بازار فارکس امروز – سه شنبه 30 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 30 آبان در بازار فارکس بدانید:

روز دوشنبه، دلار آمریکا (USD) در برابر همتایان اصلی خود با شکست مواجه شد که تحت تأثیر فعالیت های صعودی در وال استریت افزایش ریسک پذیری در بازارهای مالی بود. دلار در اوایل روز سه‌شنبه به فشار نزولی ملایمی ادامه داد و سرمایه‌گذاران توجه خود را به صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو از 31 اکتبر تا 1 نوامبر معطوف کردند. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل داده‌های فروش خانه موجود است، در حالی که آمار کانادا قرار است ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه اکتبر منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار در ضعیف ترین سطح خود از اواخر آگوست بسته شد و در روز دوشنبه به زیر 104.00 رسید و در روز سه شنبه به زیر 103.50 رسید. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در جلسه آسیایی به زیر 4.4 درصد کاهش یافت و فشار نزولی بیشتری بر این ارز افزود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در صورتجلسه سیاست‌گذاری نوامبر، بانک مرکزی استرالیا (RBA) گزارش کرد که سیاست‌گذاران بین افزایش نرخ‌ها یا حفظ وضعیت موجود مشورت کرده‌اند، اما به دلیل افزایش ریسک‌های تورمی، دلیل قوی‌تری برای افزایش نرخ‌ها نیاز دارند. RBA تاکید کرد که تصمیمات سختگیرانه آینده به داده ها و ارزیابی ریسک بستگی دارد. به دنبال رشدهای قوی در روز دوشنبه، AUD/USD به صعود خود در جلسه آسیایی ادامه داد و به بالاترین سطح خود از اوایل آگوست، نزدیک به 0.6600 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد و اوایل سه شنبه از 1.0950 فراتر رفت. فرانسوا ویلروی دی گالهو، یکی از اعضای شورای حاکم بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که نرخ بهره تثبیت شده و احتمالاً در چند فصل آینده در سطح فعلی باقی خواهد ماند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD اولین روز معاملاتی هفته را بالای 1.2500 به پایان رساند و به بالاترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید و در اوایل صبح روز سه شنبه اروپا از 1.2540 گذشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه برای سومین روز متوالی روند نزولی خود را تمدید کرد و حدود 1% زیان روزانه را ثبت کرد. این جفت در روز سه شنبه به مسیر نزولی خود ادامه داد و در ضعیف ترین سطح خود از اواسط سپتامبر، در حدود 147.50 معامله شد.

در کانادا، پیش‌بینی تورم که با تغییر در شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) اندازه‌گیری می‌شود، پیش‌بینی می‌کند که در ماه اکتبر سالانه به 3.2 درصد کاهش یابد که از 3.8 درصد در سپتامبر کاهش یافته است. پیش از این داده ها، USD/CAD در محدوده باریکی کمی بالاتر از 1.3700 نوسان می کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از یک جلسه متلاطم در روز دوشنبه، طلا شتاب صعودی گرفت و 0.8 درصد در روز افزایش یافت و از 1990 دلار گذشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید