Manager شوید و برروی علامت “$” در کنار ویدئویی که می خواهید از آن پول بدست بیاورید، کلیک کنید. همچنین گزینه Monetize with Ads را فعال کنید.
 • حداقل برداشت از یوتیوب بسته به واحد ارزی دارد و با حساب دلاری، 100 دلار است. (  لیست واحد پول کشورهای مختلف و نماد بین المللی آنها )

6 – Google AdSense را نصب کنید.

شما به صورت رایگان می توانید Google AdSense را نصب کنید. برای اینکه بتوانید حساب گوگل ادسنس بسازید باید سنتان بیشتر از 18 سال باشد و یا اینکه از فردی که سنش بیش از 18 سال است کمک بگیرید.

همچنین برای فعالسازی Google AdSense نیاز به حساب پی پال یا حساب بانکی در خارج از ایران و آدرس ایمیل معتبر دارید. درآمد شما از ویدئوهایتان به ازای هر کلیک برروی تبلیغ و مبلغ کمتری بابت هر بازدید از ویدئو است. دوباره این مطلب را تکرار می کنیم که بهترین روش برای کسب درآمد از یوتیوب داشتن مخاطبین و فالوورهای زیاد است.

7 – تجزیه و تحلیل کنید.

وقتیکه ویدئوی شما برروی یوتیوب قرار گرفت و توانستید از آن کسب درآمد کنید، عملکرد آن را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنید. این کار را می توانید توسط قابلیت Analytics یوتیوب انجام دهید. در آنجا می توانید درآمد تخمینی، نحوه عملکرد تبلیغ، تعداد بازدید از ویدئو، نواحی جغرافیایی بازدید کنندگان و غیره را ملاحظه کنید و بر اساس آن تجزیه و تحلیل انجام دهید.

8 – ویدئوهای خود را در جاهای دیگر به اشتراک بگذارید.

ویدئوی خود را تنها برروی یوتیوب نگذارید. برای اینکه نتیجه بهتری از ویدئوی خود بگیرید آن را شبکه های اجتماعی دیگر، وب سایت ها و وبلاگ ها به اشتراک بگذارید. برای اینکار می توانید از قابلیت Embedding در یوتیوب استفاده کنید. با این راهکار شانس بازدید از ویدئوی شما بالاتر می رود.

9 – ویدئوهای آموزشی در یوتیوب بسازید.

ساختن ویدئوهایی آموزشی در یوتیوب افراد زیادی را به سمت آن میکشاند. چنانچه محتوای به نمایش گذاشته دارای کیفیت بالایی باشد، افراد به آن اطمینان می کنند و آن را بیشتر تماشا می کنند. ساخت ویدئوی های آموزشی مرتبط یکی از بهترین روش های کسب درآمد از یوتیوب است.

در انتها باید بگوییم که با وجود اینکه یوتیوب در ایران مسدود است ولی هنوز افراد زیادی هستند که ویدئوهای یوتیوب را تماشا می کنند و می توانند بالقوه مخاطب ویدئوهای شما باشند.

مرتبط : بهترین سایت های کلیکی سال 2022 – سایت کلیکی خارجی


بهترین روشهای درآمد از یوتیوب – آموزش و راهکارهای افزایش درآمد در YouTube


تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید