بازار فارکس امروز – دوشنبه 29 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 29 آبان در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

بازارهای مالی هفته جدید را با آرامش آغاز کردند. شاخص دلار آمریکا نوسانات جزئی را در محدوده باریک زیر 104.00 نشان داد که پس از کاهش قابل توجه در هفته گذشته وارد مرحله تثبیت شده است. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با معطوف شدن به داده های تولید ساخت و ساز در جلسه اروپا اندکی کاهش یافت. امروز هیچ انتشار اطلاعات عمده ای از ایالات متحده پیش بینی نشده است و تمرکز بازار در اواخر روز بر نتیجه حراج 20 ساله اوراق خزانه داری ایالات متحده خواهد بود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در ساعات معاملات آسیایی، بانک خلق چین نرخ اولیه وام را بدون تغییر حفظ کرد و LPR یک ساله و پنج ساله را به ترتیب در 3.45 و 4.20 درصد نگه داشت. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ بیش از 1.5 درصد رشد کرد در حالی که شانگهای کامپوزیت نزدیک به 0.5 درصد رشد کرد. AUD/USD با عبور از 0.6550 به بالاترین سطح خود از 10 آگوست رسید. بانک مرکزی استرالیا (RBA) قرار است صورتجلسات جلسه را منتشر کند و میشل بولاک، فرماندار اوایل سه‌شنبه سخنرانی خواهد کرد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا پس از افزایش بیش از 2 درصدی در هفته گذشته، برای اولین بار در بیش از دو ماه گذشته، سود خود را به بیش از 1.0900 رساند. با این حال، این جفت ارز در طول جلسه آسیایی روز دوشنبه با مقاومت نزدیک به 1.0950 مواجه شد و در تلاش برای حفظ حرکت صعودی خود بود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، پس از یک جهش در هفته گذشته، قبل از آخر هفته به 1.2500 نزدیک شد. این جفت با افزایش اندک روزانه در روز دوشنبه موقعیت خود را حفظ کرده است. قرار است اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) صحبت کند، اما هیچ اظهارنظری در مورد چشم انداز سیاست اصلی انتظار نمی رود. در اواخر هفته، چندین سیاستگذار BoE، از جمله بیلی، در مقابل کمیته منتخب خزانه داری شهادت خواهند داد.

USD/CAD پس از کاهش اندک در هفته قبل، وارد مرحله تثبیت نزدیک به 1.3700 شده است. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه اکتبر از سوی اداره آمار کانادا قرار است روز سه شنبه منتشر شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY که هفته گذشته از سطح کلیدی 150.00 عبور کرد، به کاهش خود ادامه داد و روز دوشنبه تحت فشار نزولی قرار گرفته است و 0.4% زیر 149.00 از دست داد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا (XAU/USD) که در روز جمعه تا نزدیک به 1990 دلار افزایش یافته بود، روند صعودی خود را کاهش داد تا ثابت بماند. با وجود این، این جفت افزایش هفتگی بیش از 2 درصد را ثبت کرد. اوایل روز دوشنبه، طلا نزدیک به 1980 دلار نسبتاً ثابت مانده است.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس