فارکس

چگونه افراد سودجو و بروکرهای کلاهبردار فارکس را شناسایی کنیم

چگونه افراد سودجو و بروکرهای کلاهبردار فارکس را شناسایی کنیم

صنعت فارکس پر از افراد سودجو و کلاهبردار است. از افرادی که سیگنال های خرید و فروش ارائه می دهند تا بروکرهای فارکس، همه می توانند دامی برای معامله گران باشند. اما چگونه این افراد سودجو و کلاهبردار را شناسایی کنیم ؟ در این مقاله توضیح می دهیم که چگونه بروکرهای کلاهبردار فارکس و افراد سود جو را شناسایی کنید.

1 – اگر زیادی خوب بنظر میرسند.

سایت‌هایی هستند که وعده درآمد اتوماتیک و سود بسیار بالا با استفاده از ربات و غیره را با پرداخت حق عضویت اولیه می‌دهند. هیچ پولی در این بازار وجود ندارد. سایت‌هایی که چنین وعده هایی را میدهند و چنین خدماتی را میفروشند، اغلب تنها یک صفحه اینترنتی هستند که دلارها را نشان می‌دهند و توضیح جدی‌ای هم نمی‌دهند. از سایت ها و افرادی که وعده سودهای بالایی میدهند دوری کنید.

2 – با دیگران صحبت کنید. 

با افرادی که در بروکر یا شرکت ارائه خدمات کار می کنند صحبت کنید. همچنین نظر افرادی که از این خدمات استفاده می کنند را جویا شوید و مطمئن شوید که افراد با تجربه و کاردانی هستند. اغلب اوقات، افرادی که در ویدئوهای تبلیغاتی این شرکت ها می بینید، هویت واقعی ندارند و تنها متنی که برای انها آماده شده است را می خوانند.  بنابراین با افراد واقعی صحبت کنید.

3 – درباره آنها و مشکلات احتمالی آنها در گوگل جستجو کنید.

برای جستجو کردن این شرکت ها، افراد و یا بروکرها در کنار نام آنها کلماتی مانند Scam, Sucks, Fraud را قرار دهید و نتایج را بررسی کنید. اگر نتیجه جستجو بسیار زیاد بود نشان می دهد که رقیبان این کار را نکرده اند و شکایات از این شرکت ها و بروکرها زیاد است. آنها افراد واقعی هستند که از این شرکت ها، افراد و بروکرها ضربه دیده اند.

4- افراد را در Linkedin بررسی کنید.

زمانیکه مدیران شرکت ها و بروکرها و افراد معتبر را در گوگل جستجو می کنید، اغلب صفحه LinkedIn آنها بالا می‌آید. اگر دیدید که شخصی صفحه LinkedIn ندارد به هویت او شک کنید. اگر صفحه شخصی دارند، وارد آن شوید و نظرات دیگران درباره او را بخوانید تا مطمئن شوید که با یک شرکت واقعی با افراد واقعی سروکار دارید. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی دیگر نیز پس از LinkedIn آنها را جستجو نمایید.

شبکه های اجتماعی

5 – قوانین و رگوله ها.

بازیگران اصلی صنعت فارکس دارای حداقل یک اعتبارنامه معتبر از موسسات بین المللی هستند. معتبرترین این سازمان‌ها NFA امریکا است که قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارد و هیچ کدام از این بروکرها به افراد مقیم ایران خدمات نمی دهند. گواهینامه های NFA،  FSA، CFTC، CySec و برخی دیگر از گواهینامه ها معتبر هستند. اما از شرکت هایی که در جزایر عجیب و غریب ثبت شده اند دوری کنید.

مرتبط : تفاوت بین حساب آزمایشی و حساب واقعی فارکس چیست ؟

6 – حساب آزمایش یا دمو

همانگونه که در مقالات قبلی هم گفته شده است، حساب دموی فارکس، وسیله ای برای بررسی اولیه یک بروکر فارکس است. اما گاهی حساب دمو توسط ربات هایی کنترل می شود که نتایج بهتری نسبت به حساب واقعی می دهند. بنابراین سعی کنید در صورت اکمان حساب های واقعی را بدون پول واقعی بررسی کنید.

مرتبط : فیلم نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

7 – بینش فردی

در پایان بررسی‌های خود، شما می توانید یک دید و بینشی کلی درباره افرادی که در آن سمت قرار دارند بدست آورید. اگر متوجه شدید که مشکلی در اعتبار آنها وجود دارد، از کارکردن با آنها حتما خودداری کنید.

مرتبط : بهترین بروکرهای فارکس – بررسی بروکرهای برتر فارکس در سال 2022

هرگز فریب بروکرهای کلاهبردار فارکس که برای کسب سود خود دیگران را دچار ضرر و زیان می کنند را نخورید. به جرات می‌توان گفت تمام افراد، گروه‌های تلگرام و سایت‌هایی که سیگنال های فارکس می فروشند، کلاهبردارانی هستند که از طریق معامله کردن توانایی کسب سود ندارند و به سمت فریب دیگران برای کسب درآمد میروند. همچنین بسیاری از بروکرهای فارکس فعالیت‌های غیرمعمولی در معاملات انجام میدهند که باعث زیان معامله گران و سرمایه‌گذاران می شوند. با درنظر گرفتن مواردی که در اینجا گفته شد، افراد و بروکرهای سودجو و کلاهبردار را تشخیص دهید تا در دام آنها قرار نگیرید

چگونه افراد سودجو و بروکرهای کلاهبردار فارکس را شناسایی کنیم

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس