بازار فارکس امروز – جمعه 26 آبان

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 26 آبان در بازار فارکس بدانید:

برای سومین روز متوالی، بازارهای مالی در روز جمعه به دلیل عدم وجود محرک های اساسی قابل توجه، آرامش نسبی خود را حفظ می کنند. یورواستات قرار است اصلاحاتی را در داده‌های شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) اکتبر منتشر کند، و تقویم اقتصادی ایالات متحده شروع به کار مسکن و مجوزهای ساختمانی را گزارش خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

انتشار داده‌های ضعیف از ایالات متحده در روز پنجشنبه مانع از افزایش رشد دلار آمریکا (USD) شد که در روز چهارشنبه مشاهده شده بود. وزارت کار ایالات متحده افزایش 13,000 ادعای اولیه بیکاری را به 231,000 برای هفته منتهی به 11 نوامبر گزارش کرد. علاوه بر این، گزارش ماهانه فدرال رزرو حاکی از انقباض 0.6 درصدی در تولید صنعتی در ماه اکتبر است، (در مقابل رشد 0.1 درصدی ثبت شده در سپتامبر). در همین حال، علی‌رغم اینکه شاخص‌های اصلی وال استریت روز خود را با حداقل تغییرات بسته بودند، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا به سمت پایین تغییر کرد و به 4.4% نزدیک شد.

یورو به دلار EUR/USD

روز پنجشنبه، EUR/USD تغییر اندکی را تجربه کرد، روز را بدون حرکت قابل توجه بست و با شروع روز جمعه وارد مرحله تثبیت حول سطح 1.0850 شد.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار پوند در روز پنجشنبه در محدوده باریک نزدیک به 1.2400 نوسانات حداقلی را نشان داد. با این حال، در ساعات اولیه روز جمعه، این جفت نزولی ملایمی را آغاز کرد و آخرین بار با کاهش 0.23 درصدی در روز مشاهده شد و در 1.2385 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY روز پنجشنبه چرخشی به سمت جنوب گرفت و روز را زیر 151.00 به پایان رساند. سیر نزولی در طول ساعات معاملات آسیایی ادامه داشت و این جفت را به فاصله نزدیک به 150.00 رساند. پیش از این، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) اعلام کرد که بانک مرکزی در حال حاضر برنامه خاصی برای نحوه فروش ETF ندارد. وی همچنین خاطرنشان کرد که ضعیف تر شدن ین ژاپن (JPY) از طریق افزایش هزینه های واردات به تورم داخلی کمک می کند. اوئدا افزود: “من نمی توانم قاطعانه بگویم که ین ضعیف برای اقتصاد ژاپن منفی است.”

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در روز پنجشنبه سود می برد، به بالای 1980 دلار صعود کرد. XAU/USD حرکت صعودی خود را در اوایل روز جمعه حفظ کرد و به سمت 1990 دلار پیش رفت.

بازار فارکس و فلزات گرانبها همچنان به تغییرات کوچک و تحرکات محتاطانه ادامه می دهند، زیرا معامله گران تحولات اقتصاد جهانی و اظهارات بانک های مرکزی را ارزیابی می کنند. سرمایه‌گذاران مراقب هرگونه اخبار یا داده‌های تأثیرگذار هستند که می‌تواند احساسات بازار را در جلسات آینده تحت تأثیر قرار دهد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید